Ovsené vločky

Ovsené vločky sú výživnou a zdravou potravinou - sú bezlepkové, obsahujú veľa dôležitých vitamínov, minerálov, balastných látok a antioxidantov.

Ovsené vločky sú bohaté na vlákninu, na minerálne látky, najmä Horčík, Fosfor, Železo a Zinok a cenné vitamíny – zo všetkých obilnín má ovos najvyšší obsah vitamínu B1 a B6. 100 gramov ovsených vločiek obsahuje 13 g bielkovín, 7 g tuku, 63 g sacharidov a 10 g balastných látok.

Väčšinou sa pripravujú na raňajky ako kaša (porridge) alebo müsli v kombinácii s ovocím, medom, orieškami či jogurtom, alebo ako zdravá prísada do pečiva či koláča.

Možné účinky ovsených vločiek

  • podporujú zdravú pokožku, čistia ju a odstraňujú toxíny, liečia zápalové stavy pokožky (ekzém, podráždenie), zužujú póry a majú omladzujúci účinok, odstraňujú opuchy, podporujú rýchle hojenie kože po ranách, modrinách, popáleninách a iných zraneniach, normalizujú krvný obeh a podporujú obnovu kožných buniek
  • svaly získajú viac proteínu, vitamínu E, antioxidantov a Glutamínu, ktorý ich pomáha rýchlejšie regenerovať
  • zvyšujú úroveň antioxidantov - avenantramidy pomáhajú pri svrbení, zápaloch a krvnom tlaku; beta-glukán znižuje hladinu cukru v krvi, pomáha znižovať cholesterol v tele
  • dopĺňajú energiu - sú bohaté na karbohydráty
  • vďaka obsahu vlákniny zasýtia na dlhšiu dobu, urýchľujú metabolizmus - pomôžu tým chudnutiu
  • pomalé uhľohydráty vo vločkách umožňujú regulovať chuť do jedla a udržiavať normálnu hladinu cukru v krvi
  • zabraňujú hromadeniu tukov a toxínov v tele
  • znižujú riziko srdcových ochorení - poskytujú zdravé tuky a podporujú srdcové bunky a obehový systém
  • zbavujú zažívacích problémov, zápchy

Ovos siaty (Avena sativa L.) je jednoročná tráva, ktorá pochádza z východnej Európy a pestuje sa ako obilnina, ktorej plodom je zrno. Ovos sa období zrelosti kosí a po vymlátení dosúša. Na dietetické a liečebné účely sa využíva zrno, zrno upravené vo forme ovsených vločiek, niekedy aj slama.

Terapeutické účinky ovsených zŕn sa využívajú najmä pri nervovej vyčerpanosti, nespavosti, predráženosti (aj sexuálnej), zvyšovaní peristaltiky čriev a predchádzaní vzniku hemoroidov (vysoký obsah vlákniny a slizu), znižovaní krvného tlaku a úprave krvného obehu, detoxikačných kúrach alkoholikov a toxikomanov.

Ovos je na živiny veľmi bohaté obilie. Obsahuje Fosfor, Železo a Vitamín B1, dvakrát viac tzv. zdravého tuku ako pšenica a viac ľahko nastaviteľných proteínov a sacharidov, ktoré sa pomaly vstrebávajú, a preto dokáže poskytnúť telu zásobu energie na niekoľko hodín.

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne zlevníme15+ produktov v akcii
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Prihlás sa a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
MÁME TOHO VEĽA
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801