Beta-Glukán

Beta Glukán (Beta glucan, β-Glukán) podporuje prirodzenú obranyschopnosť imunitného systému, umožňuje rýchlejšiu rekonvalescenciu a rehabilitáciu organizmu a je tiež veľmi silným antioxidantom.

Beta Glukán je zložený cukor (polysacharid), ktorého jediným stavebným prvkom je Glukóza (jednoduchý cukor). Glukózové jednotky sú viazané vo veľkých molekulách tak, že výsledkom nie je sladký cukor, ktorý poskytuje energiu pre svalovú aktivitu, ale dodáva „energiu“ pre aktivitu imunitných buniek.

Beta Glukán reguluje imunitnú odpoveď organizmu aktiváciou buniek imunitného systému, predovšetkým makrofágov a NK buniek (NK bunky - NKC - natural killer cells, čiže prirodzené zabíjačské bunky, sú bunky prirodzenej imunity, schopné rozpoznať a zlikvidovať predovšetkým nádorové a vírusom infikované bunky). Intenzívne silové alebo aeróbne cvičenie môže vyvolať katabolické procesy, a to môže viesť k vírusovým, či bakteriálnym infekciám.

Beta Glukán sa do ľudského tela dostáva cez klky tenkého čreva a cez lymfatický systém sa dostane do krvného riečiska, kde pôsobí na imunitné bunky. Jeho výhodou je nulová toxicita, nijaké vedľajšie účinky, nijaké kontraindikácie. Nezistila sa možnosť závislosti, či predávkovania.

Beta Glukán možno užívať na lepšiu ochranu počas obdobia s vyššou frekvenciou infekčných chorôb, pri strese alebo vysokej psychickej či fyzickej záťaži. Je vhodný aj pre deti, ktorých imunitný systém ešte len postupne vyzrieva. Zároveň je vhodný pre dospelých, ktorí sú v strese, ale aj pre starších, u ktorých imunita už nie je až natoľko výkonná.

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne zlevníme15+ produktov v akcii
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Prihlás sa a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
MÁME TOHO VEĽA
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801