1348633

GF Nutrition Omega 3 Cod Liver oil 180 kapslí

ID {{ productCode }}

Omega 3 - Cod Liver oil, je prémiový rybí olej extrahovaný z čerstvej pečene tresky obyčajnej (Gadus morhua), ktoré sú lovené priamo v chladných vodách okolo Islandu. Štruktúra EPA a DHA v GF Omega 3 – Cod Liver Oil je niekoľkonásobne viac využiteľná a vstrebateľná, než u obdobných produktov pôvodom z rybieho tuku, či ďalších obdobných produktov.

Dostupnosť

Produkt je dočasne vypredaný

Produkt teraz nemáme v ponuke. Porozhliadni sa po produktoch, ktoré máme na sklade.

Objednávacie číslo: 1348633

product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}
GF Nutrition Omega 3 Cod Liver oil 180 kapslí

GF Nutrition Omega 3 Cod Liver oil 180 kapslí

18.99
product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}

Parametre

Forma kapsule
Veľkosť balenia (kapsule) 180 kapsúl

Popis

GF Omega 3 - Cod Liver oil, je prémiový rybí olej extrahovaný z čerstvej pečene tresky obyčajnej (Gadus morhua), ktoré sú lovené priamo v chladných vodách okolo Islandu.

Štruktúra EPA a DHA v GF Omega 3 – Cod Liver Oil je niekoľkonásobne viac využiteľná a vstrebateľná, než u obdobných produktov pôvodom z rybieho tuku, či ďalších obdobných produktov.

Omega 3 mastné kyseliny sú považované za jeden z najdôležitejších doplnkov a to nielen v športovej výžive. Ide o veľmi dôležitú zložku potravy, ktorej bohužiaľ ale nevenujeme toľko pozornosti, koľko by sme mali a to ani u našich detí. Omega-3 mastné kyseliny patria v dnešnej dobe medzi najkomplexnejšie preštudované živiny, na ktoré je nespočetné množstvo odborných a klinických štúdií. Ide o rodinu polynenasýtených tukov, ktoré musíme získať zo stravy (telo si ho nevie vyrobiť samo).

Olej z tresčej pečene spoločnosti GF nutrition je významným zdrojom omega 3 mastných kyselín a bohatý na mastné kyseliny EPA (kyselina eikosapentaénová), DHA (kyselina dokosahexaenová) a vitamíny A a D
 • Kyselina eikosapentaénová - EPA má preukázateľne priaznivý účinok na srdce, optimálny krvný tlak a hladinu triglyceridov v krvi, podporuje zníženie hladiny cholesterolu tzv. "zlého cholesterolu" LDL a pozitívne pôsobí v prípade kardiovaskulárnych chorôb. Pôsobí na kvalitu ciev, ich pružnosť, má protizápalový efekt a je dôležitá pre správnu činnosť bunkových stien (membrán)
 • Kyselina dokosahexaenová - DHA zohráva dôležitú úlohu vo vývoji mozgu a nervov a to najmä v tehotenstve. DHA je tiež dôležitá pre správnu funkciu bunkových stien, stavu očí, nervov, imunity a kardiovaskulárneho systému. Je dôležitá aj najmä v období detstva pre správny mentálny vývoj dieťaťa - pre lepšiu koncentráciu a pamäť, rovnako tak aj pre prevenciu stareckej demencie a problémov s pamäťou u starších jedincov
Olej z tresčej pečene všeobecne je prospešný pre celkové zdravie a pre prevenciu bežných ochorení. Omega 3 znižuje množstvo zápalových procesov.

Krátky príbeh k našej Omega 3 - Cod Liver oil
Spoločnosť GF nutrition je na trhu od roku 2019 a keďže aj my sme si vedomí, že Omega 3 patrí do základných látok v pomyselnom rebríčku dôležitosti, chceli sme Omegu 3 zaradiť hneď medzi prvé výrobky, ktoré spoločnosť GF nutrition uviedla na trh v roku 2019. Naša filozofia, teda dôraz na kvalitu, absolútnu čistotu a jasný pôvod nám ale neumožnila zaradiť do nášho sortimentu takú Omegu 3, za ktorú by sme sa mohli „podpísať“. Inými slovami sme jednoducho takú Omegu v prvej fáze nedokázali zohnať. Tento dlh voči Vám – našim zákazníkom sa nám konečne podaril splatiť až v tejto chvíli – v apríli 2021, kedy sme našli výrobcu/producenta, ktorý zodpovedá našim predstavám o kvalite a čistote svojich výrobkov. Ide o rybí tuk získaný priamo z tresčej pečene tresky (Gadus morhua) žijúcej vo vodách okolo Islandu. Celá produkcia tohto rybieho oleja prebieha tiež priamo na Islande (spoločnosť LYSI hf, ICELAND) a nám sú dodávané už hotové kapsule s týmto rybím olejom - s úplne prírodným, ničím neobohacovaným olejom z tresčej pečene, ktorý je prirodzene bohatý na mastné kyseliny EPA a DHA , vitamín A (Retinyl palmitate) a vitamín D3 (Cholecalciferol)

