Glukosamín

Glukosamín (Glukozamín) je aminocukor, ktorý sa prirodzene vyskytuje v kostiach živočíchov, kostnej dreni, v kôrovcoch, hubách či v tekutinách okolo ľudských kĺbov. Telo používa Glukosamín na produkciu ďalších chemických látok, ktoré sa podieľajú na budovaní šliach, väzív, chrupavky a tekutiny, ktorá obklopuje kĺby.

Poznáme dva základné druhy Glukosamínu:

  • Glukosamín Sulfát je Glukosamín so síranom, a má v porovnaní s čistým Glukosamínom lepšiu vstrebateľnosť bez zbytočného zaťažovania žalúdka. Je jedným z najpopulárnejších doplnkov výživy pre športovcov a je užívaný aj športovcami s osteoartritídou.
  • Glukosamín Hydrochlorid je referenčná forma Glukosamínu, a to vďaka svojej jednoduchosti, ktorej účinky sa však nepreukázali byť dosť prospešné.

 Laboratórne testy preukázali 98 % vstrebateľnosť Glukosamínu, pretože jeho molekuly dokážu preniknúť až priamo do chrupavky, kde pomáhajú budovať špeciálne proteíny, ktoré udržujú chrupavku silnú a zdravú. Glukosamín sa veľmi často využíva v  alternatívnej medicíne na liečbu artrózy kolena.

Kĺby sú tlmené tekutinou a chrupavkou, ktorá ich obklopuje. U niektorých ľudí s osteoartrózou sa chrupavka pokazí a stenčí. To spôsobuje častejšie trenie, bolesti a stuhnutosť kĺbov. Výskumníci si myslia, že užívanie Glukosamínu môže zvýšiť hustotu chrupavky a tekutiny obklopujúcej kĺby, alebo aspoň zabrániť odbúravaniu týchto látok.

Glukosamín má prírodné protizápalové vlastnosti i účinky proti starnutiu. Pomáha pri liečbe bežných príznakov ochorení súvisiacich s vekom, ako je artritída či osteoartritída. Môže tiež prispieť k lepšiemu tráveniu a zdraviu čriev, pohyblivosti, rozsahu pohybu a všeobecnému zdraviu kĺbov. To všetko dokonca aj u zdravých ľudí, ktorí nemajú žiadne chronické kĺbové alebo črevné poruchy.

  

 

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne zlevníme15+ produktov v akcii
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Prihlás sa a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
MÁME TOHO VEĽA
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801