Enzýmy

Enzýmy sú organické látky – substancie, ktoré sú podstatou všetkých chemických reakcií rastlinných a živočíšnych organizmov. Látky ako minerály, vitamíny či hormóny nemôžu fungovať bez enzýmov, teda celé telo, orgány, tkanivá a bunky môžu fungovať vďaka enzýmom. Človek sa rodí s určitou zásobou enzýmov, ktorá sa počas života spotrebuje.

S nedostatkom živých enzýmov vznikajú civilizačné choroby, pretože keď sa v organizme vyčerpajú endogénne (vnútorné) enzýmy a včas sa nedodajú exogénne (vonkajšie), nastáva predčasné starnutie organizmu.

Jednou z dôležitých funkcií enzýmov v tele je účasť pri trávení. Enzýmy totiž štiepia cukry, tuky, bielkoviny na jednoduchšie časti, ktoré sa ďalej využívajú ku stavbe tela či ako zdroj energie. Štiepenie živín začína v ústach a proces potom pokračuje v tráviacom ústrojenstve. Vďaka tráveniu tepelne spracovaného jedla musí telo dodať všetky enzýmy na strávenie pokrmu. Najviac enzýmov sa nachádza v obilných zrnách, strukovinách, v semienkach slnečnice, tekvice a v orechových jadrách. A keďže okrem tráviacich enzýmov telo potrebuje tiež enzýmy metabolizmu, vďaka extrémnemu zaťaženiu tráviacich enzýmov už príliš nezostáva na enzýmy metabolizmu. Následne dochádza k fatálnym dôsledkom takého deficitu, napríklad predčasná vyčerpanosť organizmu, únava, obezita, vysoká náchylnosť k chorobám a pod. Pri dostatočnom zásobovaní organizmu enzýmami dochádza k regenerácii buniek.

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne pribalíme1 500+ vzoriek zadarmo
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Prihlás sa a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
MÁME TOHO VEĽA
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801