FEKO002

Ekolife Natura Liposomal Cureit Curcumin (Lipozomálny Cureit Kurkumín) 250 ml

ID {{ productCode }}

Zápal (chronický i akútne), imunitný systém, mozog, nervový systém, starnutie (antioxidant).

Dostupnosť

Produkt je dočasne vypredaný

Produkt teraz nemáme v ponuke. Porozhliadni sa po produktoch, ktoré máme na sklade.

Objednávacie číslo: FEKO002

product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}
Ekolife Natura Liposomal Cureit Curcumin (Lipozomálny Cureit Kurkumín) 250 ml

Ekolife Natura Liposomal Cureit Curcumin (Lipozomálny Cureit Kurkumín) 250 ml

27.51
product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}

Parametre

Forma tekuté
Objem 250 ml
Špeciálne požiadavky vegan, vegetarián

Popis

ČO JE LIPOSOMAL CureIt® curcumin?

Lipozomálny transportný systém v kombinácii s bioaktívnou formou synergickej komplexu kurkumínu vyrobeného pod ochranou známkou CureIt® ponúka ideálne vstrebateľnosť a účinok. Kurkumínový komplex CureIt® je bezpečne zapuzdrený a chránený vo forme nanočastíc lipozómov, ktoré aktívne prestupujú stenou tenkého čreva a vstrebávajú sa prostredníctvom lymfatického systému priamo do krvného obehu.

Charakteristická je maximálna absorpcia a biologická dostupnosť, až o 1673 % vyššia ako u obyčajného kurkumínu. CureIt® obsahuje okrem bioaktívneho kurkumínu tzv. Synergický kurkumínový zložky (demethoxy kurkumín, bisdemethoxy kurkumín), ktoré umocňujú účinok produktu. Lipozómy sú zložené z prírodných fosfolipidov, ktoré sú základnými stavebnými kameňmi všetkých našich buniek, preto cez ich stenu bez problému prestupujú tzv. Pasívnym transportom.

Prirodzene sa lipozómy vyskytujú napr. v kolostre a materskom mlieku, kde je maximálna absorpcia a využiteľnosť absolútne nevyhnutná. Lipozomálne transportný systém ponúka po injekčnej aplikácii ďalšie najúčinnejší alternatívu k aplikáciu vybraných vitamínov, minerálov a antioxidantov priamo do krvného riečišťa a do miesta určenia, teda bunky.

lipozomálne TRANSPORTNÁ SYSTÉM + CureIt® KURKUMÍN = bioaktívne FORMA kurkumín (TECHNOLÓGIE PNS) + kurkumový KOMPLEX CNTM (COMPLETE NATURAL Turmeric MATRIX)

Patentovaný komplex CureIt® Curcumin v spojení s lipozomálne technológiou ponúka maximálne možné využitie telom. Kurkumín je jedna z účinných látok obsiahnutých v rastline Curcuma longa, ktorá je po stáročia veľmi dôležitou súčasťou ajurvédskej medicíny. Bolo u nej potvrdené viac ako 500 pozitívnych účinkov na ľudský organizmus, najmä v súvislosti s chronickým aj akútnym zápalom, ktorý je pôvodcom a sprievodným javom mnohých chorôb.

Kurkumín prijímaný zo stravy však bohužiaľ nemá takú biodostupnosť (dosahuje malých úrovní v krvnej plazme a tkanivách). Je to dané viacerými faktormi - nerozpustnosti kurkumínu vo vode, malú vstrebatelnosťou látky samostatne a najmä rýchlym spracovaním a odbúraním v tele.

Lipozomálny CureIt® Curcumin však ponúka riešenie. Podľa ajurvédskeho receptu obsahuje 50 % kurkumínu a 50 % ostatných účinných látok z kurkumy - demethoxycurcumin, bismethoxycurcumin, laktóny, seskviterpeny a ďalšie. Tie spolu s kurkumín tvorí prirodzený komplex synergická pôsobiacich a vzájomne sa posilňujúcich látok (CNTM = complete Natural Turmeric Matrix). Tieto látky sú pomocou takzvanej PNS (Polar-Nonpolar-Sandwich) technológia vložené medzi polárne a nepolárne molekuly (molekuly s nesymetricky a symetricky rozloženým elektrickým nábojom) a spojené do menšieho molekulárneho celku. To im uľahčuje priechod bunkovou stenou, ktorá inak vstupu kurkumínu bráni.

