Prolín

Prolín je zvláštnym druhom neesenciálnej aminokyseliny, nevyhnutným zdrojom pre vznik Kolagénu - základného stavebného kameňa spojivových tkanív. Kolagén sa podieľa na dokonalej tvorbe kĺbov a šliach, pôsobí na obnovovanie chrupaviek a väziva. Prolín má aj pozitívne účinky na srdcovú sústavu a cievy.

Vďaka tomu, že Prolín vytvára priestorové štruktúry bielkovín, je telo chránené pred zrútením spojivových tkanív. Kolagén, ako bielkovina zastúpená zo 70% v pokožke a z 30% v tele, zodpovedá nielen za stav spojivových tkanív, ale aj za kvalitu pokožky, zubov, ciev, očí atď.

Vedci zistili, že Prolín dokáže posilňovať aj srdcový sval alebo bojovať proti nebezpečnej ateroskleróze. Ak pridáme k Prolínu ešte Vitamín C, zvýšime tým jeho účinnosť. Nedostatok Prolínu sa prejavuje zlou regeneráciou svalov a tkanív alebo zhoršenou schopnosťou zahojenie rán.

Prolín sa bežne vyskytuje v hovädzom a bravčovom mäse, obilninách, zelených potravinách (mladom zelenom jačmeni, Chlorella pyrenoidosa), prose alebo v mliečnych výrobkoch.

 

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne zlevníme15+ produktov v akcii
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Prihlás sa a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
MÁME TOHO VEĽA
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801