scroll_to_content

MÁME VIAC AKO ...

4 mil. expedovaných objednávok
120 000 položiek vo vlastnom sklade
10 000 variant produktov
200 noviniek
150 značiek
500 000 rozdaných darčekov

Four Sigmatic Lions Mane Mushroom Ground Coffee Mix 340 g

Káva s funkčnými hubami je skvelý spôsob, ako prebudiť silu vlastnej mysli, keď potrebujete trochu povzbudenie. Jeden nápoj totiž kombinuje zmes hneď niekoľkých úžasných ingrediencií.
Zaregistrujte sa, prihláste sa a získajte až 10% zľavu na tento produkt!
29.50 €
-0.30 €
{{ price || initialPrice | formatPrice }}
image/svg+xmluniE618

Doprava ZADARMO Objednajte nad 60 €.

Najnižšia cena za posledných 30 dní: 29.20 €

Značka: Four Sigmatic Objednávacie číslo: FFOR010

Four Sigmatic Lions Mane Mushroom Ground Coffee Mix 340 g

Naštartujte sa k tvorivej činnosti jediným šálkou! Káva s funkčnými hubami je skvelý spôsob, ako prebudiť silu vlastnej mysli, keď potrebujete trochu povzbudenie. Jeden nápoj totiž kombinuje zmes hneď niekoľkých úžasných ingrediencií. Káva v spolupráci s hubami lion 's mane a Chaga poskytne "nakopnutie" aj dokonalú duševnú pohodu v rovnakom okamihu.

Túto klasickú mletú kávu stačí zaliať vodou, alebo si z nej môžete urobiť lahodné espresso.

Výhody pre vaše zdravie

 • Vyrobené zo zŕn 100% organické Arabiky
 • Obsahuje hubu Chaga, ktorá podporuje imunitný systém
 • Chutí presne ako káva, nie ako huby

Použitie

 • Pite na miesto obvyklého šálke kávy
 • Obohaťte o rastlinné mlieko či sladidlo podľa chuti
 • Pridajte kokosový olej alebo ghee pre krémovejšia textúru

Káva s pridanou hodnotou
Vychutnajte si kávu v originálnom vylepšenia. Môžete sa stále tešiť z jej skvelej chuti. Podporí produktivitu a povzbudí váš metabolizmus, ale vďaka pridaným funkčným hubám vášmu telu poskytne ešte oveľa viac.

koralovec ježovitý, nazývaný ako "leví hriva" (lion 's mane), je dobrým pomocníkom pre váš mozog. Traduje sa, že táto huba dlhé veky pomáhala budhistickým mníchom udržať koncentráciu počas dlhých meditácií.

Efekt našej hubové kávy stabilizuje dvojitý extrakt z rezavce šikmého (Chaga), ktorá celkovo posilňuje organizmus.

Čo sú to funkčné huby a aké majú výhody?
funkčné huby sú prírodnými skvostami, v tradičnom čínskej medicíne a ľudovom liečiteľstve využívané po tisíce rokov. Harmonizujú organizmus, posilňujú ho a navracajú do stavu rovnováhy. Účinkujú ako tzv. Adaptogény, to znamená, že zvyšujú odolnosť voči stresom, ako úzkosť alebo telesná indispozície.

Obsahujú niekoľko stoviek biologicky aktívnych látok, ktoré majú veľmi široké spektrum priaznivých účinkov na ľudské telo. Asi najznámejšie z nich sú betaglukány, ktoré harmonizujú náš imunitný systém. Tieto látky nájdete okrem iného aj v lekárni v sirupoch pre choré deti od jedného roku veku. Zaujímavé je, akým spôsobom pôsobí. Samy o sebe nemajú žiadne špecifické účinky, ale v imunitnom systéme človeka nájdu práve to správne miesto, kde len "pomôžu" bunkám k správnej funkcii. A to je skvelé, pretože vďaka tomu sú betaglukány veľmi bezpečné a ich užívania sa nemusí báť ani alergici. Ba práve naopak!

Vďaka obsahu betaglukánov aj ďalších biologicky aktívnych látok majú funkčné huby priaznivé účinky na hladinu cholesterolu v krvi.

Mimo tieto všeobecné charakteristiky majú jednotlivé druhy húb ešte ďalšie úžasné špecifické účinky.

3 mocnej ingrediencie v jednej šálke
Ingrediencie sa v produkte báječne dopĺňajú svojimi účinkami a hrajú dohromady skvelú lahodnou chuťou.