Mimo to však Liposomal CureIt® Curcumin spolieha na lipozomálne technológiu, ktorá zaisťuje bezkonkurenčne efektívnu dopravu molekúl kurkuminového komplexu k bunke. Liposomal Cureit® Curcumin tak z hľadiska vstrebateľnosti a využiteľnosti telom predstavuje absolútnu špičku.

Forma lipozómov navyše výrazne znižuje riziko gastrointestinálnych ťažkostí spojených s tradičnou suplementáciou, čo je bonus pre všetky vekové kategórie! Náš lipozomálne transportný systém ponúka vysoko vstrebateľnú receptúru bez obsahu umelých sladidiel, umelých farbív, alebo geneticky modifikovaných zložiek.

Profesor Dr. dr. Borut Strukelj, M.Sc. (Department for Pharmaceutical Biology at the Faculty of Pharmacy, Ljubljana) potvrdzuje, že lipozomálne metóda je pokročilá farmaceutická technológia, ktorá umožňuje, aby bola účinná látka lepšie chránená v zažívacom trakte, vstrebávala sa lepšie a rýchlejšie, a tak dosiahla vysokých koncentrácií v krvi.

KLINICKÉ ŠTÚDIE CureIt

V čOM JE rOZDIEL?

 • Lipozomálny transportný systém
 • Maximálna biodostupnosť a využiteľnosť aktívnych zložiek
 • Technológia PNS (Polar NonPolar Sandwich)
 • Priamy a chránený transport do telesných buniek
 • Bioaktívna zložka preverená klinickými štúdiami
 • Lipozómy Ekolife Natura sú stabilné pri nízkom pH, a preto tiež stabilné v žalúdočnej kyseline
 • Lipozómy Ekolife Natura sú vstrebávané miazgovými systémom
 • Lipozómy Ekolife Natura nie sú metabolizované pečeňou (odlišná cesta vstrebávanie)
 • Lipozómy Ekolife Natura sú do bunky vstrebávané pasívnym transportom (bez potreby ďalšej energie)
 • Vyrobené v Európe (GMO free)
 • Zdroj fosfolipidov: GMO free slnečnicový olej (EÚ)
 • Bez obsahu umelých sladidiel (sukralóza, aspartám, acesulfam, sacharín a ďalšie)
 • bez obsahu umelých farbív
 • Glutén free (bez lepku)
 • Soy free (bez sóje)
 • Sugar free (bez cukru)
 • vegan

Vzťah kurkumínu k zdraviu podľa tzv. ON HOLD zoznamu EFSA (Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín):

 • Kontrola zápalových reakcií
 • Antioxidant

Vzťah kurkumy k zdraviu podľa tzv. ON HOLD zoznamu EFSA (Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín):

 • Normálny trávenie
 • Normálny činnosť pečene
 • Normálny činnosť kardiovaskulárneho systému
 • imunitný systém - antioxidant
 • Normálny stav kĺbov a kostí
 • Normálny činnosť nervovej sústavy
 • Normálna funkcia dýchacieho systému
 • Normálny stav pokožky

ŠPIČKOVÁ ABSORPCIA A ZUŽITKOVATEĽNOSŤ

Lipozómy sú vyrobené z čistých fosfolipidov izolovaných zo slnečnicového lecitínu. Môžu mať rôzne veľkosti od niekoľkých nanometrov až po desiatky mikrometrov. V spojení s vodou formujú fosfolipidy mikroskopické štruktúry s dutinou uprostred vyplnenou vodou, obklopenú fosfolipidovými puzdrom. Vo vode uprostred fosfolipidu je potom možné rozpustiť iné molekuly, napríklad vitamín alebo glutatión, ktoré potrebujeme ľahkou cestou vstrebať do tela. A zatiaľ čo hydrofilné (vodu priťahujúci) molekuly môžu byť držané vnútri zapuzdreného jadra, hydrofóbne (vodu odpudzujúca) látky sa môžu rozpustiť do samotnej fosfolipidové membrány - takýmto spôsobom môžu lipozómy transportovať hydrofilné aj hydrofóbne molekuly. A práve vďaka týmto unikátnym vlastnostiam sú využívané ako matkou prírodou, napr. V materskom mlieku, tak aj špecializovanými producentmi, a to pri výrobe liekov alebo doplnkov stravy.

