21.07 EUR

NaturLabs Kurkumín 3Complex 30 kapsúl

Chcete si udržať vitalitu a dobrú kondíciu na ceste k dlhovekosti? Kurkumín vás v tom skvele podporí. Lipozomálny rastlinná forma zaisťuje maximálnu možnú vstrebateľnosť a využiteľnosť tejto účinnej látky.

Tento produkt už nemáme v ponuke

Tento produkt je už za svojím športovým vrcholom. Pozri sa na ponuku a vyber si nový produkt, ktorý garantuje, že lepšie zodpovedá súčasným požiadavkám športovcov.

Objednávacie číslo: FNLA006

NaturLabs Kurkumín 3Complex 30 kapsúl

NaturLabs Kurkumín 3Complex 30 kapsúl

Tento produkt už nemáme v ponuke

Parametre

Forma kapsule
Veľkosť balenia (kapsule) 30 kapsúl
Špeciálne požiadavky vegan, bez lepku

Popis

Chcete si udržať vitalitu a dobrú kondíciu na ceste k dlhovekosti? Kurkumín vás v tom skvele podporí. Nie nadarmo býva táto aktívna zložka získaná zo "zlatého koreňa" čiže kurkumy v tradícii ázijského liečiteľstve považovaná za prameň zdravia a večnej mladosti.

Lipozomálne rastlinná forma zaisťuje maximálnu možnú vstrebateľnosť a využiteľnosť tejto účinnej látky.

Zoznámte sa s kurkumín

Kurkumín je flavonoid, teda prírodné farbivo, získané z rastliny kurkumovník dlhý (Curcuma longa), pochádzajúci z Ázie. Koreň tejto rastliny sa po rozdrvení používa ako tradičné žlté korenie zvanej "indický šafran", ktorý sa preslávil najmä v indickej kuchyni ako základ zmesi karí.

Kurkuma obsahuje len 3 % tejto účinnej látky. Pre získanie vyššia koncentrácia kurkumínu je potrebné extrahovať ho z podzemku (čiže pakořene) rastliny.

Aktívnych látok kurkumoidov v rastline existuje hneď niekoľko typov. Ako napovedá samotný názov tohto produktu, funkčná zložka lipozomálneho kurkumínu 3Complex je tvorená synergickým pôsobením 3 obsiahnutých kurkumoidov: z 85-90 % kurkumínu, zo 7-9 % demethoxykurkuminu az 2-3 % bisdemethoxykurkuminu.

Příběh kurkumínu

Kurkuma, poťažmo kurkumín sa úspešne využíva už vyše 4000 rokov v ľudovom liečiteľstve. Táto substancia si udržuje veľmi dôležité postavenie v rámci ajurvédy aj tradičnej čínskej medicíny. Výrazne žltý prášok s priezviskom Zlatá Bohyňa bol od nepamäti považovaný za jeden z najväčších darov prírody so širokým spektrom účinku.

Pre svoj značný terapeutický potenciál je aj v západnej vede kurkumín predmetom mnohých štúdií. Patrí medzi tie nejprozkoumanější prírodné látky s celou škálou skvelých prínosov pre ľudský organizmus. Všeobecne je radený medzi fytonutrienty s najsľubnejším využitím.

K čomu všetkému kurkumín pozitívne prispieva?

Kurkumín je známy pre celý rad benefitov, ktoré z neho možno čerpať. Najnovšia Veeck štúdie skúmajú kurkumín pre jeho antioxidačné účinky. Dlhodobé užívanie tohto prírodného klenotu podporuje zdravie, krásu a udržanie vitality.

Ľudia, ktorí si chceli uchovať dlhé mladosti, tradične užívali kurkumu a verili, že im v tom pomôže. Kurkumín svedčí našej pokožke, prospieva tiež pohybovému aparátu. Býva používaný pre udržanie normálnej činnosti nervovej sústavy a napomáha normálnemu tráveniu.

K čomu všetkému prispieva kurkuma dlhá?

 • K normálnej funkcii imunitného systému
 • K normálnemu trávenie
 • K normálnej činnosti pečene
 • K normálnej činnosti kardiovaskulárneho systému
 • K normálnemu stavu kostí a kĺbov
 • K normálnej činnosti nervovej sústavy
 • K normálnu funkciu dýchacieho systému

Kto môže oceniť lipozomálny kurkumín?

