12.99 EUR

Centonze Extra Virgin Olive Oil kanister 500 ml

Panenský olivový olej v BIO kvalite. Praktický plechový kanister.

Produkt je dočasne vypredaný

Produkt teraz nemáme v ponuke. Porozhliadni sa po produktoch, ktoré máme na sklade.

Objednávacie číslo: FCEN005

Centonze Extra Virgin Olive Oil kanister 500 ml

Centonze Extra Virgin Olive Oil kanister 500 ml

Produkt je dočasne vypredaný

Parametre

Forma tekuté
Objem 500 ml

Popis

  • Panenský olivový olej v BIO kvalite.
  • Praktický plechový kanister s kapacitou 500 ml.

Extra panenský olivový olej v certifikovanej kvalite BIO, kategórie superior, lisovaný šetrným procesom "za studena" pri teplotách do 27 stupňov Celzia, a to do 8 hodín od ukončenia ručného zberu.

Základ oleja tvorí výhradne špičkový monokultivar Nocellara del Belice. Pre olej je charakteristická intenzívna zelená farba so zlatými odleskami, bohatá aromatická kompozícia, stredne intenzívne ovocná, plne zaguľatená chuť, ľahko korenená, s príjemným "koncom", nádychom po paradajkách a bylinkách. Vďaka skutočne nízkym teplotám spracovania obsahuje olej Centonze vysoké množstvo bioaktívnych zložiek a enzýmov. Olej je vhodný pri príprave rýb, morských plodov, zeleninových polievok a červeného mäsa.

Case di Latomie - miesto, "kde sa rodí" monokultivar Nocellara del Belice

Olivové háje sa tiahnu pozdĺž kopcov západného pobrežia Sicílie, ktoré sa mierne zvažujú smerom ku krištáľovo čistému moru a starovekej gréckej kolónii Selinunte, kde sa po stáročia olivovníky pestujú. Tu sa nachádza ekologická farma "Case di Latomie". Majiteľom panstva je rodina Centonze. Statok je zasadený do miesta presýteného históriou "na každom kroku" a pokrýva plne oplotenú plochu takmer 35 akrov (142 hektárov). Očarujúce scenérie storočných olivových a citrusových hájov sa nachádzajú medzi antickými lomami "Latomie" a starobylými múrmi kamenného oplotenia "Conigliere" v krajine typickej na dlhé relaxačné prechádzky. Pestujú sa tu len citrusové a olivové stromy,
ktorých prednosťou je organický spôsob pestovania, teda kvalita BIO. Pestovanie olív sprevádza dejiny ľudu z Belice. Prvé osídlenie v tejto oblasti súvisí so vznikom Selinunte, starovekej kolónie Magna Grecia, ktorá bola založená v siedmom storočí pred naším letopočtom. Pestovanie oleja sa datuje do 5. storočia pred naším letopočtom, kedy "Selinuntuni" pestovali olivovníky a kolonizovali Valle del Belice.

Záležitosť, ktorá by mala byť samozrejmosťou - ručné prerezávanie a ručný zber.

Prerezávanie sa vykonáva ručne tradičným spôsobom, ktorý sa dedí z generácie na generáciu. To nám umožňuje získať veľké dužinaté olivy, ktoré poskytujú vysoko kvalitný olej. Najlepšie olivy sa zbierajú ručne v mesiacoch októbri a novembri, za studena sa lisujú do 8 hodín na olej. Zvláštna povaha terénu a klímy, stáročné stromy, naša vášeň a láska k ich rastu sú dôvody, prečo sú Centonze olivové oleje skutočným pokladom. Ihneď po ručnom zbere sa olivy transportujú na spracovanie v perforovaných boxoch kvôli zaisteniu maximálnej kvality. Najskôr sa očistia od prachu, vetvičiek a lístia, následne sa šetrne opláchnu studenou vodou a prenesú sa na vibračné mriežky kvôli odstráneniu zostávajúcich nečistôt.

Šetrné lisovanie "za studena" s maximálnou teplotou do 27 °C


Celý proces prebieha v troch fázach: 1. Drvenie, 2. Sekanie, 3. Extrakcia. Každá z týchto operácií sa musí vykonať veľmi šetrne v čo najlepších podmienkach, s cieľom podporiť maximálnu kvalitu oleja. V systéme kontinuálneho cyklu sa drvenie vykonáva tak, že sa olivy pritlačia na perforované valce, následne sa rovnomerne nakrájajú, pričom sa dbá, aby teplota nikdy neprekročila 27 °C. Na lisovanie sa využíva tzv. studený press systém, ktorý umožňuje jemný stisk, takže opäť nedochádza k významnému nárastu teplôt. Cieľom je vyrobiť olej s veľmi vysokou hustotou, jasne zelenou farbou, s bylinnou a korenenou arómou a s ovocnou chuťou. Pri získavaní oleja nepoužívame filtrovanie, pri ktorom je kvalita oleja výrazne ohrozená.

Olivové oleje Centonze patria k absolútnej špičke v celosvetovom meradle a každoročne sa umiestňujú na najpoprednejších pozíciách v rámci najnáročnejších hodnotení. Výpočet úspechov je doslova nekonečný, preto uvádzame len príklady umiestnenia za rok 2014: Top Ten - "BioFach" (Nuremberg 14-02-2014) / Gourmet d'Argeant - "AVPA" (Paris 10-04-2014) / Gold Medal - "LA EVOO COMPETITION" (Los Angeles 14-04-2014) / Grande Olio - "SLOW FOOD" (Rome 04-05-2014)...

Nutričné informácie

Nutričné hodnoty v 100 ml v 1 porcii = 15 ml
Energetická hodnota 3 460 kJ / 840 kcal 519 kJ / 126 kcal
Tuky 93,33 g 14,00 g
- z toho nasýtené mastné kyseliny 14,70 g 2,20 g
- z toho polynenasycenémastné kyseliny 8,67 g 1,30 g
- z toho mononenasýtené mastné kyseliny 70,00 g 10,50 g
Sacharidy 0 g 0 g
Bielkoviny 0 g 0 g
Soľ 0 g 0 g

Balenie obsahuje 33 porcií po 15 ml.

Zloženie

  • 100% olivový olej.

Doplňujúce informácie

  • Extra panenský BIO olivový olej.
  • Jedlý olej rastlinný jednodruhový, lisovaný za studena.
  • Extra trieda olivového oleja získaného priamo z olív a výlučne mechanickými spôsobmi.

Výrobca: Antonio Andrea Centonze, SS 115 dir. Selinunte n.103, 91022 Castelvetrano TP, Taliansko

Objavuje sa v kategóriách

Najlepšie hodnotené (0)

Produkt zatiaľ nikto neohodnotil. Buď prvý!

Pridať hodnotenie

Otázky (0)

Čo ťa zaujíma o tomto produkte?

Spýtaj sa a my ti do 24 hodín odpovieme

Položiť otázku