scroll_to_content

MÁME VIAC AKO ...

4 mil. expedovaných objednávok
120 000 položiek vo vlastnom sklade
10 000 variant produktov
200 noviniek
150 značiek
500 000 rozdaných darčekov

Botas

Firma bola založená v roku 1949 pod názvom Botana. Naviazala na storočnú tradíciu obuvníctva v oblasti Skutečska. Hlavným výrobným programom Botany bola výroba pánskej vychádzkovej obuvi a malá výroba lyžiarskej a korčuliarskej obuvi. Vývoj ale smeroval k výrobe obuvi športovej. V roku 1958 činil podiel športovej obuvi 6,5%, za desať rokov to bolo už 51,3% a v roku 1988 už 82,9%.

Od roku 1963 firma vyrába obuv pod značkou botas (BOTA-Sportovní, BOTA-Skuteč).

Produkcia smerovala nielen na domáci trh, ale aj do 35 krajín celého sveta. V roku 1984 podnik vyrobil 2 600 000 párov obuvi. O vysokej úrovni vyrábanej obuvi svedčí množstvo ocenení z veľtrhov v Liberci, Lipsku a Brne.

V rokoch 1990 - 1996 vyrábala Botana vo veľkej miere pre firmy PUMA, JOFA, GRAF, CCM, ADIDAS, KOHO, BAUER, KARHU, JACKSON, RIEDELL a niektoré ďalšie menšie zahraničné firmy. V roku 1992 uzatvorila Botana a.s. výrobný kontrakt s firmou SALOMON AG. Táto obojstranne úspešná spolupráca, kedy Botana vyrábala technologicky najnáročnejšiu obuv (snowboard, trekking, lyžiarska bežecká obuv), skončila v roku 2001 spolu so zmenou vlastníckeho kapitálu vo firme SALOMON. V rámci licenčného programu však táto spolupráca trvá dodnes.

Výroba zimnej športovej obuvi, so zameraním na ľadový hokej, krasokorčuľovanie a bežecké lyžovanie, tvorí 90 % celkovej produkcie firmy.

Veľká časť produkcie pod značkou botas je exportovaná do celého sveta. Prispôsobenie sa súčasným požiadavkám na výrobu obuvi, využívanie moderných technológií pri vývoji a výrobe súčasne s tradičnou zručnosťou "skutečských obuvníkov" zaručuje vysokú kvalitu vyrábanej obuvi a umožňuje tak ďalší rozvoj a úspešné uplatnenie na domácom aj zahraničnom trhu. Výrobné kapacity a zariadenie je operatívne meniť a výroba tak môže citlivo reagovať na požiadavky trhu. 

BOTAS a.s. vyrába a predáva športovú obuv a doplnky pre letné a zimné športy. Ponúka halovú obuv, in-line korčule, obuv na orientačný beh, obuv na turistiku a voľný čas, obuv na ľadový hokej, krasokorčuľovanie, beh na lyžiach a lifestyle obuv botas classic 66.

produkty nájdené