scroll_to_content

MÁME VIAC AKO ...

4 mil. expedovaných objednávok
120 000 položiek vo vlastnom sklade
10 000 variant produktov
200 noviniek
150 značiek
500 000 rozdaných darčekov

Matcha Tea Delicacy 30 g

Bio Matcha Tea Delicacy je pravý japonský čaj matcha najvyššej kvality. Je určený primárne pre tradičnú prípravu v štýle japonského čajového obradu, pri ktorej vynikne jeho aróma, sladkastá chuť aj sýto zelená farba.
Prihlásením alebo registráciou ušetríte 5 až 10 %!
29.50 €
-7% -2.12 €
27.37 €
image/svg+xmluniE618

Doprava ZADARMO Objednajte nad 60 €.

Značka: Matcha Tea Objednávacie číslo: FMAT004

Matcha Tea Delicacy 30 g

Prečo piť Matcha Tea?
Matcha Tea je tradičný čaj používaný pri japonskom čajovom obrade. Lístky čaje sú mleté na zamatový prášok, ktorý sa vo vode nerozpúšťa a ktorého pitie dodáva telu množstvo prospešných látok. Má vysoký obsah antioxidantov a aminokyselín, najmä teofylínu, prírodného kofeínu, ktorý sa uvoľňuje po dobu 3-6 hodín. Predstavuje tak pre telo priaznivejšie variant než kofeín obsiahnutý napr. V káve. Znižuje tiež úroveň stresu a pomáha pri koncentrácii. Vďaka L-theanin navodzuje dobrú náladu a podporuje produkciu dopamínu a serotonínu. Matcha tiež môže uľahčiť chudnutie, pretože zrýchľuje metabolizmus až o 40 %.

Aké certifikácia má Bio Matcha Tea Delicacy?
Bio Matcha Tea Delicacy je matcha tej najvyššej kvality. Aby bola zaručená jeho prvotriedna kvalita, je opatrený známkou Bio, ktorá bola Matcha Tea udelená v roku 2012 ako prvá spoločnosti obchodujúce s čajom matcha. Túto známku Matcha Tea každý rok úspešne obhajuje. Certifikát o zdravotnej neškodnosti produktu vydaný Štátnym zdravotným ústavom je samozrejmosťou. Certifikáty kvality disponujú aj japonskí dodávatelia matcha. Ide najmä o ocenenia: JAS, OCIA, USDA, Bureau Veritas, ISO 9001, Kosheer a ďalšie.

Je Bio Matcha Tea pravidelne testovaný?
Bio Matcha Tea Delicacy je pravidelne testovaný, pretože pravidelné testy sú garanciou kvality. Každá čerstvo dovezené šarža je vždy testovaná na prítomnosť ťažkých kovov, pesticídov, plesní alebo baktérií e-coli. Výsledky týchto testov sú voľne k dispozícii, ale o testy Vami zakúpené šarže možno požiadať aj elektronicky. Stačí do emailu uviesť číslo šarže, ktoré nájdete na spodnej strane škatuľky. V prípade, že sa rozhodnete pre kúpu matcha iné značky, venujte zvýšenú pozornosť tomu, aby sa aktuálne testy zhodovali s aktuálnou ponúkanou šarží. Testy po predajcoch vyžadujte v každom prípade. Na trhu sa vyskytuje množstvo lacných náhradiek, často čínskeho pôvodu, ktoré nedosahujú takých kvalít ako pravý japonský matcha.

Kde sa Bio Matcha Tea Delicacy pestuje?
Tento exkluzívny čaj sa pestuje a ručne zbiera v oblasti Nishio.

Aká je odporúčaná denná dávka?
Odporúčaná denná dávka u dospelého človeka je 4-6 gramov. Tehotné, dojčiace a deti cca 2 gramy denne.

Ako sa Bio Matcha Tea Delicacy pripravuje?
Bio Matcha Tea Delicacy je trieda najvyššej kvality matcha a je ideálny pre prípravu tradičným spôsobom. Japonská čajová ceremónia prebieha nasypaním matcha do čajovej misky čawanu pomocou bambusové lyžičky časáku. Čaj sa zaleje vodou do 65 °C a expirovaných sa bambusovou metličkou Casena. Usuča, jemnejšia variant čaju velí použiť 2 lyžičky časáku alebo jednu čajovú lyžičku čaju na 70 ml vody a energicky miešať v tvare písmena M. Pre silnejšie čaj, Koiči, použite 3-4 lyžičky časáku alebo 2 čajové lyžičky čaju na 40 ml vody. Koiči má hutnejšie konzistenciu a mieša sa miernym krúživým pohybom. Bio Matcha Tea Ceremony možno pripraviť aj v studenej vode, vo fľaši alebo šejkri Matcha Tea, ktoré sú certifikované pre styk s potravinami a neobsahujú žiadne nežiaduce látky, ako napríklad BPA.

Koľko gramov matcha balenie obsahuje?
Plechová dóza Bio Matcha Tea Delicacy obsahuje 30 g jemného práškového čaju matcha.

Ako Matcha Tea skladovať?

Plechová dóza chráni čaj pred vzduchom a svetlom, tzn. pred vplyvmi, ktoré najčastejšie spúšťa degradáciu čaju matcha. Dózu starostlivo uzavrite a skladujte na suchom a chladnom mieste. Otvorené balenia je vhodné spotrebovať približne do dvoch mesiacov, pretože tento produkt nie je balený v ochrannej atmosfére a stráca tak relatívne rýchlo svoju farbu, chuť i arómu. To samozrejme neznamená, že by sa čaj po uplynutí tejto doby nemal piť, jeho kvalita len nebude taká, ako kvalita čerstvo distribuovaného čaju.

Aká je trvanlivosť produktu?

Trvanlivosť Bio Matcha Tea je 24 mesiacov.

Obsahuje Bio Matcha Tea Delicacy nejaké alergény? Sú nejaké riziká spojené s konzumáciou čaju?
U tohto produktu nie sú známe žiadne alergény. Bio Matcha Tea neodporúčame piť na lačný žalúdok. Jedná sa o veľmi silný čaj a na prázdny žalúdok môže spôsobiť nevoľnosť.

Kde sa produkt vyrába?
Bio Matcha Tea sa pestuje a balí do plechovej dózy v Japonsku, dovoz zabezpečuje spoločnosť Kyosun sro

Výrobca: Amylon, as, Švermova 117, 58036 Havlíčkův Brod

Parametre

Forma sypké
Gramáž 30 g

Najlepšie hodnotené

(Hodnotilo 0 užívateľov)

    Produkt zatiaľ nebol hodnotený, buďte prvý!

Napíš svoje hodnotenie produktu Matcha Tea Delicacy 30 g0 % 100 %