Ovos

Ovos siaty (Avena sativa L.) je jednoročná tráva, ktorá pochádza z východnej Európy a pestuje sa ako obilnina, ktorej plodom je zrno. Ovos sa období zrelosti kosí a po vymlátení dosúša. Na dietetické a liečebné účely sa využíva zrno, zrno upravené vo forme ovsených vločiek, niekedy aj slama.

Terapeutické účinky ovsených zŕn sa využívajú najmä pri nervovej vyčerpanosti, nespavosti, predráženosti (aj sexuálnej), zvyšovaní peristaltiky čriev a predchádzaní vzniku hemoroidov (vysoký obsah vlákniny a slizu), znižovaní krvného tlaku a úprave krvného obehu, detoxikačných kúrach alkoholikov a toxikomanov.

Ovos je na živiny veľmi bohaté obilie. Obsahuje Fosfor, Železo a Vitamín B1, dvakrát viac tzv. zdravého tuku ako pšenica a viac ľahko nastaviteľných proteínov a sacharidov, ktoré sa pomaly vstrebávajú, a preto dokáže poskytnúť telu zásobu energie na niekoľko hodín.

Ovsená múka sa pridáva do ciest z pšeničnej múky pre svoju ovsenú chuť, schopnosť robiť cesto krehkejším a vláčnejším a v kuchyni je vhodná kvôli zníženému obsahu lepku. Ovsená múka obsahuje lepok a nie je vhodná pre celiatikov a bezlepkovú diétu. Môže sa použiť na prípravu slaných i sladkých ciest, kaší, na zahustenie polievok a omáčok. Možno ju pridať do chlebového cesta (maximálne cca 30 %).

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne pribalíme1 500+ vzoriek zadarmo
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Prihlás sa a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
MÁME TOHO VEĽA
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801