Goji - Kustovnica čínska

Goji (Kustovnica čínska veľkoplodá, Lycium barbarum) je rastlina, ktorej plody posilňujú imunitu a obličky, zvlhčujú pľúca, chránia pečeň, podporujú krvotvorbu, stimulujú rast, znižujú hladinu cukru i tuku v krvi, chránia a zlepšujú zrak. Šťava z listov sa využíva pri neplodnosti, pri zápalových očných chorobách a na zlepšenie ostrosti videnia.

Goji sa teda odporúča, pretože

 • má všestranné účinky na ľudský organizmus
 • v čínskej medicíne je používaná ako nenahraditeľný doplnok stravy vedúci k dlhovekosti
 • sa používa na liečbu cukrovky, vysokého krvného tlaku, zlého krvného obehu
 • sa využíva ako očné tonikum na rozmazané videnie a na očné ochorenia
 • sa využíva na posilnenie svalov a kostí
 • posilňuje imunitu a obličky
 • vedie k prevencii rakoviny
 • zlepšuje pamäť a spánok
 • môže tiež zmierňovať alergiu
 • môže redukovať neplodnosť
 • môže viesť k zníženiu váhy

Plody Goji obsahujú až 4,6 % bielkovín, 2,2 % tuku, 9 % sacharidov a 1,6 % vlákniny. Z rastlinnej ríše snáď najviac obsahujú silne antioxidačné karotenoidy ako Zeaxantín a Kryptoxyntín, ktoré sú veľmi dôležité pre zrak. Z dôležitých vitamínov obsahujú plody goji hlavne provitamín A, vitamín C aj E, vysokú dávku B-komplexu a viaceré flavonoidy.
Ozdravný je aj Betaín, ktorý je dôležitou súčasťou metabolických procesov – chráni bunky a tkanivá pred dehydrovaním a umožňuje organizmu aj úsporu energie.
Obsahuje aj aktívne tzv. lycium polysacharidy, ktoré odstraňujú voľné radikály, čím spomaľujú proces starnutia, posilňujú imunitný systém a stimulujú hypofýzu. Súčasne udržujú a podporujú harmonický bunkový rast, obnovujú a opravujú DNA, čo má veľký význam pri liečení rakoviny. Okrem minerálov ako Fosfor, Vápnik, Železo obsahuje Goji až 21 dôležitých stopových prvkov, ako aj Zinok, Meď, Selén, ale i veľmi vzácne Germánium, ktoré aktívne pôsobí proti rakovinovým bunkám.

Kustovnica čínska veľkoplodá je ker dorastajúci do výšky 3 m. Jeho konáre sa rozrastajú do šírky a sú mierne tŕnisté. Kvety sú obojpohlavné a samoopelivé, ale pre lepšie opelenie a úrodu je vhodné vysadiť viac odrôd. Plodom je 1 až 2 cm dlhá červenooranžová bobuľa s príjemnou sladkou dužinou. Pri správnom ošetrovaní, najmä reze, plodí veľmi skoro a bohato, len si treba vybrať odrody, ktoré skoršie kvitnú aj zrejú.

 

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne zlevníme15+ produktov v akcii
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Prihlás sa a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
MÁME TOHO VEĽA
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801