Gymnema

Gymnema je rod rastlín z čeľade zimozeleňovité, ktorý je rozšírený v tropickej a subtropickej Ázii, Oceánii a južnej Afrike. Gymnema lesná (Gymnema sylvestre) je medicínsky významná rastlina, používaná v tradičnej indickej medicíne už po tisíce rokov okrem iného pri liečbe cukrovky. Pri žuvaní listov gymnemy sa objavuje dočasná necitlivosť voči sladkej chuti.

V tradičných ajurvédskych textoch sa odporúča použiť ju pri migréne, kožných chorobách, zväčšených lymfatických uzlinách ai. V súčasnej indickej medicíne sa listy užívajú ako antidiabetikum, korene ako emetikum (dávidlo), expektorans (podpora odstránenia hlienov).

Klinické štúdie preukázali efekt zníženia hladiny krvného cukru a takisto zvýšenie počtu beta buniek a Langerhansových ostrovčekov v pankrease. U pacientov s diabetes 1. typu sa účinok prejavuje znížením potreby inzulínu, u diabetes 2. typu umožňuje zníženie medikácie. Pri užívaní prípravkov z tejto rastliny sa odporúča konzultácia s kvalifikovaným lekárom a starostlivá kontrola hladiny cukru v krvi. Nemožno ho používať ako náhradu inzulínu.

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne pribalíme1 500+ vzoriek zadarmo
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Prihlás sa a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
MÁME TOHO VEĽA
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801