FMYO055

MyoTec L-Glutamine 250 g

ID {{ productCode }}

100% čistý L-glutamín super-prémiovej kvality.

Dostupnosť

Produkt je dočasne vypredaný

Produkt teraz nemáme v ponuke. Porozhliadni sa po produktoch, ktoré máme na sklade.

Objednávacie číslo: FMYO055

product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}
MyoTec L-Glutamine 250 g

MyoTec L-Glutamine 250 g

15.00
10.52
Ušetríš 4.48 €
product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 10.52 €

Parametre

Forma sypké
Hmotnosť 250 g

Popis

 • L-glutamín získaný fermentačný technológií
 • 100% čistý L-glutamín super-prémiovej kvality
 • Svalová hmota, regenerácia, tráviaci systém
 • Perfektný pre funkčný tréning, fitness, crossfit aj klasický bodybulding, vytrvalostné športy

Svalová hmota a regenerácia

Pri intenzívnej fyzickej záťaži dochádza vo svaloch k tzv. katabolickým procesom, pri ktorých vzniká bunková energie, zároveň však dochádza k rozpadu látok. Aby telo zabránilo nadmernej degradácii svalovej hmoty pri fyzickej záťaži, prirodzene produkuje látky podporujúce regeneráciu a tiež proteosyntézu. Na prednom mieste medzi nimi je glutamín, aminokyselina tvoriaci až 60% aminokyselín v kostrovom svalstve. Pri zvýšenej záťaži vplyvom intenzívneho tréningu (popr. Aj nezdravého životného štýlu alebo nadmerného stresu) však telo nestačí samo jeho potrebu pokrývať. Syntéza glutamínu v takom prípade prebieha na úkor syntézy iných aminokyselín, dochádza aj k čerpaniu glutamínu zo svalov, a preto aj k degradácii svalovej hmoty. Preto sa veľmi oplatí ho suplementovať. Je tým pozitívne ovplyvnená regenerácie, ale aj proteosyntéza.

Regenerácia

Z kyseliny glutámovej, cysteínu a glycínu je v tele vytváraný glutatión, jeden z najsilnejších antioxidantov. Jeho vlastnosti priamo súvisí s potlačením aktivity tzv. Voľných radikálov. Pri ich nadmernom výskyte v organizmus vzniká tzv. Oxidačný stres, ktorý je z dlhodobého hľadiska východiskovým stavom pre predčasné starnutie organizmus a rozvoj väčšiny ochorení. Pri nedostatočnej schopnosti tela činnosť voľných radikálov potláčať klesá celková kondícia organizmu.

Tráviaci systém

Z glutamínu je z veľkej časti tvorená črevnej sliznice. A pretože od nášho tráviaceho systému a najmä stavu čriev sa odvíja náš celkový stav, je starostlivosť o ne absolútne nevyhnutnou súčasťou starostlivosti o celé telo. Črevnej sliznice môže byť poškodená najmä nekvalitné stravou, nadmerným užívaním liekov, konzumáciou alkoholu, dlhodobým stresom alebo emočným vypätím. Kvôli poškodené črevnú sliznicu potom do organizmu prenikajú nežiaduce látky a znižuje sa celková kondícia vrátane fyzickej výkonnosti. Ak však máme črevá v poriadku, lepšie vstrebávame doplňované makro aj mikronutrienty a naša celková kondícia rastie.

Prečo voliť fermentovaný L-glutamín

Odporúčame uprednostniť tzv. fermentovanú formu L-Glutamínu, pred tzv. syntetickou formou, ktorá môže obsahovať vďaka chemickému spôsobu produkcie zvyšky prchavých organických nečistôt a nežiaducich (často toxických) R-foriem. Naopak L-Glutamín pochádzajúce z mikrobiálne fermentácie patrí k nejvyužitelnějším prírodným produktom garantujícím maximálnu čistotu a spĺňajú ešte koncept "Green Enviromental Protection". Z vyššie spomínaných dôvodov je syntetická produkcia aminokyselín v mnohých krajinách, ako je napr. Japonsko, alebo Kórea zakázaná. Povolená je naopak napr. V USA, alebo Číne. Syntetická produkcia aminokyselín je až o 50% lacnejšie ako prírodná cesta, teda fermentačnej technológie.

O projekte MyoTec

Nabite sa pozitívnou energiou! MyoTec je športová výživa vyrobená z čistých a kvalitných surovín, to všetko s nulovým obsahom umelých sladidiel a minimalizovaným obsahom balastných aditív. So značkou MyoTec viete úplne presne, čo do svojho tela dostávate. Čo je vzhľadom k maximálnej fyzickej výkonnosti a zdravie dôležitejšie?

Celý projekt vznikol ako prvý svojho druhu v roku 2011 a to v nadväznosti na najnovšie trendy a požiadavky v oblasti zdravého životného štýlu aa aktívny fyzickej výkonnosti (cross-funkčné tréning, body weight training, fitness, bojové športy atď.). Značka MyoTec je 100% v slovenských rukách a dôrazne sa dištancuje od obvyklých marketingových trikov a predaja lacných surovín druhej akosti. Všetky produkty sú GMO free a rBGH / rBST free.

Odporúčané dávkovanie

 • Počas tréningových dní je základná denná dávka 5 g po tréningu.
 • Ďalšie dávku 5 g môžete zaradiť večer pred spaním.
 • V netréningové období môžete zaradiť pauzu alebo pokračovať v pravidelnom dávkovaní, a to 2× denne 5 g.
 • Druhú dávku užite večer pred spaním.

Nutričné informácie

Počet dávok v balení: 50×5 g 100 g
Energetická hodnota 1700 kJ / 400 kcal
Tuky < 0,1 g
- z toho nasýtené mastné kyseliny < 0,1 g
Sacharidy < 0,1 g
- z toho cukry < 0,1 g
Bielkoviny 100 g
Soľ < 0,1 g
Obsah aminokyselín na 100 g
L- glutamín 100 g

Zloženie

 • L-glutamín 100 % (zdroj fermentácia).

Informácie

 • Doplnok stravy.
 • Nie je určené pre deti, mladistvých, tehotné a dojčiace ženy.
 • Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.
 • Neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí.
 • Skladujte v suchu a chlade pri teplote do 21 °C, mimo priame slnečné žiarenie.

Výrobca: ForActiv.cz, s.r.o., Plotní 75, 60200 Brno

Objavuje sa v kategóriách

Najlepšie hodnotené (0)

Produkt zatiaľ nikto neohodnotil. Buď prvý!

Pridať hodnotenie

Otázky (0)

Čo ťa zaujíma o tomto produkte?

Spýtaj sa a my ti do 24 hodín odpovieme

Položiť otázku