scroll_to_content

AKO CHRÁNIŤ SEBA A SVOJE OKOLIE PRED COVID-19?

Aj keď sme eshop so športovou a zdravou výživou, na chvíľu odkladáme činky a vyrobíme si rúško, ktoré ochráni teba a tvoje okolie pred koronavírom COVID-19. Doba, kedy sme sa na ľudí s rúškom pozerali tak trochu úsmevne cez prsty, je preč. Dnes sa na takýchto ľudí pozeráme s rešpektom a vďačnosťou. Vyjsť dnes von bez rúška je už pomaly ako vyjsť nahý - ľudia sa na teba budú pozerať odsudzujúco a budú si hovoriť "tak to snáď nemyslí vážne". Vieš, prečo v Číne a Japonsku obyvatelia nosia rúška celoročne? Nie je to len akási odpoveď na COVID-19, rúška nosia už naozaj dlho a to nie je skrz smog, ako si mnohí myslia. Rúškom chránia práve seba, ale hlavne svoje okolie pred šírením nákazy. Z toho si môžeme vziať príklad. Tie isté rúška používajú lekári pri styku s pacientom, ale nie preto, aby sa od pacientov nenakazili, ale najmä aby práve oni nešírili nákazu ďalej.

Pozri si krátke video na túto tému, ktoré vydalo Ministerstvo zdravotníctva.

A ako chránime vás - našich zákazníkov?

Napriek tomu, že koronavírus vydrží mimo telo hostiteľa len pár hodín, v našich skladoch sme zaviedli maximálne opatrenia. Naši skladníci s hrdosťou nosia respirátory a používajú ochranné rukavice. Tým ti môžeme zaistiť maximálnu bezpečnosť tvojej objednávky. COVID-19 má u nás jednoducho zákaz vstupu. :) Aktuálne pracujeme v plnom nasadení a dodržiavame termíny odoslania! Pri objednaní do 13. hodiny expedujeme ešte v ten istý deň!

Aj podomácky vyrobeným rúškom môžeš ochrániť seba a tvoje okolie!

Budeš potrebovať:

  • Látku zo 100% bavlny (tričko, prestieradlo, obrus a pod.)
  • Niť (ideálne bavlnenú)
  • Špendlíky
  • Pravítko
  • Zvýrazňovač
  • Ihlu (najlepšie však šijací stroj)

Látku používaj najlepšie 100% bavlnenú, môžeš ale pridať ďalší filtračný materiál (napríklad HEPA filter z vysávača), ktorý riziko nákazy ešte viac zníži. Bavlnu je možné prať pri vysokých teplotách a tým ju sterilizovať.

Postup výroby rúška

1. Nastrihaj látku

Z látky nastrihaj obdĺžnik s rozmermni 20×40 cm.

2. Zošpendli

Látku prelož a zošpendli. Jednu stranu nechaj otvorenú. Vznikne tak štvorec o rozmeroch 20×20 cm.

3. Látku zoši

Pozor, jedna strana musí zostať otvorená, látku budeš prevracať.

4. Látku prevráť

Ušitú látku prevráť z rubu na líce.

5. Naznač si preklady a zošpendli

Preklady si môžeš aj nažehliť.

6. Preklady zoši

Zošpendlené boky prekladov preši. Zo zvyšku látky, zo stuhy, alebo z gumy odstrihni dva prúžky.

7. K rúšku priši očká z látky alebo gumy

A je hotovo! Rúško si nasadíš a môžete si ísť napríklad von zabehať.

Rúško máš, ale čo tvoja imunita?

Je tvoj imunitný systém dostatočne silný? Koľko ovocia, zeleniny a zdravých tukov skonzumuješ denne? Možno je ti známe to, že tieto potraviny síce sú považované za dobrý zdroj vitamínov, čo však väčšina ľudí nevie je, či sú vitamíny, minerály a zdravé tuky obsiahnuté v potrebnom množstve. Možno práve ty potrebujete doplniť potrebné vitamíny, minerály a zdravé tuky pre posilnenie imunity.

Viac sa dočítaš v článkoch, ktoré sme pripravili už v minulosti.

  

Autor článku: FITNESS4U redakcia
"Redaktori zaoberajúci sa odbornými článkami a textmi pre začínajúcich aj pokročilých cvičencov zo všetkých športových oblastí."

Odporúčané produkty

15.70 €
-18 % -2.79 €
12.90 €
27.50 €
-29 % -7.96 €
19.54 €
13.70 €
-29 % -3.94 €
9.75 €
7.05 €
-15 % -1.05 €
5.99 €