 • Ten, kto sa zaujíma o antioxidanty
 • Ten, kto rieši problémy s trávením
 • Ten, kto rieši tému krvného cukru
 • Ten, kto rieši téma cholesterolu
 • Ten, kto chce udržať fit svoj mozog
 • Ten, kto sa snaží dlhodobo udržať svoje zdravie

Prečo konzumovať kurkumín z doplnkov stravy?

Možno sa pýtate, prečo si kupovať špeciálny doplnok stravy, keď je kurkumín predsa prítomný aj v obyčajnom korenie. Áno, to je síce pravda, ale ako už bolo povedané: kurkuma obsahuje tejto aktívnej látky len 3 %.

Naviac konzumácia samotnej kurkumy nám nezabezpečí absorbciu dostatočného množstva kurkumínu do organizmu. Kurkuminoidy získané laboratórne extrakciou z kurkumy, podanej v dobre biologicky dostupnej forme (obzvlášť tej lipozomálny), mnohonásobne zvyšujú účinnosť a celkový efekt na organizmus.

Prečo lipozomálny kurkumín?

Väčšina bežných doplnkov stravy v prášku či vo forme tabliet nie je naším telom dostatočne absorbovaná. Ešte v priebehu transportu sú v tráviacom trakte suplementy rozkladané tráviacimi enzýmami a žalúdočnými šťavami. A tak sa na miesto určenia dostane naozaj len malé percento účinnej látky.

Lipozomálne forma kurkumínu prináša revolúciu vo vstrebateľnosti!

Prečo? Lipozomálny obal tento proces eliminuje a chráni účinnú látku. Lipozómy sú molekuly, ktorých vonkajší obal je tvorený zdravými tukmi (prírodnými fosfolipidy), ktoré obaľujú obsiahnuté funkčné zložky. V priebehu vstrebávanie z čreva tento tukový obal poskytuje aktívnej látke ochranný kryt. Lipozomálny vačok je prirodzeným spôsobom absorbovaný cez stenu čreva do krvného riečišťa as ním aj neporušená molekula kurkumínu ukrytá vo vnútri, ktorá je potom z krvi ľahko vstrebávaná priamo do buniek.

Výhody lipozomálny formy doplnkov stravy

 • Lepší transport aktívnych látok na miesto určenia - skrze črevnú stenu do krvného riečišťa a odtiaľ ľahké vstrebanie priamo do buniek
 • Perfektné biologická dostupnosť a využiteľnosť pre organizmus
 • Lipozomálne vrstva účinnej látky chránia proti degradácii v tráviacom trakte
 • bez pachuti, dlhá trvanlivosť a čistota (bez Additiv) - to všetko vďaka sypkej forme

O čo ide?

Všetky účinné látky sú do buniek transportované prostredníctvom patentovanej lipozomálny štruktúry prírodných fosfolipidov, ktorá zaisťuje najvyššiu známu biodostupnosť v ľudskom organizme.

lipozomálne forma zvyšuje vstrebateľnosť kurkumínu až o dvadsaťnásobok a umožňuje bunkovú absorpciu z viac ako 90 %. Mimo to lipozomálny forma doplnkov stravy prináša vášmu telu celý rad benefitov doložených množstvom klinických štúdií.

Unikátna technológia na molekulárnej úrovni

Lipozomálne formy vitamínov a minerálov sú v medicíne s úspechom využívané už pekných pár rokov za účelom zvýšenia absorpcie aktívnych látok do organizmu.

Lipozomálne doplnky stravy od NaturLabs využívajú 100% prírodný technológiu LipoCellTech, ktorá zaisťuje ich dokonalú vstrebateľnosť. Tak môžete konečne pocítiť skutočný efekt suplementácia.

Konkrétne to funguje tak, že molekula účinnej látky je počas spracovania obalená fosfolipidové vrstvou. Tá je veľmi podobná našim bunkám, preto ju bunky jednoduchšie prijmú a obsah ľahko preniká dovnútra. Vrstva fosfolipidov jednak chráni aktívnu látku pri prechode tráviacim traktom, aby nedošlo k jej predčasnej degradácii. Zároveň tiež umožňuje hladký transport aktívnej látky priamo do buniek.

Takáto lipozomálny štruktúra je telu vlastný a po doručení funkčné zložky do bunky sa samotnej fosfolipidy stanú výživou pre obal bunky, kde pomáhajú k regenerácii buniek a tkanív.

Prečo uprednostniť sypké lipozomálny doplnky stravy v kapsuliach?

