scroll_to_content

Poradíme vám

Lada Kozlová

Lada Kozlová

garantka Športového šťastíčka

421 220 924 888 (Po-Pi, 8-16 h)

MÁME VIAC AKO ...

4 mil. expedovaných objednávok
120 000 položiek vo vlastnom sklade
10 000 variant produktov
200 noviniek
150 značiek
500 000 rozdaných darčekov

Deuter

Deuter, nemecký výrobca (nielen) batohov, ktorého pozná každý fanúšik horskej turistiky.

Na trhu je už od roku 1898, kedy bol v Augsburgu založený Hansom Deuterom.

Pôvodne sa Deuter zabýval tkaním lodných plachiet, výrobou a prenájmom stanov. V roku 1910, ale expanduje a prichádza s prvými taškami, brašňami na koňa a batohmi, rozširujú výrobu (najmä vojenských) stanov.

Okrem vojenských zákaziek sa Deuter začína angažovať i v turistike a vysokohorských expedíciách.

Roku 1934 prebehne prvý skutočný test batohu Deuter Tauern. Pri expedícii na vrchol Nanga Parbatu sa osvedčí natoľko, že sa na dlhé roky stáva v svojej kategórii štandardom. Ešte pred vypuknutím 2. svetovej vojny použijú batohy Deuter horolezci pri prvovýstupe severnou stenou Eigeru.

Počas druhej svetovej vojny bola firma znárodnená na vojenské účely.

Do dejín horolezectva sa Deuter opäť zapísal zlatým písmom roku 1953 pri prvom výstupe Hermanna Buhla na Nanga Parbat.

Od toho času  Deuter neustále rastie a prichádza s inováciami nielen na trhu batohov, stanov, ale tiež spacích vakov. Spolupracuje s poprednými športovcami a vytvára tak produkty použiteľné v najextrémnejších podmienkach s dôrazom na funkčnosť, ale tiež pohodlie.


Deuter ako jeden z hlavných hráčov na poli (nielen) outdoorových batohov si uvedomuje i svoju úlohu v spoločnosti a v ochrane životného prostredia.

Je zakladajúcim členom EOCA (European Outdoor Conservation Association), neziskovej organizácie európskeho outdoorového priemyslu, ktorá po celom svete podporuje projekty na ochranu prírody.

Od roku 2008 je partnerom systému Bluesign®, najprísnejšej svetovej normy na ochranu životného prostredia, bezpečnosti práce i spotrebiteľa.


Od leta roku 2020 sú všetky výrobky Deuter zbavené všetkých perfluorovaných chemikálií (PFC). Deuter neustále usiluje o výrobu šetrnú k životnému prostrediu a zmysluplné využitie zdrojov v celom dodávateľskom a partnerskom reťazci.


V súčasnosti nájdete v ponuke Deuter nielen turistické batohy, ale tiež cyklobatohy, mestské batohy, spacie vaky a stany.


Vyberte si z ponuky Deuter a urobte radosť sebe alebo svojim blízkym.

produkty nájdené