scroll_to_content

Poradíme vám

Lada Kozlová

Lada Kozlová

garantka Športového šťastíčka

421 220 924 888 (Po-Pi, 8-16 h)

MÁME VIAC AKO ...

4 mil. expedovaných objednávok
120 000 položiek vo vlastnom sklade
10 000 variant produktov
200 noviniek
150 značiek
500 000 rozdaných darčekov

Squash Companion

SQUASH COMPANION:

Pôvodne brazílska spoločnosť Squash Companion bola založená už v roku 1991 s cieľom vyrábať špičkové vybavenie na squash. Jej zakladateľom bol dlhoročný squashový hráč Sabir Butt (dostal sa až na 17. miesto svetového rebríčka PSA). Design squashových rakiet Companion je navrhovaný v Kanade, squashové rakety sa vyrábajú v Číne (rovnako ako 95% celosvetovej produkcie rakiet) a všetky squashové rakety dovážané na česko-slovenský trh spĺňajú kritériá nutné na použitie na okruh turnajov poriadaných svetovými squashovými asociáciami PSA a WISPA.

Základný sortiment značky Companion tvorí:
1. squashové rakety - na česko-slovenský trh sa aktuálne dováža 5 vybraných modelov rakiet
2. squashové tašky a batohy
3. športové oblečenie - v rámci SR a ČR sú aktuálne určené len pre squashových hráčov a kluby reprezentujúce značku


Zo súčasných hráčov, ktorí používajú rakety a oblečenie Companion, sú na rebríčku PSA najvyššie:
Wael el Hindi (EGY) - 20.
Rafael F. Alarcon (BRA) - 47.
Amr Mansi (EGY) - 65.
Sabir Butt (CAN) - 69.
Sam Miller (ENG) - 105.
Mohamed Elkeiy (EGY) - 155.
Jorge Gutierez (ARG) - 195.


Značka Squash Companion vstúpila na česko-slovenský trh začiatkom roku 2005 s ambíciami osloviť nielen náročných profesionálnych hráčov, ale tiež širokú squashovú verejnosť a ponúknuť tak hráčom všetkých kategórií a pokročilosti špičkové squashové vybavenie za ceny nižšie ako ponúkajú súčasní lídri na squashovom trhu. Cieľom značky bolo v sezóne 2006/2007 zaútočiť na pozície zavedených squashových značiek ako sú Technifibre, Dunlop a Head a získať si nielen dobré meno, ale predovšetkým stať sa obľúbeným medzi samotnými hráčmi squashu.

V januári 2006 sa značka Squash Companion stala hlavným sponzorom pražského turnaja Companion Hector Open, ktorý bol súčasťou turnajového profiokruhu PSA a vďaka veľkému úspechu sa stal aj hlavným sponzorom druhého ročníka tohto turnaja v januári 2007. Okrem tejto prestížnej záležitosti bola značka Squash Companion partnerom ME juniorov do 19 rokov, ktoré sa konali v apríli 2007 v Prahe.

Na squashové vybavenie značky Companion už dnes spolieha množstvo turnajových profesionálnych hráčov a to nielen z ČR a SR ale tiež z celého sveta. V ČR spolieha na squashové rakety Companion napríklad Martin Štěpán (dlhodobo 2. hráč v českom squashovom rebríčku) alebo tiež reprezentačný tréner Anotonín Felfel (osobný tréner Jana Koukala). Značka Companion je tiež partnerom Squashovej akadémie Jana Koukala alebo tiež extraligového tímu Slovan Brno (majster ČR v squashi družstiev v sezóne 2004/2005 a finalista českej squashovej ligy v sezóne 2005/2006), ktorého všetci hráči obliekajú dresy Squash Companion.


Predstavenie hráča - Martin Štěpán:
- dlhodobo 2.hráč českého rebríčku (najlepšie postavenie 1. miesto rebríčka ČASQ)
- dvojnásobný vicemajster ČR v squashi jednotlivcov
- majster squashovej extraligy družstiev
- 13. miesto na ME 2006 v squashi jednotlivcov
- semifinalista tímového ME juniorov 2003
- trojnásobný držiteľ ocenenia pre najaktívnejšieho hráča ČASQ
- hrá s raketou Companion Viper 120

produkty nájdené