Gainer

Gainer znamená rýchly nárast telesnej hmotnosti a masívnej svalovej hmoty. Obsahuje všetky potrebné látky, vitamíny a minerály na stavbu a regeneráciu svalovej hmoty. Používajú ho predovšetkým začínajúci športovci.

Gainer, podobne ako proteín, je koncentrovaný zdroj bielkovín, sacharidov a tukov, len v odlišnom pomere. Proteín obsahuje minimálne 50 až 100 gramov bielkovín, gainer väčšinou len do 30 g bielkovín. Sacharidy tvoria 60-70 % z celkového obsahu gaineru, zbytok tvoria tuky a ostatné prímesi. Energia v gaineroch pochádza z veľkej časti z kvalitných Polysacharidov a Maltodextrínov. Bielkoviny majú vyvážené aminokyselinové spektrum a nezaťažujú trávenie.

Každý tvrdo trénujúci alebo pracujúci potrebuje dostatok kalórií ku regenerácii a hypertrofii svalstva. Prijať množstvo energie z jedla ale nie je najlepšie. Kvalitný jedálny lístok je potrebné obohatiť doplnkami výživy, napríklad práve gainermi.

Užívať sa môžu:
1. ako posledné jedlo pred tréningom;
2. ako posledné jedlo dňa u ľudí, ktorí majú problémy s nárastom hmotnosti;
3. po tvrdom intenzívnom tréningu, čo je najdôležitejše obdobie: cvičením sa odčerpáva glykogén zo svalov. Preto je vhodné v rozmedzí 15-30 minút po ukončení tréningu dodať telu potrebné sacharidy. S gainerom sa telo zregeneruje a hmotnosť i svalstvo bude rásť.

Gainery sú určené pre športovcov, ktorí majú veľký energetický výdaj (hokejisti, siloví športovci alebo „bojovníci“ – fighteri) a podporujú tým svoj tréningový proces. Gainery užívajú aj mladí ľudia, ktorý sa venujú posilňovaniu a snažia sa „nabrať“.

Pre rôzne typy ľudí sú vhodné aj rôzne gainery. Najlepší gainer je ten, ktorý dokáže splniť predpísaný denný kalorický príjem. Kto chce mať v strave viac bielkovín, vyberie si gainer s obsahom bielkovín od 20 do 30 %. Typ, ktorý priberá veľmi ťažko, si vyberie efektívnejšie gainery s nižším obsahom proteínov. Pridaním gaineru do jedálneho lístka každý zaznamená posun v napredovaní a náraste novej svalovej hmoty.

 

 

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne pribalíme1 500+ vzoriek zadarmo
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Prihlás sa a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
MÁME TOHO VEĽA
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801