scroll_to_content

Poradíme vám

Lada Kozlová

Lada Kozlová

garantka Športového šťastíčka

421 220 924 888 (Po-Pi, 8-16 h)

MÁME VIAC AKO ...

4 mil. expedovaných objednávok
120 000 položiek vo vlastnom sklade
10 000 variant produktov
200 noviniek
150 značiek
500 000 rozdaných darčekov

The North Face


North Face je názov pre najchladnejšiu a najneprístupnejšiu stranu hory. Preto je trochu iróniou, že sa príbeh značky The North Face začal písať na pláži. Konkrétne v štvrti North Beach v San Francisku, iba 50 metrov nad morom. Práve tu sa dvaja nadšenci rozhodli v roku 1966 založiť malú maloobchodnú horolezeckú predajňu. Čoskoro potom sa stal malý obchod známym pod názvom The North Face. 

V roku 1968 sa presťahovali na druhú stranu zálivu San Francisko Bay, do Berkeley a začali navrhovať a vyrábať vlastnú značku technického horolezeckého oblečenia a vybavenia.

V 60. rokoch získala medzi outdoorovými nadšencami značka nemalú popularitu a začala sponzorovať expedície do stále ešte do značnej miery nedotknutých kútov sveta. Tým začala tradícia, v ktorej The North Face pokračuje do dnešných dní a vzniklo jej motto: The North Face, Never Stop Exploring™.

Počas 80. rokov sa The North Face vrhol do segmentu zjazdového lyžovania a na konci tohto desaťročia bol jediným dodávateľom v USA, ktorý ponúka komplexnú kolekciu vysoko výkonného vrchného oblečenia, lyžiarskeho oblečenia, spacích vakov, batohov a stanov.

V 90. rokoch sa spoločnosť ešte viac otvorila nielen vrcholovým horolezcom a lyžiarom, ale všetkým batôžkarom, turistom, bežcom a outdoorovým nadšencom každého druhu. Na prelome tisícročia The North Face spustil výrobu vlastnej turistickej a trailovej bežeckej obuvi.

Teraz, po viac než 50 rokoch na trhu je The North Face silnou značkou s kvalitným outdoorovým oblečením, batohmi, obuvou, stanmi a všetkým, čo potrebuješ na svojej ceste za dobrodružstvom.

Vyber si z našej ponuky The North Face a nezabudni:  Never Stop Exploring™.produkty nájdené