FMYC003

MycoMedica Reishi Triterpen 90 kapsúl

ID {{ productCode }}

Reishi je jednou z nejceněnějších húb tradičnej čínskej medicíny.

Dostupnosť

Produkt je dočasne vypredaný

Produkt teraz nemáme v ponuke. Porozhliadni sa po produktoch, ktoré máme na sklade.

Objednávacie číslo: FMYC003

product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}
MycoMedica Reishi Triterpen 90 kapsúl

MycoMedica Reishi Triterpen 90 kapsúl

54.99
product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}

Parametre

Forma kapsule
Veľkosť balenia (kapsule) 90 kapsúl

Popis

Reishi (leskokôrka lesklá, Ganoderma lucidum) patrí medzi chorošovité drevokazné huby. Nájdeme ju na kmeňoch väčšinou už odumretých stromov alebo pňoch. Jej plodnice sú polokruhovité a mávajú priemer 6-12 cm a sú špecifické svojou lesklou lakovanou vrstvou, od tej je odvodený slovenský názov.

Tento produkt je zameraný na vysokú koncentráciu triterpenoidov, ktoré sa nachádza iba v plodnice huby. Reishi je významná tým, že ich obsahuje 120 druhov, z čoho je 80 druhov fyziologicky aktívnych. Je to jediná huba, kde boli zistené v takom množstve. Na druhom mieste je huba Chaga. V plodnice Reishi je len malé množstvo triterpenoidov a sú pomerne ťažko extrahovateľné, preto je aj vyššia cena ako u bežného extraktu.

Reishi (Ganoderma) má domovinu v Ázii. Je pevnou súčasťou tradičnej čínskej medicíny, ktorá ju využíva viac ako 4000 rokov. Reishi (Ganoderma) je spomenutá aj v základnom diele čínskej medicíny, vo Vnútornom kánonu Žltého cisára. Bola vtedy natoľko vzácna, že bola určená len pre cisára a jeho rodinu. A nebola využívaná len v čínskej medicíne, ale aj ako mocný talizman pre šťastie a ochranu pred všetkým zlým. Mnísi v taoistických kláštoroch užívali Reishi (Ganoderma) pred meditáciou, pre jej schopnosť upokojovať dušu Shen. Pre jej schopnosť regenerovať funkcie organsimu a aktivizovať ho ju užívajú ruskí kozmonauti či šerpovia vo vysokých nadmorských výškach Himalájí.

Reishi dokáže aktivizovať imunitné reakcie organizmu, prispieva k udržaniu normálnej funkcie obehového systému. Zároveň pomáha k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu prírodnou cestou. Reishi obsahuje mnoho bioaktívnych látok, ktoré ju robia úplne jedinečnou. V Reishi môžeme nájsť okrem vitamínov, minerálov aj veľké množstvo polysacharidov beta glukánov, ganoderanů, ale aj steroidov, cyklických esterov laktónov, triterpénov, kam patrí aj kyselina ganoderické či lanostan ai. Pre našu produktci používame plodnice v starobe 6-9 mesiacov. V tomto veku je koncentrácia účinných látok najvyššia. U starších húb sa koncentrácia účinných látok postupne znižuje a účinok nie je tak efektívny.

Reishi (Ganoderma lucidum čiže leskokôrka lesklá) je jednou z najpoužívanejších vitálnych húb. V tradičnej čínskej medicíne sa využíva po tisícročia pre svoje vitalizujúce a imunitu podporujúce účinky. Tento produkt je zameraný na vysokou koncentráciou triterpénov a polysacharidov. Triterpenoidy vytvára v Reishi jej špecifickú horkú chuť a podieľa sa na jej funkciu stimulovať prirodzenú obranyschopnosť a imunitu.

V čínskej medicíne sa Reishi používa k podpore vitality a obranyschopnosti. Má výrazné adaptogénne účinky.

Všetku hubovú surovinu si nechávame testovať v nemeckej nezávislom laboratóriu Agrolab na viac ako 500 druhov známych škodlivín (patogénov) ako sú ťažké kovy, pesticídy a človeku nebezpečné mikroorganizmy. Testujeme tiež PAHs a rádioaktivitu. Testujeme každú šaržu. Takto obsiahle testy žiadny iný výrobca v Čechách neponúka (ak hovorí, že áno, vyžiadajte si ich). A u húb sú takéto testy veľmi dôležité.

Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť

Reishi (Ganoderma lucidum, leskokôrka lesklá) je jednou z nejceněnějších húb tradičnej čínskej medicíny. Jej účinky sa využívajú už viac ako 4.000 rokov.

Ideálny pomer účinných látok pre najlepšie výsledky:

 • Min. 20 % polysacharidov (reálne býva 23-24 %)
 • Min. 10 % triterpénov

Odporúčané dávkovanie

 • Zvýšená dávka: 3-10 kapsúl denne (je vhodné poradiť sa s lekárom či praktikom čínskej medicíny)
 • Bežná dávka: 1-2 kapsule denne
 • Odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a 2 dni vynechať
 • kapsule užívajte na lačno (min. 30 minút pred jedlom či 60 minút po jedle), zapite vodu alebo slabým zeleným čajom
 • Pri užívaní vitálnych húb odporúčame zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok. Napríklad vo forme extraktu brazílskej čerešne Aceroly

Zloženie

1 kapsula
Reishi, leskokôrka lesklá, Ganoderma lucidum, 100 % čistý extrakt 500 mg

Informácie

 • Doplnok stravy.
 • Bez pomocných látok, aditív a konzervantov.
 • Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov, pre tehotné a dojčiace.
 • Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí.
 • Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy.
 • Neobsahuje kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor.

Výrobca: TCM POINT, s. r. o., Tomkova 53, 549 54 Police nad Metují, Česká republika

Objavuje sa v kategóriách

Najlepšie hodnotené (0)

Produkt zatiaľ nikto neohodnotil. Buď prvý!

Pridať hodnotenie

Otázky (0)

Čo ťa zaujíma o tomto produkte?

Spýtaj sa a my ti do 24 hodín odpovieme

Položiť otázku