Psyllium

Psyllium je názov vlákniny, ktorá sa získava zo semien Skorocelu vajcovitého (Plantago ovata).

Odporúča sa na

  • úpravu a reguláciu trávenia
  • prečistenie čriev od odpadových látok
  • využitie pri redukčných diétach - dokáže zasýtiť a obmedziť pocit hladu
  • pomoc pri znižovaní "zlého" Cholesterolu 
  • spomaľovanie vstrebávania cukru do krvi, a tým stabilizáciu hladiny cukru v krvi

Úprava a regulácia trávenia

Semená Skorocelu obsahujú približne 2/3 rozpustnej vlákniny, ktorá sa spracováva do formy prášku. Tá má schopnosť viazať vodu, čím zväčší svoj objemu v tráviacom trakte viac ako 20 krát. Psyllium obsahuje podobný typ vlákniny akú obsahujú obilniny, napr. ovos alebo jačmeň.

Tým, že vláknina výrazne zväčší svoj objem a získa gélovou konzistenciu, v žalúdku sa zvýši nekalorický objem stravy. Dôjde tým k predĺženiu doby vyprázdňovania žalúdka a predĺženiu doby vstrebávanie sacharidov z čriev. V črevách gél prechodom podporuje peristaltiku a pozitívne ovplyvňuje priebeh trávenia, pretože dochádza k prirodzenému prečisteniu čriev (najmä hrubého čreva).

Pri nedostatku vlákniny v strave dochádza k spomaleniu priechodu tráveniny hrubým črevom. To vedie k zápche a prípadne aj k hromadeniu nebezpečných odpadových látok (toxínov) v črevách, ktoré vznikajú pri trávení potravy. Všeobecne možno teda povedať, že strava s nízkym alebo žiadnym obsahom vlákniny, prechádza tráviacim traktom dlho dobu. Počas tejto doby trávenina začína "kvasiť", alebo dokonca "hniť", čo vedie k vzniku toxínov, ktoré sú pre organizmus nebezpečné. Ak je v strave dostatok vlákniny, čas trávenie je výrazne kratší, navyše dochádza k mechanickému čisteniu čriev od zvyškov tráveniny. Vďaka zväčšenému objemu stolice dôjde k riedeniu vznikajúcich odpadových látok, ktoré sú potom rýchlejšie odvedené z organizmu. Psyllium môže byť užitočné pre ľudí, ktorých trápia zápcha alebo nepravidelná stolica.

Psyllium a chudnutie

Vláknina je tiež zdravým pomocníkom pri snahe o zníženie nadváhy. Psyllium zvyšuje svoj objem v žalúdku, zaplní ho a navodí pocit sýtosti, pričom samotné Psyllium má minimálny obsah kalórií. Psyllium môže napomáhať pri znižovaní zlého cholesterolu v krvi tým, že znižuje hladinu lipoproteínu (LDL). Vláknina, ktorú Psyllium obsahuje, spomaľuje vstrebávanie cukru do krvi, čo u ľudí postihnutých cukrovkou pomáha stabilizovať hladinu cukru v krvi, ktorá tiež pomáha k obmedzeniu pocitu hladu.

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne zlevníme15+ produktov v akcii
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Prihlás sa a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
MÁME TOHO VEĽA
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801