Hlavným benefitom využitie lipozómov pre transport mikronutrientov je to, že lipozómy samotné nie sú nijako narušené procesom trávenia pri prechode tráviacim traktom. Pri klasických doplnkov stravy telo totiž veľmi často rozbije veľa komplexných molekúl ešte predtým, než sú absorbované, prípadne je skrátka natoľko ľahko neabsorbuje, alebo následne metabolizuje a odbúra pečeňou, takže celková využiteľnosť je veľmi znížená.

Naproti tomu lipozómy sa vďaka svojej stabilite a ideálnej veľkosti bez problému vstrebávajú. Ale to nie je všetko. Rozdiel je tiež v rýchlejšej ceste, ktorou sa lipozómy dostávajú do krvného obehu a do bunky. Vďaka špecifickej molekulárnej forme sa lipozómy vstrebávajú prostredníctvom lymfatického systému, kedy tzv. Hrudným miazgovodov prestupujú priamo do krvného riečišťa. V nasledujúcom kroku sa vstrebávajú do všetkých buniek prostredníctvom tzv. Pasívnej difúzie. V tom je rozdiel oproti klasickým doplnkom s obsahom vitamínov a minerálov, ktoré v prvom kroku vstupujú do pečene, kde sú metabolizované a až následne sa dostávajú do krvného obehu.

Avšak lipozómy idú vo vstrebateľnosti ešte ďalej. Pomáhajú totiž transportovať aktívne molekuly priamo do bunkových procesov, kde sú mikronutrienty vyžadované vo veľkom množstve. Fosfolipidová dvojvrstva lipozómového je schopná sa zlúčiť s ostatnými dvojvrstvami ako treba bunková stena samotná - a takto je potom dopravovaný obsah lipozómového (vitamíny alebo iné prospešné látky) priamo do buniek.

O ZNAČKE Ekolife NATURA

Ekolife Natura je veľmi dynamická a úspešná spoločnosť zo Slovinska, špecializujúca sa na prémiové lipozomálne vitamíny, lipozomálne chelátované minerály a lipozomálne formulácie nutrientov preverené klinickými štúdiami. Spoločnosť založili v roku 2007 výživové špecialistky, sestry Tjasa a Tajča Pavček. Obrovskou motiváciou je im záujem o zdravý životný štýl, vzdelávanie sa, zdieľanie informácií a predovšetkým to, že sú obe mamičky troch detí. Pred tvorbou každého nového produktu sa preto pýtajú - dali by sme ho aj svojim deťom? Lepšie záruku kvality by sme nenašli. Lipozomálne vitamíny od Ekolife Natura sú úplnou špičkou z hľadiska vstrebateľnosti a využiteľnosti telom. Unikátna technológia lipozómov umožňuje transportovať účinné látky priamo k bunkám, takže vitamíny dosahujú v tele maximálneho možného účinku.

Odporúčané dávkovanie

 • 2×5 ml denne priamo do úst, alebo pridajte do pohára vody alebo džúsu.

Nutričné informácie

Počet dávok v balení: 60×1 ml 10 ml *
Cureit kurkumín 200 mg
* 10 ml zodpovedá dennej dávke. Balenie obsahuje 25 dávok.

Zloženie

 • Voda, emulgátor slnečnicový lecitín, zvlhčovadlo glycerol, kurkumín, stabilizátor xylitol, zahusťovadlo xantanová guma, konzervant sorban draselný, sladidlo steviol-glykozidy, antioxidant vitamín E (D-alfa-tokoferol).

Informácie

 • Doplnok stravy so sladidlom.
 • Po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 2 mesiacov.
 • Pred použitím pretrepať.
 • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
 • nie je náhrada pestrej stravy.
 • Skladujte v chlade, suchu, mimo dosahu detí.
 • Nadmerná konzumácia môže vyvolať laxatívne účinky.
 • Vhodné pre vegánov.

Výrobca: Ekolife natura d.o.o., Brodišče 28, 1236 Trzin, Slovinsko

Objavuje sa v kategóriách

Najlepšie hodnotené (0)

Produkt zatiaľ nikto neohodnotil. Buď prvý!

Pridať hodnotenie

Otázky (0)

Čo ťa zaujíma o tomto produkte?

Spýtaj sa a my ti do 24 hodín odpovieme

Položiť otázku