scroll_to_content

MÁME VIAC AKO ...

4 mil. expedovaných objednávok
120 000 položiek vo vlastnom sklade
10 000 variant produktov
200 noviniek
150 značiek
500 000 rozdaných darčekov

Puhdistamo Chaga Extract (Extrakt z huby Chaga) 50 ml

Adaptogénne huba pochádzajúce z nedotknutej oblasti Laponska na severe Fínska.
Zaregistrujte sa, prihláste sa a získajte až 10% zľavu na tento produkt!
21.50 €
-0.53 €
{{ price || initialPrice | formatPrice }}
image/svg+xmluniE618

Doprava ZADARMO Objednajte nad 60 €.

Najnižšia cena za posledných 30 dní: 20.97 €

Značka: Puhdistamo Objednávacie číslo: FPUH008

Puhdistamo Chaga Extract (Extrakt z huby Chaga) 50 ml

 • Tekutý extrakt z chaga pôvodom z Laponska
 • Adaptogénne huba pochádzajúce z nedotknutej oblasti Laponska na severe Fínska
 • Unikátny, čisto fínsky doplnok stravy
 • Stačí nakvapkať do ľubovoľného nápoja
 • Holistické (celostnej) zloženia produktu
 • Vynikajúci biodostupnosť
 • Prémiová kvalita - produkt obsahuje iba aktívne zložky
 • Prémiová čistota - bez obsahu balastných aditív, spojív, plnidiel a umelých sladidiel

Chaga extrakt Puhdistamo je pripravený z divokej, voľne rastúce chaga (Rezavce šikmého) pochádzajúce z nedotknutej oblasti fínskeho Laponska. Tá je dosiaľ nepostihnuté toxickým znečistením, takže ponúka doslova prírodné bohatstvo. Medzi najväčšie poklady patrí adaptogénne huba chaga, ktorá prirodzene rastie vo viacerých oblastiach vo svete, pričom najlepšie charakteristiky má chaga z troch oblastí - Altaja, Himalájí a práve Laponska.

Pri potravinách sa meria tzv. Antioxidačné kapacita ORAC (Oxygen Radical absorbent capacity). Čím je jej hodnota vyššia, tým silnejší má daná potravina vlastnosti súvisiace s oxidatívnym stresom. Kým treba čierne ríbezle má ORAC hodnotu 7.701, čučoriedka 13.427, hodnota ORAC u divokej Chaga je 146.700.

Divá chaga Puhdistamo je pripravená tradičná a rokmi preverenú fínsku metódou dvojitej extrakcie - najskôr sa látka extrahuje pomocou horúcej vody, vďaka ktorej je prelomená bunková stena Chaga a je možné získať účinnej látky. Potom je však nutná ešte extrakcie alkoholom umožňujúce uvoľnenie látok rozpustných v tukoch. V roku 2013 získala divoká chaga Pudhistamo ocenenie Fínskej asociácie predajcov zdravých potravín ako doplnok roka.

Extrakt z divokej Chaga môžeme pridať do ľubovoľného nápoja, smoothie alebo čistej vody. Táto adaptogénne huba je napr. V tradičnej čínskej alebo ruskej medicíne používaná stovky rokov. Používali ju aj starí Egypťania alebo Indiáni. Má veľmi výrazné účinky súvisiace s podporou pri vysokej fyzickej alebo psychickej záťaži, s oxidatívnym stresom, prevenciou a celkovú podporu tela i mysle.

Látky obsiahnuté v divokej hube Chaga - originálne Laponská chaga sa vyznačuje vysokým obsahom bioaktívnych adaptogénov, esenciálnych fosfolipidov, tripertenoidů, ergosterolu, esenciálnych fosfolipidov, beta-glukánov, bioakticních fytosterolov, vitamínov, organicky viazaných minerálov, polysacharidov, kyseliny betulinové, betulínu, bioaktívnych flavonoidov, pteridínu, obliquol a obsahom desiatok mnohých ďalších dôležitých mikronutrientov. Podľa tradičnej čínskej medicíny Chaga podporuje tzv. Energiu čchi (QI).

