scroll_to_content

MÁME VIAC AKO ...

4 mil. expedovaných objednávok
120 000 položiek vo vlastnom sklade
10 000 variant produktov
200 noviniek
150 značiek
500 000 rozdaných darčekov

Natu Epsomská soľ 1000 g

Epsomská soľ alebo horká soľ je známa svojimi blahodarnými účinkami pre zdravie. Pomáha pri relaxácii a regenerácii organizmu nielen po športovom výkone.
Zaregistrujte sa, prihláste sa a získajte až 10% zľavu na tento produkt!
9.00 €
-13% -1.13 €
{{ price || initialPrice | formatPrice }}
image/svg+xmluniE618

Doprava ZADARMO Objednajte nad 60 €.

product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 7.87 €

Značka: Natu Objednávacie číslo: FNAT143

Natu Epsomská soľ 1000 g

Epsomská soľ alebo horká soľ je známa svojimi blahodarnými účinkami pre zdravie. Obsahuje minerály horčíka a síranu, ktoré sa ľahko vstrebávajú cez kožu a preto je kúpeľ ideálnou voľbou, ako doplniť tieto minerály dôležité pre telo. Pomáha pri relaxácii a regenerácii organizmu nielen po športovom výkone.

Epsomská soľ je zlúčenina horčíka a síranu. Horčík je pre organizmus veľmi dôležitý, znižuje zápaly, pomáha funkciu svalov a nervov a pomáha produkovať hormón zodpovedný za pocit šťastia - serotonín. Sírany sú tiež veľmi podstatné, zlepšujú vstrebávanie živín do tela a naopak pomáhajú vyplavovať toxíny a tiež zmierňujú migrény.

Blahodarné účinky kúpeľa pocítite hneď po prvom vyskúšaní - uvoľňuje nervový systém, pomáha pri hojení kožných problémov, tíši bolesti chrbta a končatín, uvoľňuje svalové napätie a pomáha zbavovať telo škodlivých látok. Pravidelné kúpele majú tiež vplyv na srdcový rytmus, znižujú krvné zrazeniny a tiež krvný tlak. Kúpeľ pomáha tiež tíšiť bolesti nôh, zbavuje opuchov, zmäkčuje stvrdnutú kožu na pätách. Po kúpeli sa po všetkých ohľadoch budete cítiť ako znovuzrodení.

Výhody

  • Prírodné zdroj horčíka
  • Vhodné pre prípravu relaxačné a regeneračné kúpele
  • Pomáha zbavovať sa fyzického i psychického napätia

Využitie 

Epsomskou soľ možno využiť aj k ďalším účely, teda môžeme si z nej pripraviť peeling, ktorý pomáha zredukovať celulitídu na zadku a stehnách alebo možno pridať do čistiaceho gélu a použiť na tvár. Omladzuje, hydratuje pokožku a samozrejme čistí.

Môžete použiť tiež na vlasy pridaním epsomské soli do kondicionéru. Vďaka vysokému obsahu minerálov môžu vlasy vyzerať plnšie a možno tak opraviť a posilniť poškodené končeky vlasov, vhodné hlavne pri problémoch s krepovatými vlasmi. Ak máte problém s mastnými vlasmi, tak práve epsomská soľ vie prebytočný maz nasiaknuť a zbaviť vás tak tohto problému.

Prispieva k zníženiu zadržiavania vody a proti nadúvaniu. Použite epsomskou soľ do kúpeľa s 2 hrnčeky soli 3× týždenne, čo má vplyv na zníženie zadržanej vody v bruchu a teda efektom je ploché bruško. Tieto kúpele tiež pomáhajú proti nadúvaniu.

Pôsobí ako preháňadlo pri zápche, používa sa pri detoxikácii organizmu, očiste tráviaceho ústrojenstva, obnovenie rovnováhy pH, očisty žlčníka a hrubého čreva, proti nafouklému bruchu, tlaku a nadúvanie. Pomáha proti únave a nechutenstvo.

Epsomská soľ chutí horko a v potravinárstve možno využiť napr. k pečeňovej očiste, upravuje pH, má protihrudkujúce a spevňujúce účinky. Pridáva sa do prášku na pečenie, do mlieka, syrov, chleba alebo ako doplnok stravy a do minerálnych vôd.

Vedeli ste, že?

Epsomská soľ nie je Glauberova soľ a je dôležité je nezamieňať hlavne pri očiste čriev, pretože Epsomská soľ je síran horečnatý, ktorý nezaťažuje toľko obličky ako zloženie Glauberovu soli (síran sodný).

Výrobca: Natu s.r.o., Žatecká 41/4, 110 00 Praha 1, Česká republika

Parametre

Forma sprej
Hmotnosť 1000 g

Najlepšie hodnotené

(Hodnotilo 0 užívateľov)

    Produkt zatiaľ nebol hodnotený, buďte prvý!

Napíš svoje hodnotenie produktu Natu Epsomská soľ 1000 g0 % 100 %