scroll_to_content
1.56 EUR

MÁME VIAC AKO ...

4 mil. expedovaných objednávok
120 000 položiek vo vlastnom sklade
10 000 variant produktov
200 noviniek
150 značiek
500 000 rozdaných darčekov

EXP Guaranaplus Čokoláda mliečna 51% s Chia semienkami 45 g

Firma GuaranaPlus v spolupráci s rodinnou Čokoládovňou Františka Bačíka z Troubelíc ponúka mliečnu čokoládu s Chia semienkami.

Produkt je dočasne vypredaný.

Produkt teraz nemáme v ponuke. Nájdite si prosím produkt, ktorý máme na sklade.

Objednávacie číslo:
batch-expired-FGUR030

EXP Guaranaplus Čokoláda mliečna 51% s Chia semienkami 45 g

Chia semienka (Šalvia španielska, Salvia hispanica) patria medzi tzv. superpotraviny. Obsahujú antioxidanty, vitamíny, minerálne látky, vlákninu, aminokyseliny, bielkoviny a Omega-3 mastné kyseliny (esenciálna  Kyselina α-linolénová, potrebná pre normálny rast a vývoj detí, pričom jej priaznivý účinok sa dosahuje pri dennom príjme 2 g - podľa Registra EÚ o výživových a zdravotných tvrdeniach).

Medzi najjednoduchšie recepty, ako využiť "magickú silu" chia semienok je posypať nimi rôzne pokrmy. Preto sme aj my vybrané druhy čokolád posypali semienkami Šalvie. Každá čokoláda je vyrobená ručne a navyše aj ručne posypaná.

Čokoláda

Čokoládovna Troubelice je známa tým, že si výrobu čokolády vyrába od A do Z. Dováža kakaové bôby priamo z Ekvádoru, nepoužíva žiadne dochucovadlá, čokoláda neobsahuje lecitín, konzervanty ani lepok! Sladí len panelou v bio kvalite - stuhnutou šťavou z cukrovej trstiny, ktorá je zdravým variantom sladenia.

Výrobca sa snaží zachovať "tradičnú" chuť a vôňu čokolády. K výrobe sa používajú kvalitné suroviny. Kakaové bôby prirodzene obsahujú cca polovicu kakaového masla, ktoré je nositeľom výraznej čokoládovej vône, preto nie je potrebné pridávať látky určené na aromatizáciu ani rastlinné oleje. Kakaové maslo dodáva čokoláde nielen vôňu, ale aj jemnosť.

Základný proces výroby čokolády

Kakaové bôby sa najskôr musia ručne prebrať a roztriediť. Bôby sa nasypú do drviča, kde dochádza k narušeniu ich štruktúry a následnému "odfúknutiu" šupky. Týmto procesom vzniká kakaová hmota. Táto sa vlieva do melanžérov. Pridajú sa ďalšie suroviny - kakaové maslo na zjemnenie, prípadne sušené mlieko a panela.

Všetko sa premiešava a hnetie. Hnetenie je proces, kedy dochádza ku zjemňovaniu čokolády v špeciálnej nádobe - melanžéri, v ktorej sú umiestnené žulové kamene, otáčajúce sa po žulovom dne nádoby, a tým dochádza k zjemneniu čokolády. Hnetenie trvá až niekoľko desiatok hodín. Po tomto procese sa čokoláda vlieva do nerezových nádob, kde stuhne.

Čokoláda sa potom vloží do temperovacieho stroja, kde sa zahrieva a následne chladí, tzv. procesom temperovania. Každý druh čokolády má inú teplotu temperovania.

Potom sa čokoláda vlieva do foriem, ktoré sa ukladajú do chladničky. Akonáhle čokoláda stuhne, vyklopí sa z foriem a nechá sa minimálne 1 deň "odpočívať". Vtedy je čokoláda pripravená na balenie.

Zloženie

  • Kakaové bôby, kakaová hmota, kakaové maslo, sušené mlieko, trstinová šťava panela, chia semienka.

Doplňujúce informácie

  • Skladujte v chlade a suchu.

Výrobca: EXOTIC HERBS s.r.o., Hradební 1218, 68601 Uherské Hradiště, Česká republika

Parametre

Forma sypké

Najlepšie hodnotené

(Hodnotilo 0 užívateľov)

    Produkt zatiaľ nebol hodnotený, buďte prvý!

Napíš svoje hodnotenie produktu EXP Guaranaplus Čokoláda mliečna 51% s Chia semienkami 45 g0 % 100 %