3.04 EUR

Natu Himalájska čierna soľ hrubá 500 g

Čierna soľ z podhoria Himalájí pochádza z pakistanských vulkanických ložísk. Jej čierna, niekedy aj ružovkastá farba je ovplyvnená obsiahnutými minerály - hlavne železom.

Tento produkt už nemáme v ponuke

Tento produkt je už za svojím športovým vrcholom. Pozri sa na ponuku a vyber si nový produkt, ktorý garantuje, že lepšie zodpovedá súčasným požiadavkám športovcov.

Objednávacie číslo: FNAT151

Natu Himalájska čierna soľ hrubá 500 g

Natu Himalájska čierna soľ hrubá 500 g

Tento produkt už nemáme v ponuke

Parametre

Forma sypké
Hmotnosť 500 g
Špeciálne požiadavky vegan

Popis

Čierna soľ z podhoria Himalájí pochádza z pakistanských vulkanických ložísk. Jej čierna, niekedy aj ružovkastá farba je ovplyvnená obsiahnutými minerály - hlavne železom. Jedná sa o nerafinovanú soľ, kryštály soli od prvotnej ťažby k finálnemu produktu neprechádza žiadnym chemickým spracovaním a celý proces je výhradne ručná či mechanický. Tým sa výrazne líši od bežnej stolovej soli, ktorá je rafinovaná, prípadne obohatená o ďalšie zložky.

Čierna soľ pochádza zo sopečných ložísk v Pakistane a jej chuť a vôňa môže tých, ktorí s ňou prídu prvýkrát do styku prekvapiť. Okrem klasickej slanej chuti môžete po ochutnaní cítiť aj silno vajíčkovú príchuť, ktorá je daná vysokým obsahom síry. V indickej kuchyni ale hrá nezastupiteľnú úlohu. Bez čierne soli sa nezaobídu pokrmy ako Chaat, dresingy Rait a čatní alebo zmes korenia Chaat masala. Miestni obyvatelia ju používajú aj na dochutenie čerstvého ovocia napríklad banánov.

Výhody

  • Nerafinovaná prírodné kamenná soľ
  • Charakteristická mierne horkastá chuť s výraznou arómou

Využitie

Špecifické aróma a chuť čiernej soli sa skvele hodí k pokrmom indickej a vegánskej kuchyne. Vhodná je Zemen pre studenú kuchyňu, tepelným spracovaním sa vytráca jej charakteristická chuť. Najčastejšie sa používa na dochutenie omáčok, chutney či polievok.

Vedeli ste, že?

Podľa ajurvédy sa má používať hlavne v letnom období, pretože je vnímaná ako chladiaci element. Pridávaná je napríklad do indického nápoja Jal-jeera.

Nutričné informácie

100 g
Energetická hodnota 0 kJ / 0 kcal
tuky 0 g
- z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g
Sacharidy 0 g
- z toho cukry 0 g
Vláknina 0 g
Bielkoviny 0 g
soľ 100 g

Zloženie

  • Jedlá soľ, obsah NaCl min. 95 %

Informácie

  • Krajina pôvodu: Pakistan

Výrobca: Natu s.r.o., Žatecká 41/4, 110 00 Praha 1, Česká republika

Objavuje sa v kategóriách

Najlepšie hodnotené (0)

Produkt zatiaľ nikto neohodnotil. Buď prvý!

Pridať hodnotenie

Otázky (0)

Čo ťa zaujíma o tomto produkte?

Spýtaj sa a my ti do 24 hodín odpovieme

Položiť otázku