scroll_to_content

AKO SA ZBAVIŤ CELULITÍDY? RADY, KTORÉ SOM VYSKÚŠALA A FUNGUJÚ.

Celulitída. Tá nechcená kamarátka, čo sa na vás nalepí a nie a nie pustiť. Tiež ju mám. Zase. Tentokrát ale viem, ako sa jej zbaviť. Prvýkrát sme sa "skamarátili" v šestnástich, kedy som začala brať hormonálnu antikoncepciu. Behom pár týždňov sa mi objavila na stehnách a zadku. Zostala so mnou ďalších jedenásť rokov do doby, keď som si po prvom pôrode povedala, že teda fakt koniec. Nechcem ťa. A prvýkrát za jedenásť rokov som sa jej zbavila. Ten pocit víťazstva je neskutočný. Tiež ho chcete zažiť? Verím, že čo zabralo mne, zaberie aj vám.

Jedenásť rokov neúspechov. Háčik bol v hlave.

Keď bilancujem, čo som prvých jedenásť rokov robila zle, musím si priznať, že som bola nedôsledná, málo disciplinovaná a hlavne som verila "zázračným" krémom a masážam. Oboje od celulitídy môže pomôcť, ale hlavný úspech tkvie v správne zvolených metódach, vytrvalosti a poctivosti. Akonáhle zahodíte vlastnú lenivosť a ponoríte sa do boja s celulitídou naplno, zvládnete to. Verte mi. Zvládla som to s bábätkom, starosťami o dom so záhradou a každodennou prácou.

1. krok: Ako rozprúdiť lymfu

Lymfatický systém je lymfatické sústava, ktorá z tela odvádza toxíny. Ak lymfa nefunguje ako má, prejavuje sa celulitídou, akné, zavodňovaním, oslabenou imunitou, v horších prípadoch nádorovým ochorením. Čo môže spomaľovať a narušovať fungovanie lymfatického systému?

 • nedostatočný pohyb,
 • toxíny (z potravy, ovzdušia a kozmetiky),
 • tučné jedlo,
 • nedostatok živín (málo ovocia a zeleniny),
 • nedodržiavanie pitného režimu,
 • nadmiera červeného mäsa a mliečnych výrobkov,
 • hormonálna antikoncepcia.

Hmm ... Nerada si to priznávam, ale som to celá ja. Preto som nasledovala odporúčania, ako rozprúdiť lymfu:

 • svižné prechádzky s dlhým krokom (dôležité sú dlhé kroky, ktoré stimulujú lymfatické uzliny v slabinách),
 • piť viac čistej vody, zeleninových štiav a bylinkových čajov (vyhnúť sa sladkým nápojom),
 • každé ráno cvičiť jogu na lymfatický systém,
 • dvakrát denne masírovať stehná a zadok kozmetikou so zeleným ílom (o tom viac nižšie),
 • každé ráno vykonávať manuálnu stimuláciu lymfatických uzlín (o tom tiež nižšie).

Je to minimum, ktoré som schopná pravidelne dodržiavať aj v nevyspytateľnom rozvrhu maminky na materskej. Ak vám to váš rozvrh dovoľuje, cvičte jogu, podstúpte detoxikačnú kúru a hlavne všetko robte pravidelne každý deň. Bez výnimky!

Odporúčané doplnky stravy *

* Nevhodné pre tehotné a dojčiace

2. krok: Špeciálna masáž na rozprúdenie lymfy

V minulosti som chodila na lymfodrenáže a kryolipolýzy, chodila som do sauny a otužovala som sa. Nič neprinieslo výrazné zmeny a už vôbec nie trvalé. Boli to vyhodené peniaze a strata času. Lymfatická masáž ale má zmysel. Ak môžete, investujte do manuálnych lymfatických masáží. Špeciálne hmaty a správny tlak na pokožku skutočne stimuluje lymfu. Dôležitá je opäť pravidelnosť. Ja ako mama som si nemohla dovoliť chodiť na masáže, a tak som sa do toho pustila sama. Ako najúčinnejší sa ukázal retro videonávod, ktorý aj napriek počiatočným rozpakom zabral výborne.

Každé ráno začínam päťminútovou stimuláciou lymfatických uzlín. Ešte v ľahu na chrbte v posteli krúživými pohybmi masírujte uzliny na krku, v podpazuší, lakťoch, slabinách a podkolenných jamkách. Podporíte tok lymfy.

lymfatické-uzliny

Detoxikačný drink: Zmiešajte pol litra čistej vody, šťavu z polovice citróna, lyžičku javorového sirupu a štipku kajanského korenia. Osviežujúci nápoj naštartuje trávenie, podporí spaľovanie tukov, dodá potrebné minerály a dôležitý vitamín C.

