6.2 EUR

Alavis Maxima C-Max Immune 4 30 kapsúl

Komplex vitamínov a minerálov v organickej bioaktívne forme pre podporu imunity.

Tento produkt už nemáme v ponuke

Tento produkt je už za svojím športovým vrcholom. Pozri sa na ponuku a vyber si nový produkt, ktorý garantuje, že lepšie zodpovedá súčasným požiadavkám športovcov.

Objednávacie číslo: FALA014

Alavis Maxima C-Max Immune 4 30 kapsúl

Alavis Maxima C-Max Immune 4 30 kapsúl

Tento produkt už nemáme v ponuke

Parametre

Forma kapsule
Veľkosť balenia (kapsule) 30 kapsúl

Popis

Komplex vitamínov a minerálov v organickej bioaktívne forme pre podporu imunity.

 • Vitamín C, vitamín D, zinok a selén prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému.
 • Vitamín C, zinok a selén prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom.
 • zinok prispieva k správnej syntéze DNA a normálny plodnosti a reprodukcii.
 • Vitamín C prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy.
 • Vitamín C prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy a k správnej funkcii psychiky.
 • Vitamín C prispieva k regenerácii redukovanej formy vitamínu E.
 • Vitamín C prispieva k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému počas intenzívneho fyzického výkonu a po ňom. Priaznivý účinok sa dosiahne pri dennom príjme 200 mg denne navyše k odporúčanému dennému prívodu vitamínu C.

Nutra-C™

Nutra-C™ je značková forma vitamínu C, mierne pôsobiace na žalúdok, preto je vhodná aj pre citlivé osoby. Jedná sa o vysoko biologicky dostupnú formu a silný antioxidant, ktorý sa vyznačuje rýchlou absorpciou, lepšie retenciou, tj. Udržaním v organizme, nižšia stratou v moči a absenciou tráviacich ťažkostí po konzumácii.

Vitamín C má priame antioxidačné vlastnosti, ktoré prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Oxidatívny stres je ovplyvňovanie buniek organizmu prebytočným množstvom nepárových voľných elektrónov napr. Z reaktívnych druhov kyslíka počas prirodzených chemických reakcií v organizme človeka. Vitamín C tiež prispieva k nepriamej antioxidačnej ochrane regeneráciou iných antioxidantov, ako je napr. Vitamín E.

Kyselina threonová je aktívnym metabolitom vitamínu C - kyseliny askorbovej a jej vápenatá soľ L-threonát vápenatý je ako forma vápnika súčasťou ďalších chemických reakcií pri spracovaní minerálov a ďalších živín v organizme. L-askorbát vápenatý znižuje kyslosť tejto značkové zmesi vitamínu C. Vápnik a horčík ako dvojmocné ióny musí byť v organizme človeka prijímané v správnom optimálnom pomere. Preto bola pridaná ďalšia časť vitamínu C vo forme L-askorbátu horečnatého pre podporu prirodzenej chemickej a biologickej rovnováhy medzi týmito minerálmi. Tieto molekuly vitamínu C podporujú jeho biologickú dostupnosť, zadržiavanie v tele a ako zdroj vitamínu C poskytujú silnú imunitnú podporu organizmu.

Vitamín D3

Vitamín D je známy ako kľúčový hráč v mnohých procesoch v ľudskom tele, vrátane jeho úloha u vrodenej a adaptívne imunity. Vybraný vitamín D3 - cholekalciferol je v mikrokapsulové a vo vode dispergovateľné forme, ktorá poskytuje ochranu pred svetlom a kyselinami a zabraňuje vzájomnej interakcii s inými zložkami potravy, čím zvyšuje účinnosť produktu.

Cez schopnosť syntetizovať vitamín D v našom tele v epidermálna vrstve kože sa však často nachádza nedostatočné množstvo vitamínu D3 v ľudskom sére. Najmä počas jesene a zimy sa odporúča venovať pozornosť príjmu tohto vitamínu.

Zinok

Zinok je základný stopový prvok, ktorý je súčasťou rôznych bunkových funkcií, ako sú prevod signálu, transkripcie a replikácie častí buniek. Okrem iného zinok prispieva k správnej syntéze DNA a podieľa sa teda aj na procese delenia buniek, plodnosti a reprodukcii.

