2.29 EUR

Survival PreWorkout Fusion Fair Power 25 g

Instantná zmes účinných látok, prírodných extraktov, vitamínu B5 a selénu, ktorú ocenia všetci športovci hľadajúci podporu fyzického a psychického výkonu.

Vyber si gramáž

Produkt je dočasne vypredaný

Produkt teraz nemáme v ponuke. Porozhliadni sa po produktoch, ktoré máme na sklade.

Objednávacie číslo: FSRV077

Survival PreWorkout Fusion Fair Power 25 g

Survival PreWorkout Fusion Fair Power 25 g

Produkt je dočasne vypredaný

Popis

Instantná zmes účinných látok, prírodných extraktov, vitamínu B5 a selénu. Receptúra výrobku PreWorkout Fusion Fair Power je zostavená na základe vedeckých poznatkov a pozitívnych skúseností športovcov s látkami v produkte z hľadiska podpory krvného obehu ("napumpovania"), športového výkonu a maximálnej koncentrácie!

PreWorkout Fusion Fair Power je vhodný pre

 • silových športovcov - kulturistika, fitness, silový trojboj, vrh guľou, hod kladivom, šprint, plávanie na krátke vzdialenosti a i.
 • silovo-vytrvalostných športovcov - futbal, ľadový hokej, pozemný hokej, rugby, basketbal, behy a plávanie na stredné vzdialenosti a i.
 • vytrvalostných športovcov - behy na 1 500 m a viac, diaľkové plávanie, triatlon, cyklistika, beh na lyžiach a i.

PreWorkout Fusion Fair Power je úplne unikátny a komplexný produkt, ktorý ocenia všetci športovci hľadajúci podporu fyzického a psychického výkonu. Vďaka obsiahnutým látkam, ktorých účinky sú v mnohých prípadoch overené oficiálnym panelom odborníkov EFSA (Európsky úrad pre bezpečnosť potravín), veľmi ľahko zistíte, čo to znamená poriadne "napumpovanie", fyzická odolnosť a maximálna koncentrácia!

Obsah PreWorkout Fusion Fair Power

Ako je už tradíciou, aj teraz vám prezradíme všetko dôležité o produkte PreWorkout Fusion Fair Power. Táto novinka obsahuje:

