FCZV069

Czech Virus Pure L-Citrulline 350 g

ID {{ productCode }}

Prírodne fermentovaný L-Citrulín. Aminokyselina, ktorá sa využíva na tvorbu NO.

Dostupnosť

Produkt je dočasne vypredaný

Produkt teraz nemáme v ponuke. Porozhliadni sa po produktoch, ktoré máme na sklade.

Objednávacie číslo: FCZV069

product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}
Czech Virus Pure L-Citrulline 350 g

Czech Virus Pure L-Citrulline 350 g

17.99
product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}

Parametre

Forma sypké
Dávok v balení 70 dávok
Hmotnosť 350 g
Špeciálne požiadavky vegan, vegetarián, bez laktózy, bez lepku, bez umelých sladidiel

Popis

Produkt Pure L-Citrulline ponúka 100% čistý L-citrulín, aminokyselinu, ktorá sa medzi športovcami využíva hlavne na tvorbu NO. Náš produkt obsahuje citrulín, ktorý je prírodne fermentovaný a neobsahuje žiadne syntetické formy.

Citrulín v tele vzniká pri procese zvanom močovinový cyklus, čo je jeden zo základných spôsobov, akými človek odstraňuje z tela nadbytočný dusík. Celý tento cyklus začína reakciou amoniaku s oxidom uhličitým, z čoho vzniká karbamoylfosfát a ADP a anorganický fosfát. Práve karbamoylfosfát vstupuje do reakcie s ornitínom, a tak sa syntetizuje citrulín.

Dôvody potreby Citrulínu

 • Potreba oxidu dusnatého. L-citrulín je jedna z troch aminokyselín, ktoré sa zúčastňujú močovinového cyklu spoločne s L-arginínom a L-ornitínom. Užívanie L-citrulínu zvyšuje úroveň hladiny ornitínu a arginínu a zlepšuje proces recyklácie amoniaku a metabolizmus oxidu dusnatého. V dôsledku toho sa používa v oblastiach, kde je relevantný oxid dusnatý: pri erektilnej dysfunkcii spôsobenej vysokým krvným tlakom, pri atletickom výkone a kvôli kardiovaskulárnemu zdraviu. Existuje len veľmi málo potravín, ktoré majú významné množstvo citrulínu.
 • Vplyv na únavu a vytrvalosť. Výskum naznačuje, že L-citrulín znižuje únavu a zvyšuje vytrvalosť pri aeróbnom aj anaeróbnom cvičení. Zatiaľ nie je dostatok dôkazov na podporu tvrdenia, že suplementácia L-citrulínom zlepšuje výkon počas cvičenia. Je potrebný ďalší výskum erektilnej dysfunkcie a krvného tlaku, ale malé množstvo výskumu podporuje priaznivý účinok. Citrulín sa tiež veľmi významne podieľa na znížení hladiny amoniaku v tele, čo je dôležité hlavne pre športovcov s vyšším obsahom bielkovín v strave.
 • Citrulín verzus arginín. Výskumy naznačujú, že užívanie citrulínu je lepšou voľbou, než užívanie samotného arginínu. Použitie citrulínu vedie k vyššej a konzistentnejšej hladine arginínu v tele ako pri užívaní arginínu samotného. Citrulín sa podľa potreby veľmi ľahko premieňa na arginín a tiež sa lepšie absorbuje ako arginín. Týmto spôsobom je citrulín pre telo lepším zdrojom arginínu, a to bez vedľajších účinkov, ktoré arginín bezpochyby má. Pri citrulíne sa nepreukázali žiadne vedľajšie účinky a na rozdiel od L-arginínu nemajú vysoké dávky za následok gastrointestinálne rozrušenie.
 • Citrulín verzus citrulín-malát. Citrulín malát je citrulín naviazaný na kyselinu jablčnú a rôzni sa v pomere - napríklad Beast Virus obsahuje Citrulin malát v pomere 2:1, teda 2/3 sú citrulín a 1/3 kyselina jablčná. Táto forma má všeobecne lepšie využitie pre vytrvalostné športy. Pure L-Citrulline, obsahuje prírodne fermentovaný, farmaceuticky čistý 100% L-citrulín, ktorý je vhodný hlavne na zvýšenie NO. Zvýšenie hladiny oxidu dusnatého je hlavný dôvod, prečo väčšina ľudí citrulín užíva. Práve ten totiž hrá pomerne zásadnú úlohu v okysličovaní svalu, dokáže roztiahnuť cievy, a teda zvýšiť prietok krvi a prísun živín do pracujúceho svalu.

Pure L-Citrulline

Na našom trhu stále prevláda názor, že najvhodnejším suplementom na napumpovanie a vyplavenie rastového hormónu je arginín. Tento názor je však veľmi zastaraný a veľa štúdií jasne potvrdilo, že suplementácia L-citrulínom je vhodnejšia. Niektoré zdroje uvádzajú, že citrulín je až dvakrát silnejší ako samotný arginín. To znamená, že rovnaký účinok dosiahnete pri použití 2,5 gramov citrulínu v porovnaní s 5 gramami arginínu. Pri vyššom dávkovaní má navyše arginín vedľajšie účinky (žalúdočné kŕče, opary...), ktoré citrulín nemá ani pri mega vysokých dávkach. Navyše je náš produkt vytvorený pomocou fermentácie z rastlinných zdrojov bez syntetických foriem. Z nášho pohľadu je teda užívanie arginínu úplne zbytočné a odporúčame užívanie L-citrulínu. Dávkovanie odporúčame určiť aj podľa vašej predtréningovky.

Odporúčané dávkovanie

 • Užite 1 dávku (5 g) s vodou alebo iným nápojom (instantné BCAA, preworkout) a vypite zhruba 30 minút pred fyzickou aktivitou.
 • Vyššie dávkovanie konzultujte s profesionálnym trénerom.

Nutričné informácie

Účinná látka v dávke (5 g)
L-Citrulín 5 000 mg

Zloženie

 • L-Citrulín (fermentovaný z prírodných zdrojov).

Doplňujúce informácie

 • Doplnok stravy.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí.
 • Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
 • Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.
 • Skladujte v suchu pri teplote 10-25 °C mimo dosahu priameho slnečného žiarenia.
 • Chráňte pred mrazom.
 • Výrobca neručí za prípadné škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním.
 • Po otvorení spotrebujte do pol roka.
 • Výrobok neslúži ako náhrada pestrej stravy.
 • Nie je vhodné pre osoby do 18-tich rokov.
 • NIKDY NEPREKRAČUJTE odporúčané dávky!
 • Pred užívaním sa vždy poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom!
 • Vyrobené v zariadení spracúvajúcom mlieko, sóju, vajcia, kôrovce, orechy, arašidy, lepok a výrobky z nich.

Výrobca: Czech Nutrition, s. r. o., Spodní 673/8, 625 00 Brno, Česká republika

Objavuje sa v kategóriách

Najlepšie hodnotené (0)

Produkt zatiaľ nikto neohodnotil. Buď prvý!

Pridať hodnotenie

Otázky (0)

Čo ťa zaujíma o tomto produkte?

Spýtaj sa a my ti do 24 hodín odpovieme

Položiť otázku