scroll_to_content

MÁME VIAC AKO ...

4 mil. expedovaných objednávok
120 000 položiek vo vlastnom sklade
10 000 variant produktov
200 noviniek
150 značiek
500 000 rozdaných darčekov

MycoMedica Reishi 90 kapsúl

Reishi je jednou z najcennejších húb tradičnej čínskej medicíny, určená na podporu vitality, regeneráciu a obranyschopnosť organizmu.
Zaregistrujte sa, prihláste sa a získajte až 10% zľavu na tento produkt!
34.00 €
-15% -5.01 €
{{ price || initialPrice | formatPrice }}
image/svg+xmluniE618

Doprava ZADARMO Objednajte nad 60 €.

Najnižšia cena za posledných 30 dní: 28.99 €

Značka: MycoMedica Objednávacie číslo: FMYC001

MycoMedica Reishi 90 kapsúl

Reishi (Lesklokôrovka obyčajná / Ganoderma lucidum) patrí medzi chorošovité drevokazné huby. Nájdeme ju na kmeňoch väčšinou už odumretých stromov alebo pňoch. Jej plodnice sú polkruhovité, mávajú priemer 6-12 cm a sú špecifické svojou lesklou akoby lakovanou vrstvou, od ktorej je odvodený slovenský názov.

Reishi má domovinu v Ázii. Je pevnou súčasťou tradičnej čínskej medicíny, ktorá ju využíva viac ako 4 000 rokov na podporu vitality a obranyschopnosti organizmu. Má výrazné adaptogénne účinky. Reishi je spomenutá aj v základnom diele čínskej medicíny, vo Vnútornom kánone Žltého cisára. Bola vtedy natoľko vzácna, že bola určená len pre cisára a jeho rodinu. A nevyužívala sa len v čínskej medicíne, ale aj ako mocný talizman pre šťastie a ochranu pred všetkým zlým. Mnísi v taoistických kláštoroch užívali Reishi (Ganoderma) pred meditáciou kvôli schopnosti upokojovať dušu Shen. Kvôli schopnosti regenerovať funkcie organizmu a aktivizovať ho ju užívajú ruskí kozmonauti či šerpovia vo vysokých nadmorských výškach Himalájí.

Reishi dokáže aktivizovať imunitné reakcie organizmu, prispieva k udržaniu normálnej funkcie obehového systému. Zároveň pomáha  udržaniu normálnej hladiny cholesterolu prírodnou cestou. Reishi obsahuje mnoho bioaktívnych látok, ktoré ju robia úplne jedinečnou. V Reishi môžeme nájsť okrem vitamínov a minerálov aj veľké množstvo polysacharidov beta glukánov, ganoderanov, ale aj steroidov, cyklických esterov laktónov, triterpénov, kam patrí aj kyselina ganoderická či lanostan a i.

Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť

Reishi je jednou z najpoužívanejších vitálnych húb. V tradičnej čínskej medicíne sa využíva po tisícročia pre svoje vitalizujúce účinky. Zvoľte ideálny pomer polysacharidov, triterpénov a ďalších bioaktívnych látok kvôli čo najlepším výsledkom.

Oproti Reishi s 50 % polysacharidov je 30% Reishi vhodnejšia pri chronických a vážnych stavoch.

Na našu produkciu používame plodnice staré 6-9 mesiacov. V tomto veku je koncentrácia účinných látok najvyššia. U starších húb sa koncentrácia účinných látok postupne znižuje a účinok nie je tak efektívny.

Všetku hubovú surovinu nechávame testovať v nemeckom nezávislom laboratóriu na viac ako 500 druhov známych škodlivín (patogénov) ako sú ťažké kovy, pesticídy a človeku nebezpečné mikroorganizmy. Testujeme tiež PAHs a rádioaktivitu. Testujeme každú šaržu. Takto obsiahle testy žiadny iný výrobca v Čechách neponúka (ak hovorí, že áno, vyžiadajte si ich).

Vďaka spracovaniu metódou dvojitej extrakcie (najprv sa extrahuje vodou a následne alkoholom) ponúkame vysoko kvalitný výťažok z Reishi v ideálnom pomere účinných látok kvôli čo najlepším výsledkom:

 • minimálne 30 % polysacharidov (reálne býva 33-34 %)
 • minimálne 4 % triterpénov.

Odporúčané dávkovanie

 • Zvýšená dávka: 3-10 kapsúl denne (je vhodné poradiť sa s lekárom či praktikom čínskej medicíny).
 • Bežná dávka: 1-2 kapsuly denne.
 • Odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a 2 dni vynechať.
 • Kapsuly užívajte na lačno (minimálne 30 minút pred jedlom či 60 minút po jedle), zapite vodu alebo slabým zeleným čajom.
 • Pri užívaní vitálnych húb odporúčame zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok, napríklad vo forme extraktu brazílskej čerešne Aceroly.

Nutričné informácie

Účinné látky 1 rastlinná kapsula
Reishi, 100% čistý extrakt 500 mg

Zloženie

 • Reishi (Lesklokôrovka obyčajná / Ganoderma lucidum) 100% čistý extrakt.

Doplňujúce informácie

 • Doplnok stravy.
 • Bez pomocných látok, aditív a konzervantov.
 • Rastlinná kapsula, vhodná pre vegánov.
 • Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov, pre tehotné a dojčiace.
 • Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí.
 • Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy.
 • Neobsahuje kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor.

Výrobca: TCM POINT, s. r. o., Masarykovo nám. 18, 549 54 Police nad Metují, Česká republika

Parametre

Forma kapsule
Veľkosť balenia (kapsule) 90 kapsúl

Najlepšie hodnotené

(Hodnotilo 0 užívateľov)

  Produkt zatiaľ nebol hodnotený, buďte prvý!

Napíš svoje hodnotenie produktu MycoMedica Reishi 90 kapsúl0 % 100 %