Beta-alanín

Beta-Alanín (β-Alanín) je neesenciálna, neproteinogénna (nie je bežnou súčasťou bielkovín) aminokyselina. V základnom množstve môže byť získavaná zo zdrojov bielkovín ako kuracie, bravčové a hovädzie mäso. Potravinová cesta doplnenia Beta-Alanínu však nemusí stačiť, a preto je vhodné doplniť ho prostredníctvom výživových doplnkov. Dostatočné množstvo prispieva k zvýšeniu svalovej sily, zlepšeniu výkonu a odďaľuje svalovú únavu.

Užívanie tejto aminokyseliny je najúčinnejší známy spôsob, ako zvýšiť hladinu Karnozínu (je to dipeptid = dve zložené aminokyseliny, nazývaný tiež neuropeptid kvôli ochranným účinkom v mozgu). Karnozín zlepšuje výkon pri tréningu tým, že neutralizuje vodíkové ióny (H+), ktoré spôsobujú pálenie v svaloch počas intenzívneho cvičenia. Príliš veľa H+ bráni intenzívnemu cvičeniu. Tým, že Karnozín tieto prebytočné vodíkové ióny zlikviduje, predĺži dĺžku vysokointenzívneho cvičenia a oddiali tak potrebu odpočinku.

Je dokázané, že po 4 týždňovej suplementácii β-Alanínom dôjde k zvýšeniu koncentrácie Karnozínu o 42-65 %, čím sa následne zlepší aj svalový výkon. Niekoľko štúdií už preukázalo, že β-Alanín skutočne zlepšuje výkon pri veľmi intenzívnom tréningu. Doplnky s β-Alanínom výrazne zlepšili svalovú vytrvalosť a silu u veslárov, ktorých tréning je veľmi náročný a intenzívny. Jedna štúdia tiež uvádza, že β-Alanín zvyšuje tiež podiel čistej svalovej hmoty. Výkon bol meraný troma rozdielnymi spôsobmi, napr. metódou VO2 max. (maximálne využitie kyslíka pri svalovej práci; doba, než dôjde k vyčerpaniu a zníženiu výkonu svalov v danom časovom rámci). Aj iné štúdie preukázali zvýšenie svalovej hmoty pri používaní β-Alanínu. A čo je dôležité, pri používaní tejto aminokyseliny sa zníži podiel telesného tuku alebo zostane maximálne stabilný.

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne zlevníme15+ produktov v akcii
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Prihlás sa a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
MÁME TOHO VEĽA
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801