FORI001-brusinka

Orion Pharma Aptus Apto-Flex Equine 1000 ml brusinka

ID {{ productCode }}

Aptus APTO - FLEX sirup je veterinárny nutričný doplnok pre kone, zaisťujúce výživu a regeneráciu chrupaviek a väzov v kĺboch.

Dostupnosť

Produkt je dočasne vypredaný

Produkt teraz nemáme v ponuke. Porozhliadni sa po produktoch, ktoré máme na sklade.

Objednávacie číslo: FORI001-brusinka

product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}
Orion Pharma Aptus Apto-Flex Equine 1000 ml brusinka

Orion Pharma Aptus Apto-Flex Equine 1000 ml brusinka

73.23
product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}

Parametre

Forma tekuté
Objem 1000 ml

Popis

Po chirurgických ortopedických zákrokoch - zrýchlenie a uľahčenie hojenia, pri osteoartritídach, u koní s vývojovým ochorením kĺbov, u koní so zníženou pohyblivosťou (napr. Pri bolestivosti pohybového systému) a zlou jazdiťeľnosť - zníženie bolestivosť.

Brusnicový extrakt obsahuje vitamín E, ale navyše obsahuje vitamíny b, C, K, rad minerálov, sú známe jeho antioxidačné a protinádorové účinky, a je používaný tiež pri infekciách močových, orálnych a gastrointestinálnych.

APTUS Equine APTO - FLEX VET 1000 ml je pětisložkové chondroprotektívum s kyselinou hyalurónovou a antioxidanty pre kone. Obsahuje kys. Hyaluronovú, MSM, kolagén, glukosamín sulfát, chondroitín sulfát a antioxidanty.

Účinné látky:
  • Kyselina hyalurónová - v chrupavke je hlavnou zložkou kĺbovej tekutiny, ktoré dodáva mäkkosť, pružnosť a lepkavosť. Štruktúra jej molekuly má schopnosť aj pri nízkej koncentrácii viazať mnoho molekúl vody za tvorby viskózneho gélu, ktorý obaľuje trecie povrchy kĺbových chrupaviek a tie sú potom menej opotřebovávány.Váže sa na zápalové bunky v kĺboch a znižuje ich aktivitu. Inaktivuje voľné kyslíkové radikály a stimuluje kĺbovej bunky (chondrocyty) k tvorbe vlastnej kyseliny hyalurónovej.
  • Kolagén (kolagénne bielkovina) - je zdrojom veľkého množstva aminokyselín, ktoré sa zúčastňujú správneho vývoja, výživy a ochrany chrupaviek kĺbov, kvality srsti a drápů.V hydrolyzovanej forme je vysoko funkčný, ľahko stráviteľný a okamžite využiteľné.
  • MSM (Methylsulfonylmethan) - je prírodným zdrojom organické zlúčeniny síry. Pôsobí ako silný antioxidant a zabraňuje tak voľným peroxidovým radikálom v poškodzovaní chrupavkových aj kostných buniek a tkanív. Zúčastňuje sa pri tvorbe štruktúry vlákien kolagénu.
  • Chondroitín sulfát - je základným stavebným kameňom pre výstavbu a obnovu spojivových tkanív. Jeho dostatok chráni chrupavku proti deštrukcii a poškodeniu. Má preukázateľný protizápalový účinok.
  • Glukosamín sulfát - pozitívne pôsobí na kĺbové a väzivový aparát. Používa sa ako prevencia pohybových ťažkostí, v období rastu kostí, v rekonvalescencii po úrazoch kĺbov a šliach, v prevencii vzniku artrózy.

Preventívne podávanie:

Pred a po závodnej sezóne, počas intenzívnej telesnej záťaže (u športujúcich koní, počas tréningu, pri pretekoch), u všetkých koní pre udržanie dobrej funkcie pohybového systému - výživa, ochrana a regenerácia chrupaviek a väzov v kĺboch, zlepšenie pohyblivosti, prevencia artritídy.

Terapeutické podávanie:

Po chirurgických ortopedických zákrokoch - zrýchlenie a uľahčenie hojenia, pri osteoartritídach, u koní s vývojovým ochorením kĺbov, u koní so zníženou pohyblivosťou (napr. pri bolestivosti pohybového systému) a zlou jazdiťeľnosť - zníženie bolestivosti pri pohybe, po úrazoch a zraneniach pohybového systému - uľahčenie pohyblivosti kĺbov, spomalenie progresu artrózy.

Zloženie

100 ml
Hydrolyzovaný kolagén 16 700 mg
Glukosamín sulfát 2 700 mg
Chondroitín sulfát 1 300 mg
MSM 1 000 mg
Kyselina hyalurónová 300 mg
Brusnicový extrakt 50 mg

Zloženie

  • Voda, glukózovo-fruktózový sirup, bravčový hydrolyzovaný kolagén (13,5 %), D-glukosamín sulfát 2KCL (2,2 %), chondroitín sulfát (1,1 %), metylsulfonylmetán - MSM (0,8 %), kyselina hyalurónová (0,24 %), brusnicový extrakt (0,04 %), konzervanty (kyselina citrónová, sorban draselný), farbivo (karamel) (< 1 %).

Informácie

  • Uchovávajte pri izbovej teplote (15-25 o C).
  • Možno uchovávať aj v chlade (8-15 o C).
  • Uchovávajte mimo dosahu detí a zvierat.
  • Uchovávajte v pôvodnom obale.

Výrobca: Orion Corporation, P.O. Box 65, 02101 Espoo, Finland

Najlepšie hodnotené (0)

Produkt zatiaľ nikto neohodnotil. Buď prvý!

Pridať hodnotenie

Otázky (0)

Čo ťa zaujíma o tomto produkte?

Spýtaj sa a my ti do 24 hodín odpovieme

Položiť otázku

Alternatívne (7)