FALA001

Alavis MSM 600 g

ID {{ productCode }}

Veterinárny prípravok pre kone proti zápalu a bolesti a na spevnenie kĺbov a šliach.

Dostupnosť

Produkt je dočasne vypredaný

Produkt teraz nemáme v ponuke. Porozhliadni sa po produktoch, ktoré máme na sklade.

Objednávacie číslo: FALA001

product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 29.99 €
Alavis MSM 600 g

Alavis MSM 600 g

32.00
29.99
Ušetríš 2.01 €
product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 29.99 €

Parametre

Forma sypké
Hmotnosť 600 g

Popis

Alavis™ MSM pre kone obsahuje ultra čistú podobu látky MSM v kombinácii so značkovými kolagénmi Collyss a Cartidyss.

Alavis™ MSM pre kone má preukázané analgetické (bolesť tíšiace) a antiflogistické (protizápalové) účinky. Znižuje produkciu mediátorov zápalu, napomáha zlepšeniu fyzickej kondície, spevňuje väzy a šľachy, chráni namáhané kĺby a zlepšuje ich funkciu. Pri užívaní prípravku Alavis™ MSM bolo zistené lepšie hojenie rán, preto je vhodné ho užívať u poúrazových a pooperačných stavov.

Alavis™ MSM pre kone sa vďaka svojim antioxidačným a detoxikačným účinkom podieľa tiež na odbúraní poškodeného kĺboveho tkaniva. Možno ho tiež úspešne využiť v alergológii pre zmiernenie alergických prejavov. Tiež podporuje obnovu srsti a kopytnej rohoviny.

Alavis™ MSM pre kone možno podávať aj preventívne, kedy v tele nie je zápal. Vtedy sa látka MSM využíva na regeneráciu a relaxáciu svalov a na spevnenie kolagénnych vlákien, ktoré sú nielen vo väzivách a šľachách, ale aj vo vláknitej zložke chrupaviek a kostí, a tým dôjde k spevneniu chrupaviek i kostného tkaniva. Pomocou látky MSM teda dochádza k spevneniu celého pohybového aparátu.

Alavis™ MSM pre kone je vhodný najmä pri týchto problémoch

 • pri chronickej myalgii (bolesti svalov) a pri svalových kŕčoch
 • pri degeneratívnych a zápalových postihnutiach pohybového aparátu, ako je zápal kĺbov (artritída), zápal kĺbovej hlavice (epifyzitis), zápal škáry kopytnej (laminitis)
 • pri ochorení strelky kopytnej
 • pri bolestiach bedrovej časti chrbtice (lumbalgie)
 • pri zápale pohrudnice (pleuritis)
 • pri prasklinách kopytného púzdra

Látky obsiahnuté v prípravku Alavis™ MSM pre kone

MSM - Metylsulfonylmetán je látka, obsahujúca organicky viazanú síru, ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, potlačenie zápalu a bolesti a na regeneráciu a relaxáciu svalov. Ďalej vykazuje silné antioxidačné a iné pozitívne účinky a je jedinečným zdrojom sírnych zlúčenín, ktoré v organizme pozitívne pôsobia, a to najmä v poškodenej kĺbovej chrupavke. Síra je okrem iného zapojená do procesu tvorby Kolagénu a Glukosamínov - základných stavebných látok kĺbových chrupaviek a spojivových tkanív.

Collyss® - Kolagén typu I v najvyššej kvalite - sa vyskytuje v silne zaťažovaných štruktúrach, ako sú šľachy a väzivové chrupavky. Je odolný v ťahu, a preto je veľmi dôležitý pre pevnosť šliach a tým aj pre spevnenie pohybového aparátu. Tento Kolagén sa ďalej vyskytuje v kostiach a koži. Kolagén typu I Collyss® je patentovo vyrábaný čistený kolagénový hydrolyzát, získavaný z chrupaviek morských rýb.

Cartidyss® - Kolagén typu II v najvyššej kvalite - udržuje tvar chrupavky a bráni jej deformácii. Kolagén typu II je súčasťou hyalínovej a elastickej chrupavky a je odolný v tlaku. Cartidyss® je čistený kolagénový hydrolyzát získavaný z chrupaviek rají.

Účinné látky (1000 G)

 • MSM - Metylsulfonylmetán - 994 g
 • Collyss® - 3 g
 • Cartidyss® - 3 g

Odporúčané dávkovanie

Hmotnosť koňa Iniciačná dávka (prvých 10 dní) denne
100 kg 2 odmerky
500 kg 6-10 odmeriek
 • Spôsob použitia: Prášok je možné podávať s kúskom potravy, zamiešať do jadra či melasy alebo podať priamo do papule. Prípravok Alavis™ MSM je biely kryštalický prášok bez sírneho zápachu.
 • Dĺžka užívania: Nie je časovo obmedzená. Pri dlhodobom podávaní neboli zaznamenané žiadne závažné vedľajšie účinky. Nejedná sa o doping, je možné ho podávať po celú dobu športovej sezóny.
 • Náš tip na dlhodobé podávanie: Alavis™ MSM pre kone + Alavis™ Duoflex - túto kombináciu odporúčame nadlhodobé podávanie koňom s chronickými problémami pohybového aparátu. Spoločné podávanie zabezpečuje regeneráciu kĺbových chrupaviek, zlepšenie ich lubrikácie, regeneráciu a relaxáciu svalov a spevnenie väzov a šliach, ktoré spevňujú celý pohybový aparát.

Zloženie

Účinné látky v 100 g v 600 g
MSM (etylsulfonylmetán) ''ultra pure grade'' 99,4 g 596,4 g
Cartidyss® - hydrolyzovaný Kolagén typu II 0,3 g 1,8 g
Colyss® - hydrolyzovaný Kolagén typu I 0,3 g 1,8 g

Doplňujúce informácie

 • Veterinárny prípravok je schválený ÚŠKVBL pod číslom 173-03 / C.
 • Skladujte uzavreté na suchom mieste pri izbovej teplote mimo priameho svetla.
 • Chráňte pred mrazom.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí.
 • Len pre zvieratá.

Výrobca: Lighthouse Internacional Inc., 1st Canadian Place, M5X5 1B5 Ontario, Kanada

Objavuje sa v kategóriách

Najlepšie hodnotené (3)

100
zákazníci, ktorí už nakúpili
66 %
zákazníkov doporučuje
Alavis MSM 600 g
Overený zákazník

4

Vzal jsem ho pro babičku a cití se lépe. Určitě to dá víc než nějaké rádoby kloubovky z lékáren.
Alavis MSM 600 g
Overený zákazník

4

POMOHL MI
Alavis MSM 600 g
Overený zákazník

3

beru dlouho. chut hrozna ale asi funguje

Otázky (0)

Čo ťa zaujíma o tomto produkte?

Spýtaj sa a my ti do 24 hodín odpovieme

Položiť otázku