scroll_to_content

MÁME VIAC AKO ...

4 mil. expedovaných objednávok
120 000 položiek vo vlastnom sklade
10 000 variant produktov
200 noviniek
150 značiek
500 000 rozdaných darčekov

Czech Virus Melatonín 100 tabliet

Melatonín je látka telu vlastná (tzv. spánkový hormón), ktorá sa vyskytuje v mnohých organizmoch vrátane cicavcov.
Prihlásením alebo registráciou ušetríte 5 až 10 %!
11.80 €
-17% -2.05 €
9.75 €
image/svg+xmluniE618

Doprava ZADARMO Objednajte nad 60 €.

Značka: Czech Virus Objednávacie číslo: FCZV064

Czech Virus Melatonín 100 tabliet

Melatonín je látka telu vlastná (tzv. spánkový hormón), ktorá sa vyskytuje v mnohých organizmoch vrátane cicavcov. Jeho hladiny sú silne závislé na striedaní svetla a tmy. Hlavné miesto jeho tvorby je u človeka v epifýze, odkiaľ sa uvoľňuje do krvného obehu. (Epifýza, corpus pineale - je endokrinná žľaza, súčasť medzimozgu.) Schopnosť tvorby melatonínu sa ale s narastajúcim vekom postupne znižuje. To sa môže považovať za jeden z dôvodov zvýšeného výskytu nespavosti vo vyššom veku a u osôb so zníženou hladinou melatonínu v krvi.

Prečo je vhodné užívať Melatonín?

 • Spánkový regulátor. Reguláciu hladiny melatonínu zaisťuje suprachiasmatické jadro (SCN) hypotalamu (spodná časť medzimozgu), ktoré pomocou neurotransmiterov ovplyvňuje epifýzu. Väčšina fyziologických funkcií melatonínu je sprostredkovaná pomocou membránových receptorov. Hlavným regulátorom je striedanie svetla a tmy. V priebehu dňa dochádza vďaka svetlu k utlmeniu endogénnej syntézy melatonínu. Umelé osvetlenie v noci taktiež potláča syntézu melatonínu. V prípade opakovaného vystavenia svetlu v noci dochádza k zvýšenej syntéze melatonínu ráno.
 • Spánkový hormón. Hormón produkuje epifýza a je najčastejšie lokalizovaný v mozgu, v súvisiacich neuro-orgánoch a v pohlavných orgánoch. Východzou látkou pre syntézu melatonínu je esenciálna aminokyselina tryptofán. Melatonín tiež produkujú rastliny, v ktorých funguje ako obrana proti oxidatívnemu stresu. Melatonín je možné na základe chemickej štruktúry zaradiť spolu so serotonínom a katecholamínmi medzi fenolové hormóny.
 • Dôležitosť spánku. Základným významom spánku je regenerácia rozumových funkcií. Tieto schopnosti sú nevyhnutné na myslenie a riadenie organizmu. Spánok má tiež význam pre tzv. plasticitu neurónov. Tá je nevyhnutná v procese tvorby krátkodobej aj dlhodobej pamäti. Pri nedostatočne kvalitnom spánku teda dochádza k zhoršeniu učenia. Zároveň tiež klesá rýchlosť a presnosť. Pre športovcov je spánok obzvlášť dôležitý kvôli regenerácii svalov, vyplavovaniu rastového hormónu, rastu svalov a podobne. Dôležitosť kvalitného spánku si uvedomuje každý profesionálny športovec.
 • Prečo práve náš produkt? Melatonín ako doplnok stravy stále nie je dostatočne rozšírený na našom trhu, hoci jeho účinky nemožno poprieť. Väčšina produktov na trhu vsádza na osvedčené "čím viac, tým lepšie", avšak u melatonínu to nie je celkom pravda. Každý človek by si mal svoju toleranciu a potrebu otestovať po menších dávkach, nie je určite vhodné začať dávkou 4-5 mg v tablete, ale práve 2 mg v tablete (alebo aj polovica tablety) a postupne skúšať svoju toleranciu. Náš produkt je výsledkom spolupráce s prednou špecialistkou na Melatonín v ČR.

Suplementácia melatonínom ako doplnkom stravy je naozaj vhodná hlavne pre vyťažených ľudí, ťažko trénujúcich športovcov a osoby, ktoré často cestujú. Produkt nie je návykovým liekom (!!), ide o látku telu vlastnú, ktorá môže pomôcť s reguláciou spánku. Na rozdiel od liekov na predpis nemá vážne vedľajšie účinky pre zdravých jedincov a prakticky sa ním nedá predávkovať - dávkovanie ale vždy konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom, ktorý pozná váš zdravotný stav a dokáže vám určiť aj správnu dávku melatonínu. Ako bolo napísané vyššie, vždy otestujte svoju vlastnú toleranciu, ideálne začnite s 1/2 tablety (1 mg melatonínu).

Odporúčané dávkovanie

 • Jednu tabletu pred zaspaním zapite vodou. 
 • Melatonín účinkuje v tme, preto nenarúšajte jeho účinky svetlom.
 • Vyhnite sa najmä zdrojom tzv. modrého svetla (mobily atď.).

Nutričné informácie

Účinná látka v 1 tablete % RHP *
Melatonín 2 mg **

* Referenčná hodnota príjmu    * * RHP nie je stanovená

Zloženie

 • Mikrokryštalická celulóza (plnidlo), melatonín, protihrudkujúca látka: stearan horečnatý (rastlinného pôvodu).

Doplňujúce informácie

 • Doplnok stravy.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí.
 • Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
 • Ak sa liečite s poruchou vysokej hladiny krvného cukru, konzultujte užívanie melatonínu so svojím lekárom.
 • Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.
 • Skladujte v suchu pri teplote 10-25 °C mimo dosahu priameho slnečného žiarenia.
 • Chráňte pred mrazom. Výrobca neručí za prípadné škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním.
 • Po otvorení spotrebujte do 60 dní.
 • Výrobok neslúži ako náhrada pestrej stravy.
 • Nie je vhodné pre osoby mladšie ako 18 rokov.
 • NIKDY NEPREKRAČUJTE odporúčané dávky!
 • Pred užívaním sa vždy poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom!
 • Vyrobené v zariadení spracúvajúcom mlieko, sóju, vajcia, kôrovce, orechy, lepok a výrobky z nich.

Výrobca: Czech Nutrition, s. r. o., Spodní 673/8, 625 00 Brno, Česká republika

Parametre

Forma tablety

Najlepšie hodnotené

(Hodnotilo 0 užívateľov)

  Produkt zatiaľ nebol hodnotený, buďte prvý!

Napíš svoje hodnotenie produktu Czech Virus Melatonín 100 tabliet0 % 100 %