Vitamín A

Vitamín A - je skupina látok s podobným chemickým zložením, z ktorých najdôležitejší je retinol, ktorý má najväčšiu aktivitu, a rastlinné karotenoidy, biochemické predstupne vitamínu A, z ktorých si človek dokáže vitamín A vyrobiť. Tieto látky sa podieľajú na žltočervenom sfarbení niektorých rastlín.

Vitamín A je nevyhnutný pre dokonalý zrak. Môže priaznivo ovplyvniť správne videnie za šera aj správne videnie farieb, tiež podporuje rast a správny vývoj buniek slizníc, kože, krvotvorby a imunity, má priaznivý vplyv na normálnu funkciu a kvalitu pokožky.

Vitamín A sa nachádza v živočíšnych potravinách, ako sú pečeň a mliečne výrobky, alebo vo forme provitamínov - karotenoidov prítomných v zelenine a ovocí, najmä v mrkve, petržlene, paradajkách, špenáte či marhuliach a ďalších druhoch farebného ovocia.

Pri nedostatku tohto vitamínu sú poškodené predovšetkým tkanivá, kde prebieha delenie buniek, či kde sú bunky aktívne. Ku skorým príznakom patrí strata chuti, zastavenie rastu, porucha obranyschopnosti a šeroslepota. Ďalej dochádza k vysychaniu slizníc, pozor - tiež očí, kde sa tak poškodí rohovka.

 

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne pribalíme1 500+ vzoriek zadarmo
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Prihlás sa a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
MÁME TOHO VEĽA
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801