 • 4 200 mg čistého L-citrulínu * - L-citrulín sa v organizme pretvára na L-arginín známy svojimi vazodilatačnými účinkami (podpora prekrvenia) vďaka vyššej tvorbe NO - oxidu dusnatého. Pýtate sa, prečo teda nie je v receptúre priamo L-arginín? Z doterajších výskumov a praxe športovcov totiž vieme, že vysoké dávky L-arginínu, ktoré sú nutné na dosiahnutie "napumpovania", nemusia byť dobre tolerované v tráviacom systéme. Značnú časť L-arginínu tiež spracujú naše črevné bunky a zvyšné množstvo vstrebaného L-arginínu ďalej metabolizuje veľkou mierou pečeň. To ale neplatí v prípade L-citrulínu, ktorý v niektorých štúdiách preukázal lepší efekt ako L-arginín z hľadiska tvorby oxidu dusnatého [1, 2].
 • 2 000 mg čistého L-ornitínu *, ktorý pomáha odbúrať nevyužitý dusík z organizmu a umožňuje tak podľa niektorých štúdií znížiť mieru únavy počas záťaže [3]. Jeho ďalším benefitom je, že v prípade potreby sa môže v organizme nepriamo pretvoriť na samotný L-arginín (rovnako ako L-citrulín), a vytvoriť tak ešte lepšie podmienky na dosiahnutie maximálneho "napumpovania"!
 • 2 000 mg čistého cholínu a 20 mg čistého DMAE *:
  • Cholín je potrebnou látkou na tvorbu acetylcholínu, ktorý sa radí medzi významné neurotransmitery (prenášače nervového signálu).
  • DMAE je svojou štruktúrou podobný cholínu. Niektoré odborné zdroje uvádzajú priaznivý vplyv DMAE na ochranu nervových buniek pred poškodením oxidačným stresom. Tiež bola pozorovaná nižšia tvorba tzv. beta-amyloidu, ktorý je spojený s horšími kognitívnymi funkciami [4, 5]. Treba podotknúť, že produkt obsahuje DMAE v legislatívou povolenom maximálnom množstve 20 mg!
 • 2 000 mg beta alanínu a 1 000 mg L-histidínu * - obidve látky tvoria spoločný základ na syntézu karnozínu v svalových bunkách. Karnozín pomáha svalovej bunke odolávať kyslému prostrediu, ktoré prirodzene vzniká v dôsledku vysokej intenzity fyzickej záťaže. To je okrem iného prípad silového tréningu, atletických šprintov, plávania na krátke trate či rôznych kolektívnych športov (futbal, hokej...). Aby došlo k zvýšeniu kapacity karnozínu, je ideálne prijímať PreWorkout Fusion Fair Power pravidelne.
 • 2 000 mg L-tyrozínu *, z ktorého sa v tele vytvára dopamín. Vzostup hladiny dopamínu je často spojený so zvýšením motivácie a pocitu nabudenia. V niektorých výskumoch sa tiež L-tyrozín ukázal ako aminokyselina zlepšujúca mentálnu výkonnosť pri nedostatku spánku [6].
 • 2 000 mg taurínu a 200 mg kofeínu * - kombinácia taurínu a kofeínu je známa z energetických drinkov. Kofeín má preukázateľné stimulačné účinky a zlepšuje sústredenie. Funkcia taurínu sa vzťahuje najmä k nervovej sústave, avšak v niektorých štúdiách preukázal aj priaznivý vplyv na krvný prietok cievami [7]. Ako DMAE, tak i taurínu sme dali do receptúry produktu PreWorkout Fusion Fair Power legislatívou maximálne povolené množstvo!
 • 5 synergicky pôsobiacich rastlinných extraktov *, ktorých zdrojom sú bioaktívne látky s vyhľadávanými účinkami v predtréningových doplnkoch.
  • Bioflavonoidy obsiahnuté v extrakte z Borovice / Pinus podporujú normálnu činnosť cievnej sústavy vďaka vyššej produkcii NO.
  • Kurkumín v extrakte z Kurkumovníka dlhého / Curcuma longa napomáha normálnej činnosti krvného obehu. V niektorých výskumoch dokonca zaistili až o 40 % vyššiu tvorbu oxidu dusnatého oproti bežným podmienkam [8].
  • Extrakt z Rozchodnice ružovej / Rhodiola rosea je zdrojom rozavínu, ktorý sa radí medzi tzv. adaptogény. Rozavín má priaznivý vplyv na nervovú sústavu a znižuje pocit únavy.
  • Extrakt z Ginka dvojlaločného / Ginkgo biloba má priaznivý vplyv na kognitívnu výkonnosť vďaka lepšiemu prekrveniu mozgu.
  • Aby sa spomínané extrakty maximálne absorbovali, zaradili sme do receptúry tiež extrakt z čierneho korenia - Piepor čierny / Piper nigrum, bez ktorého by sa napríklad kurkumín z tráviaceho traktu veľmi zle vstrebával [9].
 • Vitamín B5 a selén *:
  • Vitamín B5 preukázateľne prispieva k normálnej mentálnej činnosti vďaka správnej syntéze niektorých neurotransmiterov. Tiež prispieva okrem iného k zníženiu vyčerpania a únavy.
  • Selén prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom - vďaka selénu sa v tele totiž vytvára enzým zvaný glutatión peroxidáza. V niektorých výskumoch sa tiež ukázalo, že príjem L-citrulínu a dostatok glutatiónu v organizme vytvárajú ideálne podmienky na tvorbu NO v cievach [10]. Vysoká vstrebateľnosť a využiteľnosť selénu v produkte PreWorkout Fusion Fair Power je zaistená vysoko kvalitnou organickou formou L-selenometionínu!

*) Niektoré uvedené pozitívne účinky vyplývajú len z citovaných zdrojov. Doteraz tieto účinky neboli uznané EFSA (European Food Safety Authority) a nejedná sa tak o oficiálne zdravotné tvrdenia.

