Tryptofán

Tryptofán (L-Tryptofán) je esenciálna aminokyselina, ktorá je základnou látkou pre tvorbu Serotonínu a Melatonínu, dvoch hormónov "dobrej nálady". Pôsobí ako antioxidant, čiže látka obmedzujúca aktivitu voľných radikálov, ktoré negatívne vplývajú na ľudský organizmus. Nachádza sa v banánoch, búrskych orieškoch, mäse, mlieku, rybách, tvarohu alebo quinoe.

Serotonín ovplyvňuje náladu a celkový psychický stav. Jeho nedostatok spôsobuje zhoršenie nálady, depresiu, poruchy spánku, nespavosť, dezorientáciu a podráždenosť, ktorá vedie až k agresivite, tiež vyvoláva nadmernú chuť na sladké jedlo, môže spôsobiť migrénu. Účinky serotonínu sa používajú pri liečbe depresií, fóbií, bolestivej menštruácii a pri predmenštruačnom syndróme.

Melatonín je hormón, ktorý vzniká premenou zo Serotonínu cez noc, teda je ovplyvnený intenzitou svetla. Jeho koncentrácia v krvi je v noci 10 krát vyššia ako počas dňa. Jeho koncentrácia sa vekom znižuje. Už prvý lúč svetla, ktorý dopadne na sietnicu oka zastaví produkciu Melatonínu. Jeho hlavný účinok spočíva v zlepšení kvality a kvantity spánku. Urýchľuje zaspávanie, predlžuje spánok, zlepšuje jeho kvalitu a odstraňuje mimovoľné budenie sa počas noci a skoro ráno. Vďaka tomu sa zlepšuje regenerácia organizmu, spomalí sa starnutie organizmu a zlepší sa psychický stav. Okrem týchto účinkov má i antioxidačný a imunomodulačný.

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne pribalíme1 500+ vzoriek zadarmo
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš.
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Nakupuj u nás pravidelne a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
VLASTNÝ SKLAD
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801