Superpotravina

Superpotravina je marketingové označenie pre potraviny, ktoré majú vysoký obsah látok, ktoré by mali prospievať zdraviu, napríklad vitamíny a minerálne látky.

Definícia

Prvýkrát bol tento výraz použitý na začiatku 20. storočia, k rozšíreniu však došlo až na začiatku 21. storočia. Neexistuje však žiadna oficiálna definícia superpotraviny. Tento termín sa používa predovšetkým v marketingu a v médiách a popisujú sa ním veľmi výživné potraviny s pozitívnym dopadom na zdravie. 

  • Podľa Oxford English Dictionary ide o "výživovo bohatú potravinu, ktorá je považovaná za obzvlášť prospešnú pre zdravie, telesnú a duševnú pohodu".
  • Webster 's Dictionary ju vymedzuje ako "obzvlášť výživovo bohatú potravinu, plnú vitamínov, minerálov, vlákniny, antioxidantov a / alebo živín rastlinného pôvodu ".

Superpotraviny

Výpočet potravín, ktoré možno označiť názvom superpotravina nie je jednotný. Radí sa sem napríklad červená repa, čučoriedky, chia semienka, mladý jačmeň, nepražené kakaové bôby, citrusy, niektoré ryby, orechy, semienka (konopné, ľanové, slnečnicové, melónové, tekvicové) a strukoviny (fazuľa, šošovica, sója), exotické ovocie (avokádo, granátové jablko, mango, kivi), riasy (chlorella, spirulina), quinoa alebo Kustovnica čínska - Goji.

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne zlevníme15+ produktov v akcii
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Prihlás sa a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
MÁME TOHO VEĽA
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801