Zdroje:
1. Moon, J. R., Vogel, R. M., Falcone, P. H., Mosman, M. M., Tribby, A. C., Hughes, C. M.,... Joy, J. M. (2015). A comparison of Citrulline and arginine for increasing exercise-induced vasodilation and blood flow. Journal of the International Society of Sports Nutrition, 12 (Suppl 1), P6.
2. Ochiai, M., Hayashi, T., Morita, M., Ina, K., Maeda, M., Watanabe, F., & Morishita, K. (2012). Short-term effects of L-Citrulline supplementation on arterial stiffness in middle-aged men. International Journal of Cardiology, 155 (2), 257-261.
3. Suginami, T., Shirai, T., Kajimoto, Y., & Kajimoto, O. (2008). L-Ornithin supplementation attenuates physical fatigue in healthy volunteers by modulating lipid and amino acid metabolism. Nutrition Research (New York, N.Y.), 28 (11), 738-743.
4. Dubois, B., Zaim, M., Touchon, J., Vellas, B., Robert, P., Murphy, M. F.,... Kanóny-Truc, C. (2012). Effect of Six Months of Treatment with V0191 in Patients with Suspected Prodromal Alzheimer Disease. Journal of Alzheimer Disease, 29 (3), 527-535.
5. Sharma, D., Maurya, A. K., & Singh, R. (1993). Age-related decline in multiple unit action potentials of Ca3 región of rat hippocampus: correlation with lipid peroxidation and lipofuscín concentration and the effect of centrophenoxine. Neurobiology of Aging, 14 (4), 319-330.
6. Neri, D. F., Wiegmann, D., Stanny, R. R., Shappell, S. A., McCardie, A., & McKay, D. L. (1995). The effects of tyrosine on cognitive performance during extended wakefulness. Aviation, Space, and Environmental Medicine, 66 (4), 313-319.
7. Moloney, M. A., Casey, R. G., O'Donnell, D. H., Fitzgerald, P., Thompson, C., & Bouchier-Hayes, D. J. (2010). Two weeks taurine supplementation reverses endothelial dysfunction in young male type 1 diabetics. Diabetes & Vascular Disease Research, 7 (4), 300-310.
8. DiSilvestro, R. A., Joseph, E., Zhao, S., & Bomser, J. (2012). Diverse effects of a low dose supplement of lipidated curcumin in healthy middle aged people. Nutrition Journal, 11,79.
9. Shobu, G., Joy, D., Joseph, T., Majeed, M., Rajendran, R., & Srinivas, P. S. (1998). Influence of Piperín on the pharmacokinetics of curcumin in animals and human volunteers. Planta Medica, 64 (4), 353-356.
10. McKinley-Barnard, S., Andre, T., Morita, M., & Willoughby, D. S. (2015). Combined L-Citrulline and glutatiónu supplementation increases the concentration of markers Indikatívny of nitric oxide synthesis. Journal of the International Society of Sports Nutrition, 12,27.

Odporúčané dávkovanie

 • Odporúčaná denná dávka je 25 g (1 vrecúško alebo 5 odmeriek v 400 g balení).
 • Jednu dávku (25 g) vždy rozmiešajte v 200-300 ml chladnej vody
 • Vhodné je použitie 30-60 minút pred fyzickou aktivitou.
 • Nekonzumujte spoločne s bielkovinami, proteínovými suplementmi či BCAA produktami - obsiahnutý L-leucín môže narušiť účinky produktu.
 • Ak niekoľko minút po konzumácii výrobku PreWorkout Fusion Fair Power ucítite "svrbenie" či "štípanie", jedná sa o neškodný vedľajší efekt obsiahnutého beta alanínu.
 • Užívanie v neskorších večerných hodinách môže predĺžiť dobu zaspávania.

Nutričné informácie

Účinné látky v 1 dávke (25 g)
L-citrulín DL-malát 6 000 mg
- z toho čistý L-citrulín 4 200 mg
L-ornitín HCL 2 500 mg
- z toho čistý L-ornitín 2 000 mg
Cholín bitartrát 5 000 mg
- z toho čistý cholín 2 000 mg
DMAE bitartrát 54 mg
- z toho čistý DMAE 20 mg
Beta alanín 2 000 mg
L-histidín 1 000 mg
L-tyrozín 2 000 mg
Taurín 2 000 mg
Kofeín   200 mg
Extrakt z Borovice 105 mg
Extrakt z Kurkumovníka dlhého 105 mg
Extrakt z Rozchodnice ružovej 100 mg
Extrakt z Ginka dvojlaločného 40 mg (60 mg *)
Extrakt z Piepru čierneho 20 mg

* v príchutiach mango a mojito

Vitamíny a minerálne látky

Vitamíny a minerálne látky  v 1 dávke (25 g) % RHP *
Vitamín B5 3 mg 50 %
Selén 17 μg 30 %

* % RHP = percento dennej referenčnej hodnoty príjmu vitamínov a minerálov.