Mnoho enzýmov závisí od zinku ako ich kofaktora pre katalytickú aktivitu. Zinok prispieva k normálnemu metabolizmu sacharidov, makroživín a mastných kyselín, tiež prispieva k udržaniu zdravého stavu kostí, vlasov, nechtov a pokožky. A v neposlednom rade je nevyhnutný pre normálne aktivitu niektorých sprostredkovateľov imunity.

Selén


Prevládajúcim organickým typom selénu v kvasniciach obohatených selénom je L-seleno- metionín, bioaktívne forma viazaná na inaktivované kvasnice Saccharomyces cerevisiae. Selén je stopový prvok, ktorý hrá dôležitú úlohu v ľudskej imunite. Ako nevyhnutný kofaktor selenoproteinů je nenahraditeľný pre aktivitu radu enzýmov, najmä tých, ktoré sa podieľajú na antioxidačné obrane tela.

Doplňovanie selénu, hlavne u starších osôb, je spájané so silnejšou odozvou imunitného systému na vonkajšie stimulujúce podnety.

Účinok selénu, vrátane organicky viazaného selénu na kvasnice, je podložený niekoľkými klinickými skúškami na osobách vykonaných podľa zlatých štandardov, publikovanými v recenzovaných vedeckých časopisoch. Výsledky týchto štúdií zdôvodňujú posilňujúci a vyrovnávací účinok L-seleno-metionínu v kvasniciach obohatených selénom na imunitný systém. Je doložený priaznivý účinok selénu na zdravie osôb vrátane antioxidačného účinku a ochrany pred bunkovým oxidatívnym stresom tj. Nadmerné oxidácii ľudských tkanív a buniek v organizme.

Odporúčané dávkovanie

 • Dospelí 1 kapsulu najlepšie ráno pred jedlom, zapite dostatočným množstvom vody.
 • Možno užívať aj počas dňa s menšou porciou jedla alebo po jedle.

Aktívne látky

1 kapsula
Vitamín C Nutra-C 250 mg (313 % RHP)
Organická forma zinku 5 mg (50 % RHP)
Organicky viazaný selén 28 μg (50 % RHP)
mikrokapsulové vitamín D3 7,5 μg (150 % RHP)

Zloženie

 • Vitamín C Nutra-C™ (L-askorban vápenatý, L-askorbát horečnatý, L-threonát vápenatý, 313 % RHP) 250 mg, zahusťovadlo (hypromelóza), protihrudkujúca látka (stearan horečnatý, mastenec, fosforečnan vápenatý), farbivo (uhličitan vápenatý), zinok (glukonát zinočnatý, 50 % RHP) 5 mg, nosič (modifikovaný škrob, cukor), středněřetězcové triglyceridy, antioxidant (zmes tokoferolov), selén (kvasnice obohatené selénom Saccharomyces cerevisiae, 50 % RHP) 28 μg, vitamín D3 (cholekalciferol, 150 % RHP) 7,5 μg.

RHP - Referenčná hodnota príjmu priemerného dospelého na deň (8400 kJ / 2000 kcal).

Informácie

 • Doplnok stravy.
 • Ukladajte mimo dosahu detí.
 • Nie je určené ako náhrada pestrej stravy.
 • Dbajte na rôznorodú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl.
 • Nie je určené pre deti do 3 rokov veku.
 • Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.
 • Nepoužívajte, ak bola škatuľka.
 • Skladujte v suchu a tme pri teplote 15-25 °C.
 • po otvorení uchovávajte podľa skladovacích podmienok mimo dosahu tepelného a priameho slnečného žiarenia!

Výrobca: Lighthouse Internacional Inc., 1st Canadian Place, M5X1B5 Ontario, Kanada

Objavuje sa v kategóriách

Najlepšie hodnotené (0)

Produkt zatiaľ nikto neohodnotil. Buď prvý!

Pridať hodnotenie

Otázky (0)

Čo ťa zaujíma o tomto produkte?

Spýtaj sa a my ti do 24 hodín odpovieme

Položiť otázku