Divoká chaga z Laponska vs. umelo pestovaná chaga

Divoká chaga ponúka vďaka svojmu originálnemu genotypu, prirodzenému vývoju a rastu (voľná príroda) a jedinečnému podnebie Laponska, absolútne nadštandardné Nativity a účinok (prirodzená forma v plnej sile). Jedná sa o skutočný originál od priameho fínskeho producenta (priamy zdroj) ! Veľká časť produktov na súčasnom trhu ponúka Chaga bez jasného pôvodu (Čína atď.), V ďalších prípadoch ide o tzv. laboratórne Chaga, pestovanou v umelých podmienkach (pěstírny). Prírodný pôvod a originalita je v tomto prípade tým najdôležitejším ukazovateľom, pretože sila Chaga nie je len v obsahu polysacharidov, alebo v jednej z ďalších zložiek vytiahnutých nešetrnou a agresívne extrakciou. Sila je v jasnom a prirodzenom pôvodu huby a v jej komplexnosti danej matkou prírodou !

Vyvinuté a vyrobené vo Fínsku.

Krajina pôvodu suroviny Laponsko.

Prémiová značka Puhdistamo ponúka jedinečnú rad etických doplnkov stravy, originálnych adaptogénov z Laponska a výberových superpotravín najvyššej akosti. Nekompromisný a vášnivý prístup k maximálnej možnej kvalite je doslova zakódovaný v DNA, teda v základnej genetickej informácii celej značky! Jednotlivé produkty obsahujú iba čistú zmes aktívnych zložiek, to všetko bez obsahu balastných aditív, spojív a plnidiel. Prémiové suroviny sú vyberané zo zdrojov, ktoré zodpovedajú prirodzenému výskytu daného druhu, či sa jedná o prírodné bohatstvo severských lesov v Laponsku a Fínsku, alebo ďalšie špičkové lokality po celej zemeguli. Celkový holistický koncept značky vychádza z prepojenia prírody a moderných vedeckých poznatkov. Tento holistický prístup poskytuje jedinečné nutričné a synergické botanickej formulácie, ktoré sú hlboko účinné a presne vyvážené.

Produkt neobsahuje laktózu, mlieko a lepok.
Produkt neobsahuje želatínu ani prísady živočíšneho pôvodu.

Odporúčané dávkovanie

 • 1 ml = 1 kvapka 2× denne.
 • Denná dávka zodpovedá 2 ml.
 • balenie obsahuje 25 denných dávok.

Nutričné informácie

Počet dávok v balení: 50 (25 denných dávok) denná dávka 2 ml
Extrakt z huby Chaga 200 mg
- z toho betaglukan 50 mg

Zloženie

 • Voda, alkohol (20 %), huba Chaga (Inonotus obliquus).

Informácie

 • Doplnok stravy.
 • nie je náhrada pestrej stravy.
 • Neprekračujte odporúčanú dávku.
 • Skladujte v suchu, chlade, mimo dosahu detí.
 • Chráňte pred svetlom.
 • Neužívajte pri liečbe antibiotikami.
 • Konzultujte užívanie s lekárom, ak beriete lieky na riedenie krvi alebo ak ste tehotná alebo dojčiaca žena.

Výrobca: Puhdistamo - Real Foods Oy, Ruokosmetsänkatu 10, 37570, LEMPÄÄLÄ, Finsko

Parametre

Špeciálne požiadavky bez laktózy
Forma tekuté
Objem 50 ml

Najlepšie hodnotené

(Hodnotilo 0 užívateľov)

  Produkt zatiaľ nebol hodnotený, buďte prvý!

Napíš svoje hodnotenie produktu Puhdistamo Chaga Extract (Extrakt z huby Chaga) 50 ml0 % 100 %