scroll_to_content

MÁME VIAC AKO ...

4 mil. expedovaných objednávok
120 000 položiek vo vlastnom sklade
10 000 variant produktov
200 noviniek
150 značiek
500 000 rozdaných darčekov

Four Sigmatic Chaga Mushroom Elixir Mix 20×3 g

Chaga, podobne ako ďalšie tzv. Funkčné huby, obsahuje niekoľko sto biologicky aktívnych látok, ktoré majú veľmi široké spektrum priaznivých účinkov na ľudské telo.
Zaregistrujte sa, prihláste sa a získajte až 10% zľavu na tento produkt!
39.50 €
-3.09 €
{{ price || initialPrice | formatPrice }}
image/svg+xmluniE618

Doprava ZADARMO Objednajte nad 60 €.

product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 36.41 €

Značka: Four Sigmatic Objednávacie číslo: FFOR005

Four Sigmatic Chaga Mushroom Elixir Mix 20×3 g

Huba Chaga (Inonotus obliquus) je nazývaná tiež "kráľom húb", "lesným diamantom" alebo "hubou nesmrteľnosti". Rastie na severnej pologuli, najmä na brezách.

Chaga, podobne ako ďalšie tzv. Funkčné huby, obsahuje niekoľko sto biologicky aktívnych látok, ktoré majú veľmi široké spektrum priaznivých účinkov na ľudské telo.

Asi najznámejšou z nich sú betaglukány, ktoré harmonizujú náš imunitný systém. Sú to látky, ktoré nájdete mimojiné aj v lekárni v sirupoch pre choré deti od jedného roku veku. Zaujímavé je, akým spôsobom pôsobí. Samy o sebe nemajú žiadne špecifické účinky, ale v imunitnom systéme človeka nájdu práve to správne miesto, kde len "pomôžu" bunkám ku "správne" funkciu. A to je skvelé, pretože vďaka tomu sú betaglukány veľmi bezpečné a ich užívania sa nemusí báť ani alergici. Ba práve naopak!

Vďaka obsahu betaglukánov aj ďalších biologicky aktívnych látok majú funkčné huby priaznivé účinky na hladinu cholesterolu v krvi.

Niektoré funkčné huby sú tradične používané vďaka svojej schopnosti zvyšovať odolnosť voči stresu.

Čím sa chaga líši od ostatných funkčné húb?
Je skvelou voľbou pre športovcov alebo pre unaveného človeka. My, členovia tímu Vitalvibe, sa po nej cítime doslova plní energie.

Prečo dať prednosť dvojitému extraktu z funkčných húb?
Pre ľudské telo je veľká časť hubových tkanív nestráviteľná. A preto keď prehltneme prášok z rozomleté usušené huby, nedokážeme z jej buniek vstrebať zďaleka všetky cenné účinné látky.

V extrakte sa naopak nachádzajú všetky priaznivo pôsobiace látky v ľahko stráviteľné podobe. A aby ste z prírodnej huby získali naozaj všetky látky, nájdete v tomto instantným nápoji dokonca dvojitý extrakt. Teda nielen látky rozpustné vo vode, ale aj všetky ostatné látky, ktoré sme získali extrakciou pomocou alkoholu (ten samozrejme v konečnom produkte obsiahnutý nie je vôbec).

Dvojitý extrakt teda zaisťuje vyššiu vyššiu koncentráciu a lepšiu biologickú dostupnosť účinných látok pre organizmus. A práve ten je základom našich produktov z funkčných húb.

A ako to chutí?
Každý z "elixírov" má svoju špecifickú chuť. Môžete ich popíjať samotné alebo dochutiť napríklad rastlinným mliekom či korením podľa vašej nálady. Pre inšpiráciu nahliadnite do sekcie Recepty. Vrecúško tiež môžete vysypať napríklad do cesta na zdravý koláč a obohatiť ho tak o ďalšie priaznivé účinky na telo i myseľ.

Chaga, používaná v instantných Four Sigmatic bola pestovaná voľne v prírode a pochádza z neobývaných oblastí Sibíri, aby bola zaistená čo najlepšia kvalita.

