Citrulín

Citrulín (Citrulline) pomáha posilňovať imunitu, stimuluje rastový hormón, znižuje svalové bolesti, zlepšuje výkonnosť a hojenie rán, zmierňuje únavu a odolnosť svalov proti Kyseline Mliečnej.

Citrulín Malát (Citrulline Malate) je kombinácia aminokyseliny L-Citrulínu a Malátu (Kyseliny Jablčnej), ktorá ponúka spôsob zvýšenia výkonu, oddialenie únavy, zrýchlenie regenerácie. Citrulín rýchlo prekrví sval, zvýši úroveň sily a odstráni z tela toxíny (napr. Kyselinu mliečnu alebo amoniak), Malát zvyšuje hladinu ATP.

Citrulín je nevyhnutnou zložkou všetkých predtréningových produktov. Zvyšuje hladinu Oxidu dusnatého (NO), zlepšuje výkon počas tréningu pri posilňovaní, zvyšuje proteínovú syntézu vo svaloch, zvyšuje obsah proteínov vo svaloch, obmedzuje únavu, zlepšuje produkciu energie a zvyšuje produkciu Kreatínfosfátu.

Arginín zvyšuje hladinu Oxidu dusnatého (NO), ktorý rozširuje cievy, takže prietok krvi je väčší. Zvýšená hladina NO zlepšuje výkon pri tréningu, silu a ovplyvňuje aj ďalšie činnosti, ktoré podporujú rast svalov. Pri užívaní Citrulínu docielime vyššie hladiny Arginínu vo svaloch, ako pri užívaní samotného Arginínu, a to z dôvodu, že Citrulín nie je metabolizovaný v pečeni, ale na Arginín sa mení v obličkách.

V štúdii, ktorá bola nedávno uverejnená v časopise " Journal of Strength and Conditioning Research", dosiahli športovci užívajúci Citrulín Malát vyšší výkon pri vzpieraní, a to o viac ako 50 %! Títo športovci pociťovali tiež menšiu bolesť vo svaloch, ako športovci zo skupiny, ktorá užívala iba placebo.

A na záver, keď bol Citrulín Malát podávaný skupine zdravých mužov, ktorí sa sťažovali na únavu, nielenže potom udávali menší pocit únavy, ale došlo u nich k 34% nárastu v pomere produkcie oxidačnej syntézy ATP počas cvičenia (to je schopnosť tela produkovať energiu - ATP je telesné palivo), a o 20% nárast v obnovení Fosfokreatínu po tréningu (Fosfokreatín regeneruje ATP).

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne pribalíme1 500+ vzoriek zadarmo
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Prihlás sa a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
MÁME TOHO VEĽA
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801