Vzhľadom na absolútnu nedostatočnosť Omega 3 v našom jedálničku a to bohužiaľ platí aj u malých detí, nechávame túto Omegu baliť do menších okrúhlych kapsúl s obsahom 500 mg, aby aj tí "najmenší" mohli túto dôležitú zložku nášho jedálnička lepšie dopĺňať. Naše kapsule navyše obsahuje 500 mg čistého rybieho oleja (bez obalu), väčšina výrobcov udáva hmotnosť už aj s obalom, ktorý často tvorí až tretinu hmotnosti kapsule.

Omega 3 je vhodná za všetkých okolností užívať s jedlom. Jedlo bohaté aj na iné tuky zvyšuje využiteľnosť av neposlednom rade jedlo, ktoré aktuálne jete obmedzí možný nepríjemný pocit v ústach.

LYSI hf - ICELAND
To, čo odlišuje LYSI olej z tresčej pečene je profil a štruktúra mastných kyselín EPA, DHA a vysoká hladina vitamínov A a D3.
Olej sa fyzicky získava z čerstvej pečene tresky obyčajnej (Gadus morhua), ktoré sú lovené priamo v chladných vodách okolo Islandu. Pečeň pochádza z rybích populácií, ktoré sú prísne kontrolované islandskými orgánmi, a sú preto plne udržateľné. Zásoby rýb sú navyše certifikované Marine Stewardship Council certifikácia MSC, čo je záruka, že ryby pochádzajú z udržateľného rybolovu

Spoločnosť LYSI hf ICELAND má dnes vlastnú produkciu. Príbeh Lýsi začal v roku 1938 dvoma bratmi, Tryggvi a Thordur Olafsson. Vďaka svojim inovatívnym a vizionárskym spôsobom myslenia v kombinácii s vysokým dôrazom na kvalitu a čistotu oleja, založili spoločnosť, ktorá sa čoskoro stala jednou z najváženejších islandských producentov oleja z tresčej pečene - ktorým je na Islande dodnes.
Znalosti, kvalita a invencia nikdy nevyjdú z módy. Preto je spoločnosť Lýsi dodnes uznávaná ako popredný producent a výrobca rybieho oleja, ktorý poskytuje kvalitné výrobky pre lepšie zdravie, pohodu a životný štýl. Pre každú šaržu sa vydáva osvedčenie o analýze, ktoré vám aj my môžeme ku každej šarži doložiť.

Odporúčané dávkovanie

 • Dospelí: 4 – 6 kapsule denne, najlepšie s jedlom.
 • Maximálna denná dávka je šesť kapsúl.
 • Deti 3 - 12 rokov: 1 - 2 kapsule denne.
 • Maximálna denná dávka sú dve kapsule.
 • Opláchnite veľkým množstvom vody.

Aktívne zložky


1 kapsula 2 kapsuly (1 dávka)
Olej z tresčej pečene 500 mg 1000 mg
- EPA (kyselina eikosapentaénová) 38 mg 76 mg
- DHA (kyselina dokosahexaénová) 50 mg 100 mg
- Celkom Omega-3 mastné kyseliny 118 mg 236 mg
- Vitamín A (Retinyl palmitate) 60 mcg (7,5% RHP) 120 mcg (15% RHP)
- Vitamín D3 (Cholecalciferol) 5 mcg (100% RHP) 10 mcg (200% RHP)
     
Celková hmotnosť kapsule 684 mg ± 7,5 %  
Hmotnosť náplne 500 mg ± 7,5 %  
Hmotnosť želatínovej kapsule cca 184 mg  

Zloženie:

 • 1 kapsula (500 mg): Olej z tresčej pečene, vitamín A (Retinyl palmitate), vitamín D3 (Cholecalciferol)
 • Obal cca 184 mg: hovädzia želatína, zvlhčovadlo glycerol, voda

Informácie

 • Doplnok stravy.
 • Olej neobsahuje geneticky modifikované materiály a komponenty, neobsahuje GMO a nebol vyrobený z geneticky modifikovaných surovín.
 • Výrobok nebol ošetrený ionizujúcim žiarením.
 • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
 • Neslúži, ako náhrada pestrej a vyváženej stravy.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí.
 • Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným používaním alebo skladovaním.
 • Skladujte v suchu pri teplote do 25 ° C, chráňte pred priamym slnečným žiarením a pred mrazom.

Objavuje sa v kategóriách

Najlepšie hodnotené (0)

Produkt zatiaľ nikto neohodnotil. Buď prvý!

Pridať hodnotenie

Otázky (0)

Čo ťa zaujíma o tomto produkte?

Spýtaj sa a my ti do 24 hodín odpovieme

Položiť otázku