 • 100 % káva. Táto prémiová káva patrí k lahodne jemné odrode 100 % Arabica. Kávové bôby sa po zbere veľmi šetrne spracovávajú strednom pražením. Káva prechádza pravidelným laboratórnym testovaním na zistenie obsahu mykotoxínov s cieľom zabezpečiť ich minimálne množstvo. Jedná sa teda o produkt tej najvyššej kvality (Fair Trade a v USA spĺňajúce kritériá BIO certifikácia).
 • Chaga (rezavec šikmý). Táto drevokazná huba, paradoxne označovaná za "kráľa húb" alebo "lesné diamant", rastie na brezách a listnatých stromoch. Ruské ľudové liečiteľstvo ju využíva po stovky rokov ako podporu fyzickej odolnosti a normálne funkcie imunitného systému. Počas druhej svetovej vojny vo Fínsku bývala chaga pre svoju chuť a podobný aromatický profil užívaná ako náhrada vtedy nedostupné kávy a zároveň pre zahnanie únavy a získanie nových fyzických síl. A ešte oveľa skôr pred tým ju preslávili obyvatelia jednej sibírskej dediny, ktorí ju tiež používali ako náhradu kávy a čaju, vďaka čomu sa tešili neobvykle pevnému zdraviu. 1 dávka obsahuje 250 mg huby Chaga. 
 • Lion 's Mane (koralovec ježovitý). Ide o vzácnu hubu svojím vzhľadom pripomínajúce leví hrivu, ktorá rastie na kmeňoch listnáčov. Po stovky rokov je využívaná predovšetkým pre podporu kognitívnych funkcií a pamäte.

1 dávka obsahuje 250 mg huby Lion 's Mane.

Prečo dať prednosť dvojitému extraktu z funkčných húb?
Pre ľudské telo je veľká časť hubových tkanív nestráviteľná. A preto keď prehltneme prášok z rozomleté usušené huby, nedokážeme z jej buniek vstrebať zďaleka všetky cenné účinné látky.

V extrakte sa naopak nachádzajú všetky priaznivo pôsobiace látky v ľahko stráviteľné podobe. A aby ste z prírodnej huby získali naozaj všetky látky, nájdete v tomto instantným nápoji dokonca dvojitý extrakt. Teda nielen látky rozpustné vo vode, ale aj všetky ostatné látky, ktoré sme získali extrakciou pomocou alkoholu (ten samozrejme v konečnom produkte obsiahnutý nie je vôbec).

Dvojitý extrakt teda zaisťuje vyššiu vyššiu koncentráciu a lepšiu biologickú dostupnosť účinných látok pre organizmus. A práve tenje základom našich produktov z funkčných húb.

Prečo máme radi Four Sigmatic?
Firma Four Sigmatic - pôvodom z Fínska, teraz so sídlom v USA - je projektom party chytrých chlapíkov, ktorí si hovoria Scandinavian funny guys. Svoju životnú vášeň pre spracovanie funkčných húb a adaptogénov spojili s originálnym nápadom. Obohatili populárne pitie o tieto tradične využívané liečivé skvosty, ktoré môžu naplniť každý náš deň väčším množstvom energie, fyzickej výdrže, vnútorného pokoja a produktivity. Týmto počinom sprístupnili funkčné huby prakticky komukoľvek.

Pridaním dvojitého extraktu z funkčných húb a adaptogénov do obľúbených nápojov ako horúce kakao, káva, latte alebo matcha latte či vytvorením viacdruhové zmesi húb vznikne pitie pre chvíle pohody a zároveň " dobitie bateriek " a posilnenie psychiky a imunity.

Produkty Four Sigmatic spĺňajú tie najprísnejšie kritériá kvality. Okrem certifikácie USDA Organic sú pravidelne testované nezávislými laboratóriami na ťažké kovy, kvasinky, mykotoxíny a úroveň ožiarenia. Zloženie celkových Four Sigmatic nápojov je čisto rastlinnej.

Odporúčané dávkovanie

 • 2-3 lyžičky (14 g) kávy zalejeme horúcou vodou, alebo pripravíme ako espresso.
 • Kávu si dochuťte podľa ľubovôle. Výborná je v kombinácii s kokosovým olejom pre krémovejšia konzistenciu a rastlinným mliekom.
 • Možno z nej tiež pripravovať nápoje pre fajnšmekrov, napríklad Bulletproof alebo frapé s funkčnými hubami. 
 • Chutí ako káva, huby v nej nie sú cítiť.

Zloženie

14 g (1 porcia)
100 % mletá Arabica káva (Fairtrade)
Lion's Mane (Hericium erinaceus) extrakt 250 mg
Chaga (Inonotus obliquus) extrakt 250 mg

Informácie

 • Doplnok stravy.
 • Ukladajte mimo dosahu detí.
 • Skladujte na chladnom, temnom a suchom mieste.
 • Neprekračujte dennú odporúčanú dávku.
 • nie je náhradou pestrej stravy.
 • nie je určené deťom do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.

Výrobca: Four Sigma Foods Inc., 1450 2nd St, Santa Monica, CA 90401, Spojené státy americké

Parametre

Špeciálne požiadavky vegan, BIO
Forma sypké
Hmotnosť 340 g

Najlepšie hodnotené

(Hodnotilo 0 užívateľov)

  Produkt zatiaľ nebol hodnotený, buďte prvý!

Napíš svoje hodnotenie produktu Four Sigmatic Lions Mane Mushroom Ground Coffee Mix 340 g0 % 100 %