Polyoly

Polyoly sú alkoholové cukry, ktoré síce ovplyvňujú hladinu cukru v krvi, ale pomalšie ako klasický cukor.
Zjednodušene sa jedná o alkoholické cukry bežne sa vyskytujúce v niektorých druhoch ovocia. Sú dobre rozpustné vo vode, sú dosť hygroskopické. Bežnými polyolmi sú Sorbitol, Manitol, Maltitol, Izomaltu, Laktitol, Xylitol a Erithritol.

Polyoly sú rôzne sladké, od polovice sladkosti cukru (Sorbitol) až po rovnosť sladkosti cukru. Od ostatných sladidiel sa líšia vyšším obsahom energie (aj keď stále polovičným, než má Sacharóza). Polyoly nestrácajú sladkosť ani pri zahrievaní. Sú tiež známe chladiacim efektom v ústach.  

V potravinách sa polyoly používajú hlavne ako sladidlá pri náhrade cukru. Zaisťujú technologické funkcie ako emulgátory, zahusťovadlá, poťahové zložky a protispekavé látky. Na rozdiel od iných sacharidov nie sú príčinou vzniku zubných kazov ani náhleho vzostupu hladiny glukózy v krvi. V porovnaní s inými sacharidmi obsahujú nižší počet kalórií. Možno ich nájsť vo výrobkoch bez cukru. Polyoly sa využívajú v potravinárstve na výrobu soft drinkov, mrazených dezertov, žuvačiek a pridávajú sa aj do doplnkov výživy.

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne pribalíme1 500+ vzoriek zadarmo
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Prihlás sa a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
MÁME TOHO VEĽA
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801