scroll_to_content

MÁME VIAC AKO ...

4 mil. expedovaných objednávok
120 000 položiek vo vlastnom sklade
10 000 variant produktov
200 noviniek
150 značiek
500 000 rozdaných darčekov

NaturLabs Lipozomálny vitamín D3 + K2 30 kapsúl

Perfektné zdroj synergicky pôsobiacich vitamínov D3 a K2 v lipozomálny forme s vysokou biologickou dostupnosťou.
Zaregistrujte sa, prihláste sa a získajte až 10% zľavu na tento produkt!
27.50 €
-11% -2.89 €
{{ price || initialPrice | formatPrice }}
image/svg+xmluniE618

Doprava ZADARMO Objednajte nad 60 €.

Najnižšia cena za posledných 30 dní: 24.61 €

Značka: NaturLabs Objednávacie číslo: 94885

NaturLabs Lipozomálny vitamín D3 + K2 30 kapsúl

Perfektné zdroj synergicky pôsobiacich vitamínov D3 a K2 v lipozomálny forme s vysokou biologickou dostupnosťou. Vitamíny D3 a K2 sú dôležité najmä pre zdravie kostí a zubov, samotný vitamín D je navyše dôležitý pre správne fungujúci imunitný systém.

Zoznámte sa s vitamínmi D3 + K2

Vitamín D patrí medzi dôležité vitamíny rozpustné v tukoch. V slnečných dňoch si ho naše telo dokáže vytvoriť dostatočné množstvo samo, kým v zimnom období môže byť saturácie organizmu vitamínom D problematická. A to sa môže stať zdrojom mnohých zdravotných komplikácií.

Prečo práve vitamín D3? Existuje niekoľko typov vitamínov D. Biologicky najúčinnejšie sú vitamíny D2 a vitamín D3. Vitamín D3 sa nachádza v potravinách živočíšneho pôvodu, zatiaľ čo vitamín D2 sa nachádza v rastlinných zdrojoch. Početné výskumy ukázali, že vitamín D3 je zhruba o tretinu účinnejší ako vitamín D2.

Vitamín D3 si telo dokáže samo syntetizovať v koži za pôsobenia UVB žiarenia. Tento proces si dokážeme regulovať sami. Teda nehrozí, že by sa organizmus predávkoval pri dlhšom pobyte na slnku. K vytvoreniu potrebnej dennej dávky vitamínu D v koži sa uvádza odporúčaný pobyt na slnku v rozmedzí 15-30 minút. Vplyvom súdobého životného štýlu má však väčšina populácie vitamínu D aktuálne nedostatok.

Vitamín K tiež patrí medzi vitamíny rozpustné v tukoch. Vitamín K2 je zásadne dôležitý napríklad pre zdravie kostí a správnu funkciu kardiovazkulárního systému. Pôsobí ako ochranný a preventívny faktor pre dobrú kondíciu nášho tela až do neskorého veku. Vitamínu K2 máme v strave skôr nedostatok.

Prečo kombinovať vitamín D3 s vitamínom K2?

Vitamín D zvyšuje ukladanie vápnika do kostí. Avšak je k tomu potrebné ešte jeden vitamín, a to práve K2. Ak budeme prijímať dostatok D3, ale málo K2, hrozí zvýšené ukladanie vápnika v mäkkých tkanivách a cievach, kde ho ukladať nechceme a naopak hrozí nedostatočné ukladanie vápnika v kostiach, a tým aj vyššie riziko vzniku osteoporózy. Preto hovoríme, že obaja vitamíny pôsobia synergicky a spoločne vytvára ideálnu kombináciu.

Aké sú hlavné priaznivé účinky vitamínu D?

 • Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému
 • Prispieva k udržaniu zdravých kostí
 • Prispieva k udržaniu normálnej činnosti svalov
 • Prispieva k udržaniu zdravých zubov
 • Podieľa sa v procese delenia buniek 
 • Prispieva k normálnemu vstrebávanie a využitie vápnika a fosforu a podporuje udržanie normálnej hladiny vápnika v krvi

Aké sú hlavné priaznivé účinky vitamínu k?

 • Prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi
 • Prispieva k udržaniu zdravých kostí

Prečo lipozomálny vitamín D3 + K2?

Väčšina bežných vitamínových a minerálnych doplnkov stravy v prášku či vo forme tabliet nie je naším telom dostatočne absorbovaná. Ešte v priebehu transportu sú v tráviacom trakte suplementy rozkladané tráviacimi enzýmami a žalúdočnými šťavami. A tak sa na miesto určenia dostane naozaj len malé percento účinnej látky.

Lipozomálne forma vitamínu D prináša revolúciu vo vstrebateľnosti !

Prečo? Lipozomálny obal tento proces eliminuje a chráni účinnú látku. Lipozómy sú molekuly, ktorých vonkajší obal je tvorený zdravými tukmi (prírodnými fosfolipidy), ktoré obaľujú vitamín D a vitamín K. V priebehu vstrebávanie z čreva tento tukový obal poskytuje vitamínom ochranný kryt. Lipozomálny vačok je prirodzeným spôsobom absorbovaný cez stenu čreva do krvného riečišťa as ním aj neporušená molekula vitamínov ukrytá vo vnútri, ktorá je potom z krvi ľahko vstrebávaná priamo do buniek.

Výhody lipozomálny formy vitamínov

 • Lepší transport vitamínov na miesto určenia - skrze črevnú stenu do krvného riečišťa a odtiaľ ľahké vstrebanie priamo do buniek
 • Perfektné biologická dostupnosť - využiteľnosť vitamínov pre organizmus
 • Lipozomálne vrstva vitamíny chráni proti poškodeniu v tráviacom trakte
 • bez pachuti, dlhá trvanlivosť a čistota (bez Additiv) - to všetko vďaka sypkej forme

O čo sa jedná?

