scroll_to_content
10.46 EUR

MÁME VIAC AKO ...

4 mil. expedovaných objednávok
120 000 položiek vo vlastnom sklade
10 000 variant produktov
200 noviniek
150 značiek
500 000 rozdaných darčekov

Czech Virus Melatonín 200 tabliet

Melatonín je látka vlastná telu (takzvaný spánkový hormón), ktorá sa vyskytuje v mnohých organizmoch vrátane cicavcov.

Produkt je dočasne vypredaný.

Produkt teraz nemáme v ponuke. Nájdite si prosím produkt, ktorý máme na sklade.

Objednávacie číslo:
FCZV064

Czech Virus Melatonín 200 tabliet

Melatonín je látka vlastná telu (takzvaný spánkový hormón), ktorá sa vyskytuje v mnohých organizmoch vrátane cicavcov. Jeho úrovne sú silne závislé od striedania svetla a tmy. Hlavné miesto jeho vzniku u ľudí je v epifýzovej žlči, odkiaľ sa uvoľňuje do krvného obehu. Melatonín je jedným z najdôležitejších regulátorov spánku. Schopnosť vytvárať ju však postupne klesá s rastúcim vekom. Môže sa považovať za jeden z dôvodov zvýšeného výskytu nespavosti v staršom veku a u ľudí so zníženou hladinou melatonínu v krvi.

Prečo sa odporúča užívať Melatonín?

 • Regulátor spánku. Regulácia hladín melatonínu je zabezpečená suprachiazmatickým jadrom (SCN) hypotalamu, ktoré pomocou neurotransmiterov ovplyvňuje epifýzu. Väčšina fyziologických funkcií melatonínu je sprostredkovaná membránovými receptormi. Hlavným regulátorom je striedanie svetla a tmy. Počas dňa je kvôli svetlu vyčerpaná endogénna syntéza melatonínu. Umelé osvetlenie v noci tiež potláča syntézu melatonínu. V prípade opakovaného vystavenia svetlu v noci dochádza k zvýšenej syntéze melatonínu ráno.
 • Spánkový hormón. Hormón je produkovaný epifýzou (cerebrálny suprax, t.j. časť medzimozgu) a je najčastejšie lokalizovaný v mozgu, v príbuzných neuroorgánoch a v pohlavných orgánoch. Východiskovou látkou pre syntézu melatonínu je esenciálna aminokyselina tryptofán. Melatonín sa vyrába aj v rastlinách, kde funguje ako obrana proti oxidačnému stresu. Melatonín môže byť klasifikovaný spolu so serotonínom a katecholamínmi medzi fenolové hormóny na základe jeho chemickej štruktúry.
 • Význam spánku. Základným významom spánku je regenerácia intelektuálnych funkcií. Tieto schopnosti sú potrebné na myslenie a kontrolu organizmu. Majster je tiež dôležitý pre takzvanú plasticitu neurónov. Posledná z nich je nevyhnutná v procese tvorby pamäte, krátkodobej aj dlhodobej. Preto pri nedostatočne kvalitnom spánku dochádza k poruchám učenia. Zároveň sa znižuje aj rýchlosť a presnosť. Pre športovcov je spánok obzvlášť dôležitý kvôli regenerácii svalov, vylúhovaniu rastového hormónu, rastu svalov a podobne. Dôležitosť kvalitného spánku si uvedomuje každý profesionálny športovec.
 • Prečo náš produkt? Melatonín ako doplnok výživy nie je na našom trhu stále dostatočne rozšírený, hoci jeho účinky nemožno poprieť. Väčšina výrobkov na trhu vsadila na osvedčené „čím viac, tým lepšie“, ale s melatonínom to nie je úplne pravda. Každá osoba by mala otestovať svoju toleranciu a potrebu menších dávok, určite sa neodporúča začať s dávkou 4-5 mg / tableta, ale len 1 mg / tableta (alebo dokonca polovica tablety) a postupne testovať svoju toleranciu. Tento produkt je výsledkom spolupráce s popredným špecialistom na melatonín v Českej republike.

Doplnenie melatonínu ako doplnok stravy je skutočne vhodné hlavne pre zaneprázdnených ľudí, silne vyškolených športovcov a ľudí, ktorí často cestujú. Toto nie je návyková droga (!!) , je to látka vlastného tela, ktorá môže pomôcť pri regulácii spánku. Na rozdiel od liekov na predpis nemá závažné vedľajšie účinky pre zdravých jedincov a prakticky sa nedá predávkovať - vždy sa však poraďte so svojím lekárom, ktorý pozná váš zdravotný stav dávkovania a určite vám môže poskytnúť správnu dávku melatonínu. Ako je uvedené vyššie, vždy si otestujte svoju vlastnú toleranciu, ideálne počnúc 1/2 tablety (0,5 mg melatonínu).

Odporúčané dávkovanie

 • Polovicu tablety pred zaspaním zapite vodou. 
 • Melatonín pracuje v tme, takže nedeformujte jeho účinky svetlom.
 • Najmä sa vyhýbajte zdrojom takzvaného modrého svetla (mobilné telefóny atď.).

Výživové informácie

Látka Obsah v 1 tablete %RHP
Melatonin1 mg*
RHP - Referenčná hodnota príjmu
* RHP nie je pevne stanovená

Zloženie:

 • Mikrokryštalická celulóza (plnivo), melatonín, prostriedok proti spánku: stearát horečnatý (rastlinný pôvod)

Informácie

 • Doplnok stravy
 • Uchovávajte mimo dosahu detí.
 • Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
 • Ak liečite hladinu cukru v krvi, poraďte sa so svojím lekárom o používaní melatonínu.
 • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
 • Skladujte v suchu pri teplote 10-25 °C mimo dosahu priameho slnečného žiarenia
 • Chráňte pred mrazom. Výrobca nezodpovedá za škody spôsobené nesprávnym používaním alebo skladovaním.
 • Po otvorení spotrebujte do 60 dní.
 • Výrobok neslúži ako náhrada pestrej stravy.
 • Nie je vhodný až do 18 rokov.
 • NIKDY NEPREKRAČUJTE ODPORÚČANÚ DÁVKU!
 • Pred užitím sa vždy poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom!
 • Vyrobené v zariadení, ktoré spracováva mlieko, sóju, vajcia, mäkkýše, orechy, lepok a výrobky z nich.

Výrobca: Czech Nutrition s.r.o., Hády 1098/5a, 614 00 Brno

Parametre

Forma tablety

Najlepšie hodnotené

(Hodnotilo 0 užívateľov)

  Produkt zatiaľ nebol hodnotený, buďte prvý!

Napíš svoje hodnotenie produktu Czech Virus Melatonín 200 tabliet0 % 100 %