Prečo máme radi Four Sigmatic?
Firma Four Sigmatic - pôvodom z Fínska, teraz so sídlom v USA - je projektom party chytrých chlapíkov, ktorí si hovoria Scandinavian funny guys. Svoju životnú vášeň pre spracovanie funkčných húb a adaptogénov spojili s originálnym nápadom. Obohatili populárne pitie o tieto tradične využívané liečivé skvosty, ktoré môžu naplniť každý náš deň väčším množstvom energie, fyzickej výdrže, vnútorného pokoja a produktivity. Týmto počinom sprístupnili funkčné huby prakticky komukoľvek.

Pridaním dvojitého extraktu z funkčných húb a adaptogénov do obľúbených nápojov ako horúce kakao, káva, latte alebo matcha latte či vytvorením viacdruhové zmesi húb vznikne pitie pre chvíle pohody a zároveň " dobitie bateriek "a posilnenie psychiky a imunity.

Produkty Four Sigmatic spĺňajú tie najprísnejšie kritériá kvality. Okrem certifikácie USDA Organic sú pravidelne testované nezávislými laboratóriami na ťažké kovy, kvasinky, mykotoxíny a úroveň ožiarenia. Zloženie celkových Four Sigmatic nápojov je čisto rastlinnej.

Odporúčané dávkovanie

 • Zmiešajte 1 sáčok denne sa studenou či horúcou vodou, smoothie, kokteilom alebo použite pri varení a pečení.

Nutričné informácie

100 g
Energetická hodnota 5 kcal
Sacharidy 1 g
nie je významným zdrojom energie, sacharidov, tukov ani bielkovín.

Zloženie

3 g (1 sáčok)
Dvojitý výťažok z huby chaga Inonotus obliquus * 1 500 mg
Sibírsky ženšen * 750 mg
Mäta pieporná list *
Šípek *

* USDA Organic
Produkty označené USDA Organic spĺňajú prísne požiadavky na výrobu podľa Ministerstva poľnohospodárstva USA. Aby výrobok mohol niesť toto označenie, musí byť aspoň z 95 % tvorený zložkami z ekologického poľnohospodárstva. Certifikácia dokladá najvyššiu možnú kvalitu a čistotu produktu.

USDA Organic produkty prechádzajú výrobnou metódou bez GMO, radiácie, za použitia prísad spadajúcich do národného zoznamu povolených látok. Poľnohospodárstvo s touto certifikáciou musia spĺňať mnoho faktorov od zaistenia kvality pôdy po kontrolu škodcov a burín alebo použitých prísad.

Ekologickí výrobcovia sa maximálne spoliehajú na prírodné látky a poľnohospodárske, fyzikálne, mechanické alebo biologické metódy hospodárenia so zárukou, že rastlina / plodina rástla na pôde, kde neboli po dobu 3 rokov aplikované zakázané látky (ako syntetická hnojivá či pesticídy).

Informácie

 • Doplnok stravy.
 • Dbajte na opatrnosť v užívaní Chaga súčasne s antibiotikami, liekmi na riedenie krvi alebo pri podávaní glukózy intravenózne (žilno).
 • Ak máte pochybnosti, poraďte sa s odborníkom na lekárstva alebo výživu.
 • Neprekračujte dennú odporúčanú dávku.
 • nie je náhradou pestrej stravy.
 • nie je určené deťom do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.
 • Ukladajte mimo dosahu detí.
 • Skladujte na chladnom, temnom a suchom mieste.

Výrobca: Four Sigma Foods Inc., 1450 2nd St, Santa Monica, CA 90401, Spojené státy americké

Parametre

Forma sypké
Hmotnosť 60 g
Špeciálne požiadavky vegan

Najlepšie hodnotené

(Hodnotilo 0 užívateľov)

  Produkt zatiaľ nebol hodnotený, buďte prvý!

Napíš svoje hodnotenie produktu Four Sigmatic Chaga Mushroom Elixir Mix 20×3 g0 % 100 %