Arginín

Arginín je jednou z veľmi dôležitých aminokyselín nachádzajúcich sa v tele, ktorá ovplyvňuje výkon počas cvičenia a rast svalov. L-Arginín je využívaný pri tvorbe Oxidu dusnatého (NO), ktorý sa podieľa na vazodilatácii ciev (rozšírenie, lepšie prekrvenie). Arginín je veľmi vhodné užívať spoločne s Kreatínom. Arginín Alfa-Ketoglutarát (A-AKG) je soľou tvorenou kombinovaním dvoch molekúl - aminokyseliny Arginín a molekuly Alfa-Ketoglutarátu. V súčasnosti je využívaný kulturistami a ďalšími športovcami k zvýšeniu produkcie Oxidu dusnatého, ktorý priamo ovplyvňuje svalovú pumpu.

Arginín je východiskovým metabolitom syntézy Oxidu dusnatého, podieľa sa na uvoľňovaní alebo funkcii hormónov ako je testosterón, IGF-1, rastový hormón a dokonca inzulín. Presnejšie povedané, inzulín nemôže bez adekvátneho prísunu Oxidu dusnatého správne fungovať. A čo je ešte dôležitejšie, Oxid dusnatý môže zvýšiť silu u človeka i zvierat, a tiež bolo preukázané, že zvyšuje rast svalov u zvierat a samostatných svalov! Vedci, ktorí túto zložku študujú, veria, že Oxid dusnatý sa už čoskoro bude používať na zlepšenie svalovej hmoty u pacientov, ktorí ju kvôli chorobe strácajú. Už mnoho rokov je tiež známe, že Oxid dusnatý urýchľuje hojenie rán, zlepšuje regeneráciu tkanív a znižuje rozpad svalovej hmoty.

Niekoľko najnovších, starostlivo zostavených (dvojito slepých, placebom kontrolovaných) štúdií preukázalo, že NO zlepšuje výkon svalov a zvyšuje svalový výkon pri veľmi intenzívnom cvičení, vrátane výrazne lepšieho výkonu pri vzpieraní.

Viaceré štúdie tiež ukazujú, že NO sa zúčastňuje mnohých procesov, počas ktorých sa telo zbavuje tuku, pričom prvá z týchto štúdií bola vykonaná už viac ako pred desiatimi rokmi. A nové štúdie potvrdzujú, že Arginín naozaj spaľuje tuky. V štúdii uverejnenej v americkom časopise "The American Journal of Physiology Endocrinology and Metabolism", sa uvádza, že keď vedci podávali Arginín obéznym ľuďom, stratili títo obézni oveľa viac tuku a dokonca výraznejšie schudli v oblasti pásu.  

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne pribalíme1 500+ vzoriek zadarmo
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Prihlás sa a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
MÁME TOHO VEĽA
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801