Viridian - značka pre zdravý život

Viridian vitamíny
Aký je rozdiel medzi vitamínom a Vitamínom? Viridian predstavuje ozajstnú špičku na trhu, pre vaše zdravie a posilnenie imunity.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

História Viridian nutrition

Zakladateľkou spoločnosti Viridian nutrition je Cheryl Thallon, ktorá svoju pracovnú kariéru začínala pozvoľna v malom obchodíku so zdravou výživou, kde získavala svoje prvé skúsenosti spojené s výživovými doplnkami. Postupom času sa Cheryl dokázala v tomto odvetví veľmi dobre presadiť a jej ďalšie pracovné kroky smerovali do veľkej firmy, ktorá sa zaoberala výrobou a predajom doplnkov stravy. Cheryl pôsobila ako riaditeľka v oddelení marketingu a zároveň bola redaktorkou časopisu Natural Food Trader a Health Today. O Cheryl Thallon je známe, že sa veľmi aktívne zapájala do hnutia, ktoré bojovalo za ochranu zvierat a ich práva. Jej veľkú lásku k zvieratám dokazuje aj to, že sa sama stala v 18 rokoch vegetariánkou. Spoločnosť, kde táto mladá žena pracovala, bola jedného dňa predaná farmaceutickej korporácii, čo bolo začiatkom vzniku novej značky Viridian nutrition. Samotná značka bola založená v meste Northamptonshire v roku 1999.

Čistota a kvalita na prvom mieste

Cieľom značky Viridian bolo od prvopočiatku uvádzať na trh čisté, nemodifikované, neožiarené produkty, ktoré sú bez pridaného cukru, farbív a dochucovadiel. V neposlednom rade značka dbá na ochranu životného prostredia, a to vrátane zvierat. Dôležité je teda spomenúť, že žiadny z produktov nie je testovaný na zvieratách. Za tento prístup a kvalitu bola spoločnosť v roku 2000 ocenená časopisom Ethical Consumer, ktorý jej udelil cenu "Best Buy". Po tomto ocenení sa Viridian neustále drží medzi špičkou doplnkov stravy a každý rok získava najvyššie možné hodnotenie v Good Shopping Guide. Viridian si zakladá na vyradení všetkých umelých prísad a geneticky modifikovaných surovín. Suroviny na výrobu svojich produktov čerpá prevažne z preverených lokálnych fariem.

viridian vitamíny pod lupou

Jedinečné výrobky podľa Cheryl Thallon

Samotná Cheryl Thallon tvrdí, že najviac pyšná je momentálne na produkt Organic Scandinavian Rainbow Trout Oil. Tento rybí olej sa stal prvým organickým certifikovaným olejom na svete, ktorý neobsahuje žiadne balastné a nežiaduce ingrediencie. Výsledkom úzkej spolupráce s výrobcom je čistý a efektívny produkt, ktorý je kvalitou neporovnateľný s väčšinou rybích olejov na trhu. Cheryl tiež odporúča produkt zvaný KiwiZyme, ktorý môže byť dobrým pomocníkom pre jedincov, ktorí majú časté a dlhodobé problémy s trávením. KiwiZyme obsahuje veľké množstvo tráviacich enzýmov a vlákniny, čo hrá veľkú úlohu pre správnu funkciu našich čriev a celej črevnej mikroflóry. Univerzálnym doplnkom, ktorý môže zaradiť každý z nás, je High Five Multivitamín. Tento multivitamín obsahuje veľmi široké spektrum vitamínov a minerálov potrebných pre správnu funkciu organizmu, orgánov a zároveň je nápomocný pri budovaní imunity.

kvalitní vitamíny viridian

Ďalšie zaujímavé produkty Viridian

Viridian sa pýši portfóliom produktov, ktoré teraz presahuje 200 doplnkov stravy, pričom všetky sú vyrábané s ohľadom na maximálnu čistotu a efektivitu pre ľudské zdravie. Keďže domovskou krajinou tejto značky je Veľká Británia, tak môžeme spomenúť produkty, ktoré sa najviac predávajú práve na tamojšom trhu. Medzi najviac predávané výrobky sa radí High Five Multivitamin & Mineral, Rhodiola rosea, Cherry Night, Organic Black Seed Oil, Synbiotic Daily a Milk Thistle. Obľúbený je tiež Vitamin D3, ktorý Viridian ponúka aj v tekutej forme, a to dokonca aj v detskej verzii pod názvom Virikid Vitamin D. Dôležité je tiež spomenúť, že všetky produkty tejto značky sa predávajú v tmavých sklenených nádobách, čo je veľmi dôležité z hľadiska zachovania kvality a predovšetkým ich účinkov. Napríklad Synbiotic Daily, doplnok obsahujúci probiotiká, teda živé kultúry prospešné pre náš mikrobiom, je nutné skladovať v temných nádobách, pretože pri dlhodobom kontakte s denným svetlom môže dôjsť k uhynutiu prospešných baktérií. Výrobok by potom stratil svoju hodnotu a predovšetkým účinky, ktoré od nich zákazník očakáva.