Čistý Vitamín D3 je spoločne s vitamínom K2 do buniek transportovaný prostredníctvom patentovanej lipozomálny štruktúry prírodných fosfolipidov, ktorá zaisťuje najvyššiu známu biodostupnosť vitamínov v ľudskom organizme.

Lipozomálne forma zvyšuje vstrebateľnosť účinnej látky až o dvadsaťnásobok a umožňuje bunkovú absorpciu z viac ako 90 %. Mimo to lipozomálny forma vitamínov prináša vášmu telu celý rad benefitov doložených množstvom klinických štúdií.

Unikátna technológia na molekulárnej úrovni

Lipozomálne formy vitamínov a minerálov sú v medicíne s úspechom využívané už pekných pár rokov za účelom zvýšenia absorpcie aktívnych látok do organizmu.

Lipozomálne vitamíny od NaturLabs využívajú 100% prírodný technológiu LipoCellTech, ktorá zaisťuje ich dokonalú vstrebateľnosť. Tak môžete konečne pocítiť skutočný efekt suplementácia.

Konkrétne to funguje tak, že molekula vitamínu je počas spracovania obalená fosfolipidové vrstvou. Tá je veľmi podobná našim bunkám, preto ju bunky jednoduchšie prijmú a obsah ľahko preniká dovnútra. Vrstva fosfolipidov jednak chráni aktívnu látku pri prechode tráviacim traktom, aby nedošlo k jej predčasnej degradácii. Zároveň tiež umožňuje hladký transport aktívnej látky priamo do buniek.

Takáto lipozomálny štruktúra je telu vlastný a po doručení aktívne látky do bunky sa samotnej fosfolipidy stanú výživou pre bunkovú stenu, kde pomáhajú k regenerácii buniek a tkanív.

Prečo uprednostniť sypké lipozomálny vitamíny v kapsliach?

lipozomálne doplnky stravy sa vyrábajú v sypkej a tekutej forme. Aké sú výhody kapsúl naplnených práškom oproti rozšírenej tekutej forme?

 • Kapsule s práškom sú jednoducho prenosné, vhodné na cestovanie a pohodlné na užívanie.
 • Sypká forma našich vitamínov je len čistým práškom bez aditív. Samozrejme teda neobsahuje žiadne plnivá, konzervanty či neaktívne látky. 
 • Oproti tekutým formám, ktorých nevábna chuť je často maskovaná dochucovadlami, má prášok v prírodnej kapsli úplne neutrálna chuť. 
 • Prášok balený v kapsule vydržia oveľa dlhšie. Na rozdiel od tekutých suplementov, ktoré je nutné po otvorení rýchlo spotrebovať, prášková forma má dlhšiu trvanlivosť a je viac stabilný.

Prečo sme si vybrali NaturLabs?

Firma NaturLabs je česká značka, ktorá hľadá inšpiráciu v daroch prírody a zároveň v najnovších odborných poznatkoch z oblasti biochémie. Vyvíja produkty na rastlinnej báze, ktoré majú pozitívny vplyv na špecifické funkcie organizmu človeka s fokusom na kvalitu a čistotu produktu bez pridania umelých aditív.

Spojením vedeckého prístupu a inšpirácie z prírody vyvíja produkty prémiovej kvality s vysokou funkčnosťou a účinnosťou. Pritom kladie dôraz na maximálnu efektivitu účinných látok podloženou aktuálnymi vedeckými výskumami.

Potravinové doplnky sú vyrábané s najväčšou možnou ohľaduplnosťou voči prírodným zdrojom. Firma NaturLabs usiluje o minimalizáciu negatívnych dopadov na životné prostredie spôsobené jej existenciou.

Cieľom NaturLabs je vyrábať potravinové doplnky prospešné všetkým živým bytostiam pre ich telesné i duševné zdravie, aby im umožnili dosiahnuť plný potenciál bytia.

Odporúčané dávkovanie

 • 2 kapsule užívať raz za týždeň spoločne s jedlom, zapiť vodou.
 • Pri stavoch nedostatku 1 kapsula denne spolu s jedlom, zapiť vodou.

Nutričné informácie

1 kapsula
LipoCellTech™ Lipozomálne patentovaná zmes 190 mg
Magnézium citrát 60 mg (15 %) *
Vitamín K2 (MK - 7™) 80 μg (106 %) *
Vitamín D3 (cholekalciferol) 24 μg (480 %) *

Zloženie

 • LipoCellTech™ Lipozomálne patentovaná zmes: fosfolipidy kyseliny palmitoolejové, získané zo slnečnice (non - GMO), magnézium citrát, vitamín K2 (MK - 7™), vitamín D3 (cholekalciferol), vegánska kapsule z Hydroxypropylmetylcelulóza.

Informácie

 • doplnok stravy.
 • Ukladajte mimo dosahu detí.
 • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
 • nie je náhradou pestrej stravy.
 • nie je určené deťom do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.
 • Balenie vydrží 3,5 mesiaca.
 • Skladujte na chladnom, temnom a suchom mieste.
 • Uchovávajte pri izbovej teplote.

Výrobca: NaturLabs, Velkopavlovická 4074/10, Židenice, 628 00 Brno

Parametre

Najlepšie hodnotené

(Hodnotilo 0 užívateľov)

  Produkt zatiaľ nebol hodnotený, buďte prvý!

Napíš svoje hodnotenie produktu NaturLabs Lipozomálny vitamín D3 + K2 30 kapsúl0 % 100 %