Zloženie

 • Pomaranč: L-citrulín DL-malát, cholín bitartrát, L-ornitín hydrochlorid, beta alanín, taurín, L-tyrozín, protihrudkujúca látka fosforečnan vápenatý, L-histidín, prírodné farbivo beta karotén, aróma pomaranč, protihrudkujúca látka oxid kremičitý, kofeín bezvodý, sladidlo sukralóza, extrakt z Borovice / Pinus (obsahuje 95 % bioflavanoidov), extrakt z Kurkumovníka dlhého / Curcuma longa (obsahuje 95 % kurkumínu), extrakt z Rozchodnice ružovej / Rhodiola rosea (obsahuje 4 % rozavínu), DMAE bitartrát, extrakt z Ginka dvojlaločného / Ginkgo biloba (24/6), extrakt z čierneho korenia - Piepor čierny / Piper nigrum, L-selenometionín, D-pantotenát vápenatý (vitamín B5).
 • Mango: L-citrulín DL-malát, cholín bitartrát, L-ornitín hydrochlorid, beta alanín, taurín, L-tyrozín, aróma mango, protihrudkujúca látka fosforečnan vápenatý, L-histidín, prírodné farbivo beta karotén, protihrudkujúca látka oxid kremičitý, kofeín bezvodý, sladidlo sukralóza, extrakt z Borovice / Pinus (obsahuje 95 % Bioflavanoids), extrakt z Kurkumovníka dlhého / Curcuma longa (obsahuje 95 % kurkumínu), extrakt z Rozchodnice ružovej / Rhodiola rosea (obsahuje 4 % rozavínu), extrakt z Ginka dvojlaločného / Ginkgo biloba (24/6), DMAE bitartrát, extrakt z čierneho korenia - Piepor čierny / Piper nigrum, L-selenometionín, D-pantotenát vápenatý (vitamín B5).
 • Mojito: L-citrulín DL-malát, cholín bitartrát, L-ornitín hydrochlorid, beta alanín, taurín, L-tyrozín, protihrudkujúca látka fosforečnan vápenatý, aróma citrón, L-histidín, prírodné farbivo beta karotén, aróma mäta, protihrudkujúca látka oxid kremičitý, kofeín bezvodý, sladidlo sukralóza, extrakt z Borovice / Pinus (obsahuje 95 % bioflavanoids), extrakt z Kurkumovníka dlhého / Curcuma longa (obsahuje 95 % kurkumínu), extrakt z Rozchodnice ružovej / Rhodiola rosea (obsahuje 4 % rozavínu), extrakt z Ginka dvojlaločného / Ginkgo biloba (24/6), DMAE bitartrát, extrakt z čierneho korenia - Piepor čierny / Piper nigrum, L-selenometionín, D-pantotenát vápenatý (vitamín B5).

Doplňujúce informácie

 • Doplnok stravy.
 • Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.
 • Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy.
 • Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
 • Ukladajte mimo dosahu detí.
 • Dbajte na rôznorodú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl.
 • V prípade akýchkoľvek ťažkostí po užití prípravku prerušte jeho užívanie.
 • Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním.
 • Skladujte a uchovávajte v suchu, chráňte pred teplom, mrazom a priamym slnečným žiarením.
 • Po otvorení vždy starostlivo uzatvárajte a spotrebujte do 6 mesiacov.
 • Dbajte na dodržiavanie návodu na použitie.
 • Nie je vhodné pre osoby s poruchou zrážanlivosti krvi a vysokým krvným tlakom.

Výrobca: Sport Wave, s. r. o., Bruslařská 1185/16, 102 00 Praha, Česká republika

Parametre

Forma sypké
Hmotnosť 25 g

Objavuje sa v kategóriách

Najlepšie hodnotené (0)

Produkt zatiaľ nikto neohodnotil. Buď prvý!

Pridať hodnotenie

Otázky (0)

Čo ťa zaujíma o tomto produkte?

Spýtaj sa a my ti do 24 hodín odpovieme

Položiť otázku