3. krok: Najlepšie krémy na celulitídu

Kapitola sama o sebe. Koľko krémov, gélov a zábalov som vyskúšala? Už to nespočítam, ale určite by som za tie peniaze mohla ísť na dovolenku. Až pred tromi rokmi som našla kľúčovú ingredienciu, ktorá zabrala - zelený íl. 100% prírodná látka, ktorá má univerzálne využitie v kozmetike. Pripravíte z neho vlasové zábaly a šampóny, pleťové masky, detoxikačné kúpele a peelingy. A práve vďaka silným detoxikačným účinkom spolu s masážou mi od celulitídy neskutočne pomohli. Zelený íl tiež zjemňuje pokožku, vyživuje ju a zbavuje ju akné a vyrážok. Zelený íl zoženiete vo forme prášku alebo ako súčasť krémov a zábalov.

4. krok: Cviky na celulitídu

Internet je plný plánov, výziev a odporúčaných cvikov, ktoré vás majú zbaviť celulitídy. Vybrala som si také, ktoré ma bavia a mám zvládnutú techniku prevedenia.

Každé ráno cvičím spomínanú jogu na rozprúdenie lymfy. Je to aj skvelý začiatok dňa, pretože zostava pretiahne celé telo a dodá energiu.

Trikrát za týždeň cvičím zostavu na celulitídu podľa Youtuberky Sii Cooper. Mne perfektne sadne a spolu so svižnými prechádzkami a víkendovým "MajTajm" som prvé výsledky videla už po dvoch týždňoch. Čo je to "MajTajm"? Môj kód pre hodinu pohybu, ktorý mi robí radosť. Môže to byť Buti Joga, Zumba, jazda na bicykli, Tae Bo, spontánny tanec, skrátka čokoľvek, u čoho sa spotím a hlavne uvoľním. MajTajm je skrátka môj čas. Spravte si ho tiež, dobije vám baterky.

Najlepšie cviky na celulitídu sú tie, ktoré stimulujú lymfu. Úklony, pohyb v bedrách, prepínanie špičiek nôh, drepy, výpady, pomalé, ale vytrvalé tempo. Skrátka rozpohybovať celé telo.

5. krok: Obmedzte sacharidy a vyhladnete celulitídu

Aj keď sú sacharidy dôležitou látkou pre organizmus, môžu za faldíky a hrbolčeky v podkoží. Ak cukry nespálite, telo si ich uloží vo forme tuku. Pokiaľ chcete zhodiť tuk a podporiť redukciu celulitídy, obmedzte v jedálničku:

 • pečivo,
 • cestoviny,
 • sladké (nielen cukrovinky a dezerty, ale i med),
 • ryžu,
 • zemiaky.

Čím ich nahradiť? Zeleninou, ovocím, strukovinami, klíčkami, proteínovými nápojmi a tyčinkami, vajcami, tofu, sójou, bielym mäsom a rybami.

Nezvládnete to bez sladkostí? Nahraďte cukor stéviou - prírodným sladidlom bez kalórií.

Kľúč k úspechu je vôľa a reálny plán

Akokoľvek dobre zostavený plán nemá šancu uspieť, ak chýba vôľa. Ak sa do toho ponoríte, prvé výsledky uvidíte už za dva týždne. Za mesiac už celulitída úplne zmizne zo zadnej strany stehien (hamstringov) a zadku. Za dva mesiace už je po celulitíde. A ja som sa jedenásť rokov hanbila a schovávala som sa v nohaviciach i vo horúčavách...

Dôležité je nedávať si nereálne ciele. Koľko času, energie a prípadne financií chcete do svojej vysnívanej postavy investovať? Napíšte si zásady a pevné body, ktoré môžete bez stresu dodržiavať. Napísať si pravidlá na papier nie je žiadna hanba. Afirmácie - písané pozitívne myšlienky, majú na psychiku veľký vplyv. Rovnaké je to aj so zmenami, ktoré chcete urobiť.

Mám tridsaťdva rokov a som štyri mesiace po druhom pôrode. Pri druhom tehotenstve som nabrala 22 kíl a celulitídu som mala aj na bruchu. A viete čo? Robím presne to, čo po prvom pôrode a už teraz vidím výsledky. Spojenie jedálnička, cvičenia a kozmetiky je účinná kombinácia proti pomarančovej koži. Viem, že to dokážem. Viem, že to dokážete aj vy.

Autor článku: NIKI PAVLÍKOVÁ
"Je v prvom rade osmiruká mama. Dve deti, dom, záhrada, materská, podnikania, plnenie plánu k vysnívanej postave, varenie, písanie ... Naložila si dosť, ale zvláda to s pokojom, ktorý je pre ňu typický. Dokonca sa stihne aj vyspať. Ako skĺbiť chudnutie popôrodných kíl, dve "předškolkové" deti, prácu a domácnosť, o tom sa s vami delí vo svojich článkoch. Konečne návody, rady a tipy, ktoré vychádzajú zo skutočného života."

 

Odporúčané produkty

14.70 €
-7 % -0.95 €
13.74 €
20.50 €
-16 % -3.30 €
17.19 €
31.50 €
-17 % -5.26 €
26.24 €