Porovnanie produktu

V tejto kapitole sa krátko môžeme zamerať na porovnávanie dvoch produktov vo forme magnézia. Prvým z nich bude Magnézium Taurate od firmy Viridian a druhým bude bežne dostupný horčík značky MaxiVita, ktorý nájdete v obchodných reťazcoch, lekárňach i drogériách.

Výrobok

Viridian Magnézium taurát

Maxivita Magnézium

Zloženie

2 kapsule: 1500 mg taurátu horečnatého, obal hydroxypropylmethylcelulóza (rastlinný obal)

Zloženie: sladidlo - sorbitol, oxid horečnatý, kyselina L-askorbová, kyselina citrónová, prírodná aróma, protihrudkujúca látka - talok, sladidlo - sukralóza, kaynokobalamin, pyrodixin hydrochlorid, sladidlo - citróza (neohesperidín DC), tiamín mononitrát

Balastné látky

Žiadne

Sladidlo sorbitol, sukralóza, citróza, protihrudkujúca látka - mastenec

Vstrebateľnosť

Až 80%

Cca 4-5%

Účinky a benefity

Podpora regenerácie svalstva a kardiovaskulárneho systému. Priaznivý vplyv na kognitívne funkcie a podpora organizmu v boji proti oxidatívnemu stresu. Čistota, kvalita produktu a 100% aktivita obsiahnutých látok.

Minimálna vstrebateľnosť, mnoho pridaných sladidiel a ďalších látok. Pomerne značné riziko hnačky a tráviacich ťažkostí.

Počet dávok

45

16

Cena

549,-

Od 60,-

Magnézium Taury sa radí medzi najlepšie vstrebateľné formy magnézia, ktoré môžeme nášmu organizmu dopriať. Jeho vstrebateľnosť sa uvádza dokonca až 80%. Konkurent v podobe magnézia od značky MaxiVita je výrazne lacnejší, obsahuje ale mnoho balastných látok a horčík vo forme oxidu horečnatého. Oxid horečnatý je pre ľudské telo takmer nevyužiteľný, jeho vstrebateľnosť sa pohybuje okolo 4% a mnoho štúdií potvrdzuje jeho laxatívne účinky. Jedná sa o jednu z najlacnejších foriem horčíka, a preto je hojne využívaná pre masovo predávané produkty, ktoré bohužiaľ nemajú želaný efekt. V takom prípade je na mieste priznať, že magnézium od Viridian je oveľa drahšie, ale dodá telu to, za čo sme si zaplatili.

Cena produktov Viridian

Ak sa pohybujete na trhu s doplnkami stravy krátku dobu, tak vás možno prekvapí vyššia cena týchto produktov. Dôležité je uvedomiť si, že Viridian ponúka skutočnú kvalitu, ktorej len veľmi ťažko môže niekto na našom trhu konkurovať. V prípade, že sa rozhodnete investovať do svojho zdravia, mali by ste pri výbere doplnkov stravy dbať práve na zásady, ktoré značka Viridan dodržiava a ktorými sa sama vyznačuje. Týmito zásadami nie je nič iné ako už spomenutá kvalita v podobe lokálnych surovín od tamojších farmárov, dištancovanie sa od balastných látok, umelých farbív, sladidiel a modifikovaných surovín. Viridian je zárukou toho, že sa vám do rúk dostane kvalitný výrobok.

Autor článku: FITNESS4U redakcia
"Redaktori zaoberajúci sa odbornými článkami a textmi pre začínajúcich aj pokročilých cvičencov zo všetkých športových oblastí."


 
 
 
 
 
 

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne pribalíme1 500+ vzoriek zadarmo
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Prihlás sa a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
MÁME TOHO VEĽA
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801