scroll_to_content

Zákaznický servis

Lada Kozlová

Lada Kozlová

421 220 924 888 (Po-Pi, 8-16 h)

MÁME VIAC AKO ...

4 mil. expedovaných objednávok
120 000 položiek vo vlastnom sklade
10 000 variant produktov
200 noviniek
150 značiek
500 000 rozdaných darčekov

La Sportiva

LaSportiva vznikla v roku 1928 v podhorí talianskych Dolomitov. Pôvodne sa firma zaoberala výrobou drevákov a koženej obuvi pre drevorubačov. Počas druhej svetovej vojny sa zaoberali výrobou koženej obuvi pre taliansku armádu. V tomto období vytvára systém šnurovania, ktorý neskôr prevzali ďalší renomovaní výrobcovia obuvi.

Po skončení druhej svetovej vojny rastie ohlas spoločnosti, a tak Narcis Delladio – zakladateľ spoločnosti – najíma nových zamestnancov a rozširuje výrobu.

V päťdesiatych rokoch sa spoločnosť vydala cestou výroby lyžiarskej obuvi, ktorú ale opustila pri prechode na plastové lyžiarky. Ďalej sa potom sústredili najmä na výrobu obuvi na bežecké lyžovanie a horolezectvo. V osemdesiatych rokoch začínajú s výrobou lezeckej obuvi a následne pridávajú aj posledný segment, ktorý ich preslávil – bežeckú obuv.

LaSportiva vyrába väčšinu svojej produkcie vo svojom závode v Ziano di Fiemme v Taliansku.

Teraz vyrába LaSportiva obuv pre snáď všetky outdoorové aktivity, ktoré si dokážete predstaviť. Lezečky LaSportiva patria k absolútnej svetovej špičke, podobne ako obuv na vysokohorskú turistiku a expedičné horolezectvo. V ponuke nájdete tiež špičkové bežeckú trailovú obuv, obuv na skialpinizmus a funkčný textil.

produkty nájdené