Vitargo®

Vitargo® je cukor, ktorý spája kladné vlastnosti jednoduchých cukrov s komplexnými sacharidmi. Táto kombinácia umožňuje dopĺňanie energie počas výkonu a aj po ňom. Je vhodný pre široké spektrum športových aktivít.

Vitargo® obnovuje hladinu Glykogénu o 70 % rýchlejšie v porovnaní s bežnými energetickými nápojmi. Rýchlosť vstrebávania (prechodu cez zažívací trakt) je o 80 % väčšia v porovnaní s produktami na báze Dextrózy (Glukózy) a Maltodextrínu.

Vitargo® je špeciálna patentovaná zložka - sacharid s vysokou molekulovou hmotnosťou, ktorý je špeciálne vyvinutý pre športovcov. Poskytuje im efektívny, bezproblémový sacharidový zdroj energie na maximálne zvyšovanie výkonov a doplnenie zásob Glykogénu. Vitergo zostáva v žalúdku krátky čas, preto nespôsobuje nadúvanie, pocit plnosti a nevoľnosť. V porovnaní s ostatnými sacharidovými nápojmi veľkej koncentrácie na seba neviaže vodu z telesných zásob, naopak podporuje hydratáciu organizmu, pretože pracuje ako pumpa. Aplikácia Vitarga garantuje rýchle a dokonalé doplnenie zásob Glykogénu. V porovnaní s Dextrózou, Maltodextrínom alebo inými sacharidmi je oveľa efektívnejší a v športe viacej využiteľnejší.

Prečo voliť Vitargo?

  • Je vhodné najmä pre vytrvalostné aktivity (silné čerpanie Glykogénu).
  • Má lepšie vstrebávanie než produkty s obsahom Glukózy a Maltodextrínu.
  • Rýchlejšie obnovuje hladinu Glykogénu po športovom výkone.
  • Skracuje regeneráciu, znižuje riziko pretrénovania.
  • Vďaka nízkej osmolalite viaže menej vody, zamedzuje tak rozvoju svalových kŕčov.
  • Pri správnom použití pred súťažou sa môže pomocou Vitarga a sacharidových vĺn dosiahnuť vytvorenie vyššej hladiny svalového Glykogénu.
  • Je veľkým pomocníkom pre športovcov s rýchlym metabolizmom.

Vitargo je vysokomolekulárny sacharid s priemernou 500 000-700 000 molekulovou hmotnosťou. Podstatne sa líši od cukru (Glukóza, Fruktóza) a tiež od mnohých produktov, v ktorých sa nachádza Maltodextrín. Je jedinečný, pretože jeho molekulárny profil možno zabezpečiť iba špeciálnymi metódami. Molekulová hmotnosť Maltodextrínu je približne 1 000-10 000, Dextrózy približne 180! Je vedecky dokázané, že dlhotrvajúce submaximálne tréningy ovplyvňujú dostupné glykogénové zásoby vo svaloch a v pečeni, ktoré sú pri vysokom príjme sacharidov vyššie. Bolo dokázané aj to, že syntéza Glykogénu (v tele skladovaných sacharidov) je najväčšia vtedy, keď sa zásoby Glykogénu vyčerpajú tréningom. Rýchlosť syntézy Glykogénu po tréningu je pre športovcov veľmi dôležitá počas opakujúcich sa ťažkých, submaximálnych cvikov, počas súťaží, najmä ak sa opakujú vo viacerých silovo intenzívnych periódach.
Syntéza svalového Glykogénu z prijatých sacharidov závisí na priechodnosti Glukózy cez steny čriev a svalových membrán, a tiež od enzýmov, ktoré sú zodpovedné za syntézu a fosforizáciu Glykogénu. Na koncentráciu krvného cukru vplýva prúdenie Glukózy zo žalúdka do krvi cez tenké črevo. Bolo dokázané, že osmolarita / osmolalita* prijatého roztoku ovplyvňuje rýchlosť vyprázdňovania žalúdka. Vysoká osmolarita môže teda oddialiť vyprázdnenie žalúdka, čoho dôsledkom môže byť oddialenie vstrebávanie Glukózy v tenkom čreve. Z Vitarga možno pripraviť nápoj s veľmi nízkou osmolaritou, s vysokým obsahom sacharidov! *Osmolarita je látkové množstvo rozpustenej látky v jednotkovom objeme rozpúšťadla. Hodnota sa podľa SI udáva v mol/l.

Maltodextrín predstavuje akýsi medzistupeň medzi jednoduchými a komplexnými sacharidmi. Získava sa z obilia, zemiakov a ryže. Nejedná sa o jeden produkt. Správny termín sú Maltodextríny. Maltodextríny sú polysacharidy rozštiepené na kratšie reťazce. Spravidla sa skladajú z 3-19 molekúl glukózy.

Väzby glukózy v takýchto reťazcoch sú veľmi slabé. A práve preto je Maltodextrín pre športovca tak zaujímavý. Navonok pôsobí ako komplexný cukor. Po skonzumovaní sa však slabé väzby v reťazci rýchlo štiepia na jednoduchú glukózu. Výsledkom je väčšie množstvo získanej energie, bez zažívacích ťažkostí.Maltodextrín výhody:
"Polysacharid", ktorý nezaťažuje trávenie a rýchlo sa štiepi na glukózu.
Ideálny cukor počas výkonu a tesne po výkone.
Maltodextrín dokáže vhodne doplniť roztok glukózy bez zažívacích ťažkostí. Príklad: 5% glukózy + 10% maltodextrínu.

Akcie a zľavy na e-mail

Už ti neutečie žiadna akciová ponuka na produkty, ktoré ťa posunú bližšie k cieľu!

Denne predáme2 000+ suplementov
Týždenne zlevníme15+ produktov v akcii
Mesačne poradíme5 000+ zákazníkom
Ročne nás navštívi1 500 000+ zákazníkov
MOŽNOSTI PLATBY:
DOPRAVA ZADARMO
Objednaj nad 60 € a za dopravu neplatíš
VERNOSTNÉ ZĽAVY
Prihlás sa a získaš VIP ceny.
EXPEDÍCIA DO 24 HODÍN
Objednaj do 13:00, balíček odošleme ešte dnes.
MÁME TOHO VEĽA
Vyberaj z tisícov produktov na sklade.
Potrebuješ poradiť?
info@fitness4u.sk
0951 148 801