Kokos

Kokos je vynikajúca potravina pre ľudí s potravinovou intoleranciou na mlieko. Tvrdá biela dužina je zložená zo 60 % tuku, 20 % sacharidov, 8 % proteínov a 6 % vody.

  • Pozitívne účinky kokosu na redukciu hmotnosti sa prisudzujú obsiahnutému tuku, ktorý je bohatý na mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom - MCT, ktoré sa okamžite zužitkujú a keď ich nie je nadbytok, neukladajú sa ako zásobný tuk.
  • Konzumácia Kokosu môže zvýšiť hladinu HDL = "dobrého" Cholesterolu.
  • Kokosový olej chráni pred vírusmi, infekciami či baktériami a dokáže aj pomôcť pri problémoch s mozgovými funkciami, srdcom či štítnou žľazou. Skvele tiež funguje pri problémoch s trávením. V lete dokáže ochrániť pleť pred slnečným žiarením. Môže sa používať na pečenie i ako krém.
  • Kokosové mlieko vo všeobecnosti podporuje imunitný systém. Je dokázané, že národy, ktoré ho pijú, majú nižší výskyt napríklad srdcových chorôb.

Z kokosu sa dá využiť: kokosové mlieko, kokosová voda, kokosové maslo, koksový olej, kokosový cukor, kokosová múka. Všetky tieto zložky majú v našom slovníku samostatné heslo.

 

 

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne zlevníme15+ produktov v akcii
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Prihlás sa a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
MÁME TOHO VEĽA
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801