Lipozomálne doplnky stravy sa vyrábajú v sypkej a tekutej forme. Aké sú výhody kapsúl naplnených práškom oproti rozšírenej tekutej forme?

 • Kapsule s práškom sú jednoducho prenosné, vhodné na cestovanie a pohodlné na užívanie.
 • Sypká forma našich doplnkov stravy je iba čistým práškom bez aditív. Samozrejme teda neobsahuje žiadne plnivá, konzervanty či neaktívne látky.
 • Oproti tekutým formám, ktorých nevábna chuť je často maskovaná dochucovadlami, má prášok v prírodnej kapsli úplne neutrálna chuť.
 • Prášok balený v kapsule vydrží oveľa dlhšie. Na rozdiel od tekutých suplementov, ktoré je nutné po otvorení rýchlo spotrebovať, prášková forma má dlhšiu trvanlivosť a je viac stabilný.
 • Doplnok stravy je 100% vegan, GMO free.

Prečo sme si vybrali NaturLabs?

Firma NaturLabs je česká značka, ktorá hľadá inšpiráciu v daroch prírody a zároveň v najnovších odborných poznatkoch z oblasti biochémie. Vyvíja produkty na rastlinnej báze, ktoré majú pozitívny vplyv na špecifické funkcie organizmu človeka s fokusom na kvalitu a čistotu produktu bez pridania umelých aditív.

Spojením vedeckého prístupu a inšpirácie z prírody vyvíja produkty prémiovej kvality s vysokou funkčnosťou a účinnosťou. Pritom kladie dôraz na maximálnu efektivitu účinných látok podloženou aktuálnymi vedeckými výskumami.

Potravinové doplnky sú vyrábané s najväčšou možnou ohľaduplnosťou voči prírodným zdrojom. Firma NaturLabs usiluje o minimalizáciu negatívnych dopadov na životné prostredie spôsobené jej existenciou.

Cieľom NaturLabs je vyrábať potravinové doplnky prospešné všetkým živým bytostiam pre ich telesné i duševné zdravie, aby im umožnili dosiahnuť plný potenciál bytia.

Odporúčané dávkovanie

 • 1-2 kapsule počas jedla
 • Dostatočne zapiť s vodou

Kontraindikácie:

 • Nie je vhodné brať zároveň s liekmi na riedenie krvi. Užívanie je potrebné konzultovať s lekárom. Interakcia medzi látkami je hodnotená ako mierna, teda môže, ale nemusí dochádzať k ovplyvneniu.
 • Užívanie môže ovplyvniť účinok liekov k redukcii žalúdočných kyselín (ide o lieky s účinnými látok: cimetidín, Famotidine, ranitidín, ezomeprazol, omeprazolu a lansoprazol).
 • Môže zosilniť účinok liekov u cukrovky a zvýšiť tak riziko hypoglykémie.

Kto by sa mal kurkumínu vyhnúť:

 • Kurkumín by nemali užívať ľudia so žlčníkovými kameňmi.
 • Pozor musia dať aj ľudia so zlou absorpciou železa a ľudia s anémiou, ak sa rozhodnú používať kurkumín dlhodobo vo veľkých dávkach.

Nutričné informácie

1 kapsula
LipoCellTech™ Lipozomálne patentovaná zmes: fosfolipidy kyseliny palmitoolejové, získané zo slnečnice (non - GMO) 150 mg
kurkuminoidy (z extraktu kurkumy) 260 mg

Zloženie

 • kurkuminoidy (z extraktu kurkumy), LipoCellTech™ Lipozomálne patentovaná zmes: fosfolipidy kyseliny palmitoolejové, získané zo slnečnice (non - GMO), vegánska kapsule z Hydroxypropylmetylcelulóza.

Informácie

 • Doplnok stravy.
 • Balenie obsahuje 30 kapsúl. Balenie vydrží na 1 mesiac pri dávkovaní 1 kapsula denne.
 • Skladujte na chladnom, temnom a suchom mieste.
 • Uchovávajte pri izbovej teplote.
 • Ukladajte mimo dosahu detí.
 • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
 • nie je náhradou pestrej stravy.
 • nie je určené deťom do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.

Objavuje sa v kategóriách

Najlepšie hodnotené (0)

Produkt zatiaľ nikto neohodnotil. Buď prvý!

Pridať hodnotenie

Otázky (0)

Čo ťa zaujíma o tomto produkte?

Spýtaj sa a my ti do 24 hodín odpovieme

Položiť otázku