scroll_to_content

MÁME VIAC AKO ...

4 mil. expedovaných objednávok
120 000 položiek vo vlastnom sklade
10 000 variant produktov
200 noviniek
150 značiek
500 000 rozdaných darčekov

Czech Virus Supreme Omega 3 90 kapsúl

Vysoko koncentrovaná zmes prírodného rybieho oleja a prírodného vitamínu E.
Zaregistrujte sa, prihláste sa a získajte až 10% zľavu na tento produkt!
17.00 €
-22% -3.71 €
{{ price || initialPrice | formatPrice }}
image/svg+xmluniE618

Doprava ZADARMO Objednajte nad 60 €.

Najnižšia cena za posledných 30 dní: 13.29 €

Značka: Czech Virus Objednávacie číslo: FCZV072

Czech Virus Supreme Omega 3 90 kapsúl

Vysoko koncentrovaná zmes prírodného rybieho oleja a prírodného vitamínu E. Pomer EPA a DHA je v tomto produkte vyšší - 33/22. Jedná sa teda o skoro dvojnásobné množstvo oproti klasický Omegám s pomerom 18/12. Tento produkt je vhodnejšie pre užívateľov vyššieho množstva omega 3 mastných kyselín, ktorí nechcú užívať napríklad až desiatky kapsúl denne, ale potrebujú do seba dostať veľa EPA (kyselina eikosapentaenová) a DHA (kyselina dokosahexaenová).

 • Zdroj Omega 3 - Rybí olej obsahuje prirodzene omega 3 mastné kyseliny (nenasýtené), ktoré si telo nedokáže vytvoriť. Sú obsiahnuté najmä v tučných rybách. U našej suroviny dbáme hlavne na jej pôvod a testy na nečistoty a ťažké kovy (v minulosti nám nezávislá organizácia dTest testovala produkt Omega 3 MAX, ktorý prešiel na jednotku). Mastné kyseliny EPA a DHA sa podieľajú na regulácii rôznych biologických procesov, ako môžu byť zápaly alebo funkcie mozgu. Môžu byť v tele výnimočne syntetizované z kyseliny alfa-linolénovej (ALA), ale vo veľmi obmedzenej miere pre väčšinu ľudí.
 • EPA a DHA (33/22) - eikosapentaénovej kyselina (EPA) patrí medzi esenciálne mastné kyseliny, konkrétne medzi omega-3 mastné kyseliny. Kyselinu dokozahexaénovú radíme tiež do skupiny omega-3 mastné kyseliny, ktorá je podskupinou tzv. Esenciálnych nenasýtených mastných kyselín. Hlavnými zdrojmi EPA a DHA sú tučné morské ryby (losos, makrela, sardinky), prípadne olej z nich. Morské ryby si však EPA a DHA nesyntetizujú, v skutočnosti ho syntetizuje drobný planktón, ktorý je potravou uvedených rýb. V telách morských rýb sa EPA a DHA koncentruje vo väčšom množstve, pretože sú na vyšších priečkach potravinového reťazca.
 • Vitamín E - Vitamín E je jeden z najznámejších antioxidantov na svete. Prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom a k normálnej zrážanlivosti krvi. V našom produkte má ešte raz zastúpenie - funguje ako anti-lipidovej peroxidační činidlo. Mnoho doplnkov z rybieho oleja bez Vitamínu E môže obsahovať škodlivé peroxidy lipidov (oxidované lipidy, ktoré môžu poškodiť bunky).
 • Rôzne pomery Omega 3 - Na trhu sa najčastejších stretávame s najzákladnejšie verziou Omega 3 v pomere 18/12 - tento pomer má aj náš produkt Omega 3 MAX. Nedá sa povedať, že by bola Supreme Omega 3 lepšie, je len koncentrovanejší a to znamená, že ak niekto užíva väčšie množstvo EPA a DHA, je pre neho používanie tohto produktu oveľa príjemnejšie a dosiahne svoj cieľ (úrovne EPA a DHA) ľahšie. Na trh sa tiež dostáva pomer 50/25, ktorý neodporúčame. Ak sa pozriete na pomer medzi 18 a 12 alebo 33 a 22, nie je tu až tak priepastný rozdiel, ako u 50 a 25. Navyše druhá uvedená hodnota pre DHA, ktorá je z nášho pohľadu dôležitejšie, než EPA.

Benefity užívania Omega 3 mastných kyselín

O zdravotných benefitoch príjmu nenasýtených mastných kyselín nemôže byť reč, to už dnes vie snáď každý. Majú vplyv na nepreberné množstvo fyziologických procesov v tele. Pre štáty, kde nie je bohatá konzumácia rýb štandardom je skoro až nutnosť suplementáciou Omega 3 dopĺňať. EPA a DHA prispievajú k normálnej činnosti srdca (pri príjme aspoň 250 mg EPA a DHA denne). DHA prispieva k normálnej činnosti mozgu (pri príjme aspoň 250 mg DHA denne). Na účinky EPA a DHA už existuje nespočetné množstvo štúdií, najzaujímavejšie výsledky má asi na redukciu triglyceridov (zníženie o 15-30%, viac než 40 štúdií) a na vplyv na náladu u ľudí s depresiami (vyše 20 štúdií).

Odporúčané dávkovanie

 • Užite 2-3 kapsule denne s jedlom a zapite dostatočným množstvom vody.

Nutričné informácie

Účinná látka Obsah v 1 kapsule
Rybí olej 1000 mg
z toho EPA 330 mg
z toho DHA 220 mg
Vitamín E ** 5 mg (tj. 41,6% RHP *)
* Referenčná hodnota príjmu

Zloženie

 • Želatína, Glycerín, čistená voda

Informácie

 • Doplnok stravy
 • Uchovajte mimo dosahu detí.
 • Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
 • Neobsahuje látky dopingového charakteru.
 • Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C mimo dosahu priameho slnečného žiarenia.
 • Chráňte pred mrazom.
 • po otvorení spotrebujte do 90 dní.
 • Výrobca neručí za prípadné škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním.
 • nie je určené ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.
 • Výrobok vyrobený v závode spracovávajúcim mlieko, vajíčka, sójové bôby, kôrovce, rybí olej, orechy.

Výrobca: Czech Nutrition s.r.o., Hády 1098/5a, 614 00 Brno

Parametre

Forma kapsule

Najlepšie hodnotené

(Hodnotilo 0 užívateľov)

  Produkt zatiaľ nebol hodnotený, buďte prvý!

Napíš svoje hodnotenie produktu Czech Virus Supreme Omega 3 90 kapsúl0 % 100 %