Chudnutie, lepšia vytrvalosť a turistika - ide to dohromady!

Turistika
Chystáte sa na výlet? Pozrite sa, prečo je turistika a chôdza celkovo pre nás tak prospešná! Nemusíte sa nutne potiť vo fitku, na výlete po horách si dáte do tela a pritom budete na čerstvom vzduchu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chudnutie, lepšia vytrvalosť a turistika - ide to dohromady!

Najprirodzenejším pohybom pre človeka je chôdza. Ak chceme chudnúť, zlepšovať svoju fyzičku, vytrvalosť a užiť si pri tom krásy (nielen našej) prírody, stačí obuť trekové topánky, zvoliť vhodné oblečenie, zbaliť batoh, desiatu, krém proti slnku, repelent, navigáciu, powerbanku a vyraziť. Turistika je finančne nenáročným športom. Za málo peňazí získate veľa muziky. Tento šport má navyše v našej krajine hlbokú tradíciu.

Prvé skupiny turistov sa zameriavali na turistiku pešiu, časom svoje výlety obohatili o zimnú "turistiku" na lyžiach. Títo priekopníci väčšinou neriešili chudnutie, ale skôr sa zaoberali potrebou posilnenia tela i ducha.

Základom chudnutia je pohyb

Pre efektívny úbytok tuku, všeobecne lepšie spaľovanie, kvalitnejšiu kondičku a celkové sústredenie je zásadný pohyb. Akýkoľvek, predovšetkým ten prirodzený. Nie je nutné sa hodiny "mučiť" behaním na páse v miestnom fitness centre, rovnakú službu nám urobí už vyššie spomínaná turistika.

Prechádzky alebo náročnejšia horská turistika?

Turistika môže byť skvelou chudnúcou kúrou, ktorá navyše poskytne úžasné zážitky, ktoré nás vo fitku nečakajú. Nielen skúsený športovec - turista - si pri prechode Álp "naťažko" užije výhľady z horských masívov. Možnosti horskej turistiky sú otvorené ďaleko širšej verejnosti, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Pre začiatočníkov je vhodné zvoliť napríklad športový výšlap organizovaný niektorou z turistických agentúr. Skúsení sprievodcovia výlety naplánujú a úlohou účastníka je len zvoliť si náročnosť treku ( "naťažko" s plnou poľnou alebo radšej jednodňové výlety, kedy sa vraciate do miesta ubytovania), zvoliť vhodnú obuv, prípadne trekingové palice, ktoré uľahčia chôdzu v náročnejšom teréne.

Pri tejto forme pohybu si zaručene zlepšíte kondíciu a pri vhodne zvolenej strave tiež schudnete. Pri niekoľkohodinovej chôdzi v náročnejšom teréne, kedy nejdete na maximum svojich síl, ale vytrvalo sa pohybujete zhruba na 60% svojej maximálnej tepovej frekvencie a večer spravidla padáte únavou, nemôže byť efekt iný. Lepšia kondícia, psychika i srdcová činnosť.

Tí, ktorí s aktívnou chôdzou len začínajú, môžu zvoliť pohodové prechádzky vo svojom okolí (napríklad prechádzku so psom), dôležité je dodržať určitý level intenzity (stanoviť si dopredu cieľ prechádzky, udržať svižné tempo) a v ňom sa po celú dobu držať, brať vychádzku ako športovú aktivitu a "nezabudnúť sa" v lákavej cukrárni na rohu. Tu opäť platí, že svižná chôdza po dlhšiu dobu s vhodne zvolenou stravou je alfou a omegou zdravého chudnutia. Pre začiatočníkov je tiež vhodný nordic walking, chôdza so špeciálnymi palicami, ktoré tlmia nárazy a poskytnú oporu.

Navštívite krásne miesta po celej krajine

Svoju "posilňovňu" si berieme kamkoľvek so sebou, na dovolenku, k moru či len na chatu. Turistika je nenáročným a pritom krásnym športom. S batôžkom sa môžeme vydať len tak za nosom, po všeobecne známych trasách alebo vymyslieť trasu vlastnú.

Obmedzuje nás počasie

Snáď jedinou nevýhodou turistiky môže byť pre niekoho premenlivosť počasia. Aj keď sa hovorí, že nie je zlé počasie, len zlé oblečenie, nie každý má chuť sa prechádzať v daždi. V tom prípade si môžeme zacvičiť doma, zájsť si do fitka alebo si zaplávať v bazéne.

Posilňujeme celé telo

Pešia turistika je úžasná v tom, že posilňuje nielen celé telo, ale kompletne náš kardiovaskulárny systém. Pohyb na čerstvom vzduchu, ideálne v prírode alebo na horách skvele prospieva nášmu dýchaciemu ústrojenstvu.

Pre lepšiu náladu a duševné zdravie

Beh, chôdza a pešia turistika sú najprirodzenejším pohybom pre človeka. Naše telo je stvorené k aktivite, svaly potrebujú pracovať a kĺby sa pohybovať. Tým, že do svojho života zaradíme pravidelnú chôdzu či turistiku, prospejeme nielen svojmu fyzickému, ale aj duševnému zdraviu. Prirodzený pohyb prispieva ku kvalite duševného zdravia, zmierňuje stavy úzkosti a rozličné smútky, všeobecne zlepšuje náladu a my sme viac v pokoji a v pohode. Nezostáva než dodať: obuť trekové topánky a hurá do prírody!

 

 

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne zlevníme15+ produktov v akcii
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Prihlás sa a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
MÁME TOHO VEĽA
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801